Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan kell elkezdeni meditaci...

Tony25 kérdése:

Hogyan kell elkezdeni meditaciokat, tudatalatti programozast?

Figyelt kérdés
Soha nem probaltam, de erdekesnek tunik...olyan kisegito valaszokat varok amikbol kideruljon hogyan kell lekezdeni, es h ellenorizheto hogy jol csinalom-e?

#meditáció #kezdés #tudalatti programozas
2012. okt. 25. 13:15
 1/10 sl zoli ***** válasza:
88%

A meditációhoz érdemes elolvasnod egy-két könyvet (pl. Osho - Meditáció c. könyvét), de legfőbb dolog, hogy rendszeresen gyakoroljad.

Van nagyon sok meditáció fent a neten, pl. itt:

[link]


Válassz ki egyet és próbáld ki.

Ezek vezetett meditációk, ezekkel érdemes kezdeni.

Az igazi meditáció már túlmutat ezen. Ott egy elme nélküli állapotot érsz el, bekerülsz az egyetlen valóságba, a jelen pillanatba.

A tudatalatti programozását itt érdemes kezdened, amikor már egy viszonylag gondolatmentes állapotot el tudsz érni.


Én a Balogh Béla tudatalatti tízparancsolatát szoktam reggel úgy hallgatni, hogy 1 órával korábbra állítom az ébresztőt, és amikor ébreszt, nem kelek fel, csak elindítom a telefonomról a számokat, és alszok tovább. Így szépen a tudatalattim veszi a lejátszott üzeneteket és sokszori ismétlés után egyre jobban belevésődik és felülírja a régi negatívabb beidegződéseket.

Van sok ilyen átprogramozós cucc, ez az egyik legjobb.

2012. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajáthangoddal felvett a legjobb!
2012. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
koszi:d
2012. okt. 25. 15:11
 4/10 A kérdező kommentje:
es honnan tudom meg h jol csinalom-e?...h tenyleg mukodik?
2012. okt. 25. 15:13
 5/10 sl zoli ***** válasza:
100%

Amíg kérdezed, hogy jól csinálod-e, addig nem csinálod jól. :)

Egyébként meg ha észreveszed, hogy nem jár az agyad, vagy sokkal kevésbé, akkor biztos lehetsz benne, hogy jó irányba haladsz.

Ha elkezdesz valami energiamozgást érezni a testedben, akkor is valszeg jó irányba haladsz.

Ha olyan könnyűnek, lazának érzed a tested, akkor is jó irányba haladsz.

Ha véletlen olyan tapasztalatod van, hogy a tested ólomként nehezedik, akkor is jó irányba haladsz. Ez egy másik szint a könnyed állapothoz képest, ez is ugyanúgy előjöhet.

Ha ok nélküli boldogságot, örömöt érzel, akkor is jó irányba haladsz.


És még lehet sok másik oka is, de ezek jellemzőek.

2012. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
koszi:)
2012. okt. 25. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezeket csak hallgatni kell és ellazulni? Valakinek van tapasztalata már? Változás?
2012. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sl zoli ***** válasza:

Hallgatod, és közben csinálod amit mondanak a felvételen. Amit én írtam, azokon a felvételeken a srácnak már nagyon nagy gyakorlata van benne, hogy hogyan tud másokat jól ellazult állapotba hozni.

Változás? A spirituális dolgokhoz való közeledésem (és a fő irányom a meditáció, tehát főként a meditáció) megváltoztatta az egész életemet. Máshogy állok hozzá a körülöttem levőkhöz, a szembejövő szituációkhoz. Nyilván még megvan a régi dühösebb rész is bennem, néha előjön, de mivel tudatos vagyok, és nem adok neki energiát, ezért egyre kevesebb energiát kapva egyre erőtlenebb ez az énem, és egyre erősebb az a tudatosság, ami körülöttem van.


A meditációval a tudatosságodat növelheted meg. Kezdetben ez lehet csak a meditáció időtartamára vonatkozik, de a cél az, hogy ezt bármilyen helyzetben meg tudd tartani. Akkor is, ha éppen egy másik emberrel beszélgetsz és akkor is, ha éppen valami számodra nem kellemes dolog történik veled. Így amikor ilyen dolog történik, nem süppedsz bele az egódba és veszel el a helyzetben, hanem úgymond fentről szemlélve az eseményeket sokkal jobban tudsz reagálni az adott szituációra.


Ha valaki azt kérdezné tőlem, hogy hogyan tudna jó irányban változni, akkor azt mondanám neki, hogy kezdjen el meditálni. Mert ez az igazi változás, az egóból való kiemelkedés.

2012. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én alapból nagyon sokat gondolkozok mindenen, és azt vettem észre, hogy magamban kialakult ez az erős tudatosság. Mindez meditáció nélkül, lehet összefüggés ezek közt? Olykor úgy érzem sok is ez a tudatosság számomra.
2012. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sl zoli ***** válasza:

A meditáció jelenlétet jelent, így lehet sokszor akkor is egy meditatív, tudatos állapotban vagy, amikor úgymond konkrétan nem akarsz meditálni.

Viszont a gondolkodás az pont a meditáció ellenpólusa, ne keverd a kettőt. Ha sokat járatod az agyadat, sokat gondolkozol, akkor az nem meditáció, mert a meditáció az egy elme nélküli állapot.

Amikor járatod az agyadat, akkor bele vagy süppedve az elmédbe, az nem tudatosság. Ha érdekel a tudatosság, jelenlét téma, akkor ajánlom pl. Eckhart Tolle - Új Föld című írását, brutálisan jó könyv. Ha csak egy könyvet vihetnék egy lakatlan szigetre, akkor ezt vinném.

2012. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!