Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudnék egy végtelenül...

Hogyan tudnék egy végtelenül száraz tananyagot agykontrollal bemagolni/megtanulni, Többi alul?

Figyelt kérdés
Na tehát =D. Francia nyelvet tanulok lassan 5 éve, és a tanár most egy olyan feladatot adott nekünk a nyárra, hogy tanuljunk meg egy 4 darab irtózatosan hosszú, különböző szöveget szeptemberre. Mivel a nyáron nem bírtam tanulni - mert a felét majdnem kórházban, nagyszülőknél töltöttem, messze a géptől (be kellett gépelni és arról tanulni) - így most kezdtem el. Nem olyan régóta gyakorlom az agykontrollt, tehát magát a tanfolyamot NEM végeztem el (anyagi okok), de hamarosan el fogom. A kérdés: ti ilyen "hülye" anyagot hogyan tanulnátok meg szóról szóra (mert hogy úgy kell :S) A válaszokat előre köszönöm, a diák társaimnak pedig jó iskola kezdést :S :D
2012. szept. 2. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

érte hogy nem volt rá lehetőség, de a nagyszülőknél át tudtad volna nézni


én 2 nyelvet tanulok tehát átérzem (és tényleg sajnállak)

én amiket szoktam alkalmazni:

1. mindent színesen írj vagy húzd ki egy csomó sínű szövegkiemelővel

2.mivel már 5 éve tanulsz franciát ne magolj hanem értelmezd a mondatokat és próbálj rájuk magyarul is emlékezni

3.egyszer legalább sajátkezűleg is írd le külön papírra szép színesen mert akkor már a nagyjára emlékezni fogsz mikor elkezded tanuni

4.egyszerre csak egy szöveget tanulj mert ha többet tanulsz párhuzamosan könnyen összekevered


sok szerencsét

jó évet

:)

2012. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%

Könnyen meglehet. Nézd a szöveget, nem kell olvasni csak nézni és mondogasd magadban, hogy én "ezt tudom". Sokat kell mondogatni, de így egy idő után berögzül. Remélem tudtam segíteni.

Mihály jósnő

2012. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
65%

Hints rá kénport, majd gyújtsd fel a párnád alatt, szorítsd azt rá közben, és nézd mereven a lángokat... kemény munka, de garantált a hatás.

Néha a Sátán(!) megjelenik, de továbbáll.

2012. szept. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak, nagyon ügyes vagy de ezt inkább nem használom xDDD. Értelmes válaszokat köszi :D
2012. szept. 3. 06:22
 5/7 anonim válasza:
Istenem...az agykontroll nem arra van, hogy természetfeletti gyorsasággal szóról szóra megtanulj egy szöveget...Elolvasod az elsőt 3 mondatot, aztán újra és újra, amíg meg nem unod, és fejből tudod. Aztán jön a 2. 3 mondat és így tovább...
2012. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Milyen könnyű az iskolásoknak a mai világban :D Én sem rég végeztem, de nekünk könyv, füzet, toll, ceruza volt, és hogyha nem tudtál valamit félni kellett, hogy a tanár a padba veri a fejedet. Most meg internet, iphone, laptop, facebook, és ha mégsem jönne meg a kedved a tanuláshoz, akkor adják itt a tippeket, hogy elég csak ránézned a szövegre és mondogatni, hogy tudom :D Sokat változott a világ kevesebb, mint 10 év alatt.
2012. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Hints rá kénport, majd gyújtsd fel a párnád alatt, szorítsd azt rá közben, és nézd mereven a lángokat... kemény munka, de garantált a hatás.

Néha a Sátán(!) megjelenik, de továbbáll."-Garantált lesz a hatás, ha meglátják a szüleid.

2012. szept. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!