Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » El tudod hagyni a testedet...

Antimod kérdése:

El tudod hagyni a testedet meditáció alatt? Részt vennél egy kísérletben?

Figyelt kérdés

A következőre gondoltam: egy meditáló ember háta mögött elhelyezünk egy random számot. Az illető testen kívüli állapotban (vagy simán tudatkivetítéssel) megnézi azt, majd béta állapotba felébredve meg is mondja. Kísérletet lehetne végezni több résztvevővel, hogy szignifikáns eredményt kapjunk.

Lehetséges?


2012. jan. 16. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
lehetséges, de senki nem fog komolyan venni
2012. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, itt egy fal van. Hiába ütközik ki mondjuk szignifikáns különbség, vagy akár mindenki eltalál minden számot (matematikai valószínűsége konvergál a nullához), azt fogják állítani, hogy hazudunk, kész, vége.

Hogyan lehet áttörni ezt a falat?

2012. jan. 16. 09:55
 3/13 anonim ***** válasza:
ha laborban végzitek el a teszteket, de valószínűleg ott sem jártok sikerrel, hisz találnotok kell valakit, aki érdekelt a témában. komoly emberek pedig nem foglalkoznak ilyesmivel
2012. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"komoly emberek pedig nem foglalkoznak ilyesmivel"


Ez a baj. Valószínűleg oda és vissza be lehetne bizonyítani, hogy létezik, de itt is az érdekek sz@rnak bele az egészbe. Így csak az lesz bebizonyítva, ami a "komoly emberek" érdekében áll.

:(

2012. jan. 16. 10:13
 5/13 anonim ***** válasza:
miért foglalkoznának ilyesmivel? ha az embereknek ilyen képességük lenne, akkor nem kellene bizonyítani, hisz természetes lenne
2012. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Éppen azt szeretném, ha bebizonyosodna, hogy igenis van - annak, aki tudja használni. Szerintem a vázolt kísérlet erre alapszinten alkalmas.


Továbbra is áll a kérdés? Ki képes erre, ki venne részt ilyesmiben?

2012. jan. 16. 10:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is van egyfajta ellenállás, ami engem azért bosszant igazán mert tudatos álmodóként nem hiszek benne. Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy csakúgy, mint az összeesküvés-elméletek részleteit cáfoló infók, az ilyen kísérletek híre sem terjed igazán, szóval valószínűleg vizsgálták már pár százezer laborban.
2012. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az ignorancia a világ felfedezésének egyik legnagyobb akadálya. Az itt irkáló sok tudatlan bárminemű furcsaságra, vagy éppen a furcsaság bizonyítására törekvő kezdeményezést csípőből elutasít olyan semmitmondó indokokkal, hogy "úgyse veszik komolyan", "minek bizonyítani, ha nem hisz benne", "a gonosz tudósok a saját érdekeik szerint alakítják a tudományt úgyis" meg tsai. Az ilyen ember álomvilágban él, a valósághoz való bárminemű köze maximum a véletlen műve. Nem is értem, hogy képesek egyesek ilyen nemtörődömök lenni... Az is érdekes, hogy még ha hisznek is egy dologban, ha bizonyítani kéne, rögtön eltűnnek, vonakodnak.. és akkor mi meg higgyünk nekik?


Itt lenne a remek lehetőség, hogy ne csak mondvacsinált mesékben higgyetek, mutassátok meg! Felesleges kísérlet nincs. A kíváncsiságot ki kell elégíteni, ha mást nem, legalább szórakozunk egy jót. A világ egy centit nem haladt előre azok által, akik azt mondják "minek?".


Én benne lennék bármilyen kísérletben, viszont meditálni nem tudok, szóval csak ellenőrző személyzet lennék. Fontos viszont, hogy a kísérlet mindvégig objektív maradjon, ne magyarázzunk bele semmit, és vegyünk figyelembe minden(!) körülményt. Sok kísérletet a nem-pártatlansága miatt nem vesznek komolyan.

2012. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Konkretizáljuk: Budapest lenne a helyszín, utazgatni nem szeretnék, nem tudok.


Utolsó: ha benne vagy, és megfelel egy budapesti helyszín is, megbeszélhetnénk a részleteket, egész konkrét ötleteim vannak már.

Már csak meditálók kellenének. :D

2012. jan. 16. 13:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Mázlid van, mert pont terveztem mostanság egy ilyen ezós összegyűlést/pikniket összehívni, ahol mindenki előadhatná, hogy mit tud :D Én meg mint gonosz kritikus szkeptikus, letesztelem őket, persze a legjobb módszerekkel, tökéletesen pártatlanul. Nem érdekem csalni, hiszen úgymond nekem az lenne a legjobb, ha tényleg kiderülne, hogy semmi misztikusról nincs szó, tiszta eredménnyel.


Viszont erre inkább csak februártól érnék rá.

Na meg alanyok nélkül tényleg nem mennénk sokra :D

2012. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!