Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Milyen megoldást alkalmazzak...

Milyen megoldást alkalmazzak pánikbetegség, szorongás leküzdésére? Van valami tuti hasznos módszer?

Figyelt kérdés
Pszichiáterhez járok, de szeretnék kicsit önismeretet is tanulni. Alapvetően mosolygós, barátságos lány vagyok, de valamiért ha nem vagyok olyan emberek közelében, akkor mindig negatív gondolatok árasztják el a fejemet. Elkezdtem olvasni a Tudatalattid csodálatos hatalma című könyvet, nem tudom, beválik-e majd. Van esetleg valami más könyv, ami nagyon hasznos? Vagy meditációs gyakorlatok? Félek belevágni akármibe is, mert mi van, ha csak időpocsékolás.
2012. dec. 23. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Rossz kategóriában vagy. A pánikbetegség, ahogy a nevében is szerepel, betegség, amit kezelni kell. Szerencsére ez folyamatban is van. Miért nem a pszichiáteredtől érdeklődsz?
2012. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rossz kategóriában, mert a betegségem forrása a szorongás, a szorongás alapja pedig a negatív gondolatok felhalmozódása az elmében. A pszichiáterem elveti ezeket a dolgokat, szerinte csak tisztában kell lennem a problémákkal, de abban nem segít, hogy találjam meg a lelki békémet.
2012. dec. 23. 14:34
 3/12 Evele123 ***** válasza:

Ismerem a pánikbetegség érzését és meg fogsz lepődni kicsit:


1. munkahelyet váltottam, ahol nincsenek negatív emberek, mindenki pozitívan áll a világhoz.

2. boldog párkapcsolatban élek, kifejezetten jó szexuális élettel.

3. új munkahelyemnek köszönhetően elég pénzt keresek, hogy anyagilag is jobb legyen a helyzetünk

4. ha nem dolgozok a munkahelyemen, akkor pihenek és házimunkát végzek, ergó lefoglal a gyerek és mindig megtalálja az ember az elfoglaltságot.

5. Balogh Béla: A tudatalatti tízparancsolata mp3 naponta 2X

2012. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy másik szakembert kellene keresned. Egyébként nincs feltétlenül oka a szorongásnak. Félek a sötétben. Miért? Csak. Félek a pókoktól. Miért? Csak.
2012. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Feltételezem, ha az agykontroll kategóriába írsz,voltál agykontroll tanfolyamon. Önmagában az,hogy a tanult módszerrel relaxálsz, biztosan segíteni fog, nem is kell különösebb gyakorlatot kitalálnod hozzá. Aki sokat relaxál az csak nyugodtabb lesz,nem igaz? Domján Lászlónak vannak fenn youtubeon irányított meditációi, én szeretem őket. Pánikbetegség kapcsán amúgy EFT-sektől hallottam jó tapasztalatokat.Ráadásul kifejezetten gyorsan értek el eredményeket. Nézz utána (EFT, Emotional Freedom Technique, Érzelmi felszabadítási technika), ingyen van és gyors! Bár elsőre egy kicsit fura, de nem is kell hinni benne, akkor is működik ha szkeptikus vagy, abszolút placebó mentes módszer. Sok sikert! :)
2012. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pszichológus tud segíteni.

Az Agykontroll nem gondolom, hogy ezt megoldja, maximum csak elnyomja a problémádat.


Amúgy nem csak a "negatív dolgok felhalmozódásától" tudsz szorongani, nem attól, hogy az elméd tele van "negativitással".


Van, amikor a külső körülmények sz.arok, azon meditálhatsz, ahogy akarsz, akkor se lesznek jobbak, ha nem teszel semmit a változásért.


Nem feltétlen a te gondolkodásodban van a hiba.


Lehet, hogy a családod miatt szorongsz,

2012. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Evele 123


Nagyon irigyellek!!! Bármit megtennék azért, hogy nekem is ilyen életem legyen!!!

2012. dec. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy jo tanacs amit kerlek fogadj meg: Az agykontrolt felejtds el orokre, ha nem akarsz meg tobb lelki betegseget, fuggoseget. felejtsd el a tudatalati , meg fng sui ,stb dolgokat. Helyettuk inkabb minnel elobb kezd el sportolni. Nem kell sokat, de mozogj! A tanc is nagyon jo. Probalj meg vitamindus termeszetes eteleket enni.Ne vidd tulzasba az edesegeket. Probalj meg nyitni az emberek fele. Talan kicsit neheznek tunik ez mind, de csak ilyenformaban tudsz gyogyulni. Ha mindenfele csodakonyveket olvasol, csak osszezavarodsz. Ilyenekre semmi szukseg.
2012. dec. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sportolok rendszeresen és el is fáradok, napi 1,5-2 óra edzés, a táplálkozásommal sincs probléma. De ez nem elég, a lelkemben is kellenek változások, szeretnék valamiben hinni. Bár vallásos nem vagyok, ezért más kapaszkodót akarok találni, hogy mindig valami lebegjen a szemem előtt.
2012. dec. 27. 13:22
 10/12 anonim válasza:

a sport és a táplálkozás jó, a környezet változás hasznos lehet(sajna nem mindig van rá lehetőség..) ha jó az új társaság. Se a pszichológus (ő is csak egy ember és tapasztalatom szerint semmivel se érnek többet egy jó ember ismerőnél.. sőt), se az agykontrollnak, ne higgy feltétel nélkül.

A meditációnak két fajtája van, neked talán azt a fajtát javasolnám amikor próbálsz pozitív dolgokra, "szeretetre", örömre koncentrálni.

De szerintem is káros is lehet az agykontroll, ha nem megfelelően használod, legalább is a magasabb szintűekkel ne próbálkozz.

2012. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!