Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az normális meditáció közben,...

Az normális meditáció közben, hogy olyan érzésem van, mintha "transzba akarnék esni"? Félek!

Figyelt kérdés

Életemben most először meditáltam 20 percet. Első 10 percben alig bírtam kontrollálni a gondolataimat.. Hamsa meditációt csináltam, de a második 10 percben rájöttem, hogy nekem nem jó módszer. Viszont ha tényleg semmire sem gondolok, teljesen kikapcsol az agyam az jó!

DE!

Félek is kicsit, nehogy valami bajom legyen vagy ne tudjak "felébredni". Vagy ilyen nem történhet?


22/L


2012. márc. 7. 10:30
 1/7 A kérdező kommentje:
De akkor miért csinálják sokan?
2012. márc. 7. 10:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első szerintem trollkodik. Keres tudományos cikkeket a neten a meditációról, nehéz lesz a sok sz*r között normálisat találni de azért akadnak. Talán még a wikipedia is megteszi. A meditáció során tudatállapot változás megy végbe, azonban ez a folyamat gyakorlatilag az elalvásra hasonlít, a legrosszabb ami történhet az, hogy elalszol. A nem tudsz felébredni dolog, nagyon gáz elképzelés, kérlek csinálj valami önvizsgálatot, amikor legközelebb hasonló baromság jut az eszedbe.

A meditációt amúgy, egyedül az olyan embereknek nem szokták ajánlani, akiknél fen áll az elmebaj veszélye, lehetősége vagy már diagnosztizálva is van valamilyen komoly pszichés problémával.

Valamint, ha nem jön be a módszer keress másikat.

2012. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Velem minden rendben van agyilag, csak néha képes vagyok megijedni dolgoktól :D Anno még az első masztizáskor is megijedtem az orgazmustól :D


De örülök, hogy normális választ kaptam. Utána is fogok nézni a meditációnak. Mert amúgy meg nagyon érdekes volt, tényleg mintha már kezdenék elaludni. Pedig nem is vagyok, voltam álmos. Új érzés volt, ezért ijedtem meg :)

2012. márc. 7. 11:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Látom, le is törölték a trollkodó kommentjét :) :D
2012. márc. 7. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A meditáció során nem szabad kikapcsolni a tudatot, mert kómához vezethet és ha gyakran csinálod, akkor agykárosodáshoz vagy agydaganathoz is.
2012. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
agydaganathoz:DDDD
2012. márc. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 László22 ***** válasza:
Transzba nem eshetsz hanem csak elalszol. de te úgy érzed mintha transzba estél volna :D ne bízz ilyenekben.
2012. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!