Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Kényszerbetegség legyőzése az...

Kényszerbetegség legyőzése az agykontroll segítségével - lehetséges?

Figyelt kérdés

Évek óta aktívan "használom" a vonzás törvényét, voltak - vannak - lesznek sikereim ezzel kapcsolatban,aminek nagyon örülök,de egyetlen dologban valahogy nem tudom alkalmazni. Sajnos tavasszal elhunyt a nagymamám, és ez lelkileg és mentálisan annyira megborított,hogy kialakult nálam egy súlyosabb kényszerbetegség. Nap közben nem annyira súlyos, de lefekvéskor,amikor pihenni kezdenék,akkor elindul az egész. Szorongok, kényszeresen pakolok,számolgatok... felnőtt ember vagyok, tudom,hogy ezeket a dolgokat csak az agyam szüli meg magának,én meg elhiszem,hogy használ,ha engedek a kényszeremnek... emiatt nagyon el vagyok keseredve,mert alvási problémáim is vannak,tegnap már elkezdtek zokogni is, mert annyira eluralkodott rajtam ez az egész. Sokat szorongtam kamaszként is,volt már egy kényszeres időszakom régebben,amit nem tudtam teljesen kinőni,de megtanultam együtt élni vele. A kívülállóknak ez annyiban látszik,hogy kicsit lassabban hozok döntéseket,kicsit bizonytalanabb vagyok,de a konkrét kényszert kívülről nem látják.

Az agykontroll segítségével hogyan lehet ezt legyőzni,azon kívül,hogy magaménak érzem az érzést,hogy normális életem van,mentálisan egészséges vagyok és boldog az életem? Mantráznom kellene,hogy a jó gondolatok ragadjanak meg a fejemben? Néhány hete jógázni kezdtem, ez ideig-óráig segít.


Ha valakinek van vagy volt hasonló problémája,és sikerül legyőznie ezt ennek a segítségével,akkor elmesélné? Nagy szükségem lenne erre most,mert ez a dolog már tényleg nagyon bánt. Tudom,hogy ki kell nőnöm,de a pszichológus és a többi ilyen terápia valahogy idegen tőlem. Szeretném saját magam ezt legyőzni,hiszen saját magamnak kreáltam a saját gondolataimmal.


Előre is köszönöm a segítségeteket és a válaszokat!


2012. szept. 14. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet próbálni, jó esély van rá, hogy sikerül, de nem 100%. (Lehet, hogy kellene pszichiáter is.)

De... muszáj elvégezned hozzá a tanfolyamot, ami nem olcsó. Könyvből NEM LEHET megtanulni, akkor sem, ha itt azt olvasod, hogy igen. Én jártam tanfolyamra, és az alapján mondom, hogy könyvből nem lehet.

2012. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A hipnózist szokták alkalmazni ilyen esetekben.
2012. szept. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Ehhez rég kevés az agykontroll, és ezt te is tudod.
2012. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia! én kiskorom óta kényszeres vagyok, és agykontrolltanfolyamot is végeztem, szóval úgy érzem, írhatok ide választ.

nekem sikerült hosszabb időszakokra legyőzni a kényszereket, egyszerűen eldöntöttem, hogy ez nem uralhat. volt, hogy évekre sikerült tőle megszabadulni, de mindig visszatért...

legutóbb úgy sikerült, hogy nem itthon töltöttem az éjszakát, emiatt nem csináltam végig a szokásos lefekvés előtti rituálét (ami csak egy volt a sokból), és úgy éreztem másnap este, hogy megszabadultam, és már most se kell megcsinálnom...

nem tudom, a te kényszereid mifélék, de segíthet, ha megpróbálod kizárni a fejedből a hangot. a te elméd, te vagy a parancsoló, ezt sose feledd.

20l

2012. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon sokat segítettetek!

A 404-esnek meg azt üzenném,hogy igazán nagyon vicces figura, biztosan sokan szeretik a humorát a való életben is.

2012. szept. 14. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút lehetséges, egy ilyen pszichoszomatikus betegség nagyon hatékonyan gyógyítható agykontrollal!


Viszont másképp kell csinálni, mint ahogy elképzeled, mert ezzel a "mantrázással" szerintem csak olyan eredményt érhetsz el, mint a 4. válaszoló.

Ez így, csak tüneti kezelés.


A tudatalattidban biztos meg van az oka a kényszerességednek, azt meg kell keresni, és meg kell változtatni.


Ahogy a 2. válaszoló mondta, ehhez hipnózis kell, az agykontrollt viszont fel lehet fogni önhipnózisként.


Ilyen "súlyos" (értsd jól) esetben viszont nagyon gyakorlott, és tehetséges agykontrollosnak kell lenned, hogy saját magad meggyógyítsd.

Az igazi probléma az, hogy ez úgy lenne igazán hatékony, ha találnál egy hipnoterapeutát, aki pár hónapos hipnoanalízissel kiderítené a kényszerességed okát, és a gyökerénél fogva szüntetné meg a problémát.

Csak Magyarországon én nem tudok ilyen emberről.


Mindenesetre nem hogy lehetséges, hanem ilyen betegségekre gyakorlatilag az egyetlen hatékony megoldás, ha a tudatalattiddal gyógyítod a pszichédet, hívhatjuk azt agykontrollnak, vagy hipnózisnak, mindegy.

Az emberiség által eddig kifejlesztett egyetlen gyógymód, amivel a pszichoszomatikus betegségeket gyógyítani lehet, nincs is más mód.


Mivel sajnos nyugati kultúrában leginkább csak a szervi bajokat gyógyítják, a psziché problémáit pedig csak kemikáliákkal szokás elnyomni, így valóban, nehéz hozzáértő segítséget találni a probléma megoldására, így valószínűleg egyedül kell belevágnod.


Ajánlok hozzá 2 rövid könyvet, amit mindenképpen olvass el!!!

[link]


[link]

2012. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó,Neked is hálásan köszönöm a segítségedet és a válaszodat,mindenképpen megnézem a könyveket,még egyszer köszönöm!
2012. szept. 15. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!