Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mit csináljak, ha már a...

Mit csináljak, ha már a meditáció kezdetekor elalszok?

Figyelt kérdés
ülve és fekve is kipróbáltam a meditálást, nemrég kezdtem gyakorolni a 100-1-ig számolással , de mindig elalszok:(
2011. nov. 16. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
semmit, legalább jól kialszod magadat és mélyen. Ha annyira aggaszt, akkor ülve gyakorold
2011. nov. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a jó, ezek szerint profi vagy, mivel hamarabb a Béta tudatállapotról Théta tudatállapotra változnak meg az agyhullámaid, és pont e két tudatállapot közé kéne lépne az Alfa közé: ami egy félig meddig ébrenléti és alvási tudatállapot, ilyenkor mikor alfába vagyunk csak a jobb agyféltekénkkel gondolkozunk (spirituális dolgokért felelős agyfélteke), a bal agyfélteke teljesen lezárul.

Gyakorolj még, és próbálj ébren maradni! Akkor jó, hogyha fizikai testedet nem érzed, viszont még tudatában vagy mindennek.

2011. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ:) gyakorlok még,

amúgy a testemet nem érzem, amikor felébredek, vagyis zsibbadtnak érzem:)

nem hiszem hogy profi lennék, az a baj hogy koncentrálni nehéz, már amikor 90-80-nál járok akkor beugranak gondolatok, képek, és már nem tudom hol járok:(

2011. nov. 16. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:
különben ez mi? simán számolsz? mer akkor én is kipróbálom. bár ha csak ennyi, akkor ezek szerint én reggel szoktam ezek szerint meditálni, amikor eldöntöm, hogy még egy percet ágyban maradok, és elkezdek hatvantól visszaszámolni. csak én is mindig belealszom. én is pro vagyok?:D
2011. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
számolni kell, csukot szemmel, 20 fokos szögben felfelé nézni
2011. nov. 16. 18:06
 6/7 bleed ***** válasza:
hát én nem számolni szoktam attól függ milyen meditáció. én elképzleni szoktam a dolgokat vizuálisan aztán oylankor szoktak nekem beugrani a dolgok mint neked... számolás az álmositó de lehet akkor csinálod mindig mikor lefeküdni készülsz nos mert akkor én is mindig bealszok .. próbáld nappal mikor kipihent vagy
2011. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
dehogy, nem este szoktam, hanem nappal, vagy amikor felkelek
2011. nov. 17. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!