Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerű a kérdés, mit gondolt...

Egyszerű a kérdés, mit gondoltok, ilyen egy pánikroham?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsán érzem magam mostanában. Már vagy 4 éve szorongok, és most sokat dolgoztam azon hogy ne így legyen. Voltak már fura pszichoszomatikus tüneteim is. " éve pánikbeteg lettem, olyan rohamok gyötörtek, amik minden pánikbeteget. Aztán a szorongás ismét a pszichoszomatikus tünetemre irányult, nem pedig a pánikra. Egy fél éve viszatért a pánikfélelmem, de a rohamaim feltűnöen rövidek. A különbséghez hozzátartozik, hogy ilyenkor alkalmaztam a légzéskontrollt, és megpróbáltam ellazulni. De egy egy roham nállam úgy épült fel (fél éve és most) hogy hirtelen jön az elviselhetetlen félelem a megőrüléstől, és az ájulástól, majd légszomj fulladás, ájulásérzés... ez kb pár másodpercig erősödik, majd urrá leszek rajta, és aztán egy pár percig szédülök. Na most akkor ez mi? szorongás, jól kontrollált pánik, vagy közönséges pánik

Ja és néha pl buszon meg félelem nélkül van hogy 10 percig, egy kicsikét légszomjam van, de enyhén.



2012. dec. 1. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Évek óta hurcolsz egy betegséget, és nem jutott az eszedbe, hogy ezek nem normális tünetek, és jó lenne meglátogatni a háziorvost. De ha neked ez így jó, akkor nem szóltam semmit.
2012. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Várj, én voltam orvosnál, és pszichiáternél is. Ő csak gyógyszerezni akart, én azt nem akartam, most pedig, elbizonytalanodtam, hogy egyáltalán még az vagyok e, vagy csak kényszeresen ezen jár az eszem.
2012. dec. 3. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:

szia ,én is pánikolok megint pár hónapja,de nekem nem pár perc,mint régen,hanem egész nap rajtam van a légszomj,mg az ájulástól való félelem.

nem tudom,bár én mindig azt hiszem,h meghalok,mert félek hogy van valami bajom.nem tudom kezelni már,ugy ahogy te csinálod.

2012. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azért irom ezt,mert azt hiszem változhat a pánik milynsége az évek során,főleg,ha egy ideig semmi, és egy idő után visszaesik az ember
2012. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem régen voltak ilyen rövid pánikérzések.most meg van hogy egész nap rajtam van.
2012. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Láthatod, hogy az itt írók is azt írják, hogy idővel átalakul a beteg, vagy a betegség. És kiújul. De egyre rosszabb lesz. Ha neked így jó, akkor hagyd. Ha nem, látogasd meg a háziorvosod.

2012. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!