Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség lehet nem...

Pánikbetegség lehet nem mentális dolgok következménye?

Figyelt kérdés
Tehát lehet hogy valami más betegségem, vitaminhiány, akármilyen mirigybajom (csak példa, nem értek hozzá) okozza ilyen szinten a parát? Én annyira nem akarok izgulni semmin, mégis egy apró ingertől felmegy bennem a pumpa és stresszelek meg szorongok ésatöbbi.

2012. dec. 20. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez lelki eredetű vagy pedig valami veleszületett idegalapi difi.
2012. dec. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy velem született lenne, mert másfél éve kezdődött, előtte semmi bajom nem volt.
2012. dec. 20. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor próbálj meg emlékezni arra, hogy mi történt, vagy épp mi volt folyamatban ( érettségi, válás, munkahelyi baj, narkó cigi stb)ami kiválthatta. Valamilyen tartós szorongás. Nem kell nagy dologra gondolni. És ha még ma is érzed a hatását, akkor magad is ki tudod silabizálni az okát. No pont ez az, amit a pszichológusok a felszínre akarnak hozni, és ezzel gyakorlatilag meg lehet szüntetni a szülő okot. Aztán már elég csak a beteg agyat rendbe szedni, gyógyszerrel.
2012. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy tud ilyet okozni.

De a pszichiáterek többsége is azt gondolja hogy a pánik egy agyi anyagcsere zavar.

Én is pánikos vagyok. Okom rá semmi.

Szerető családom, munkám, házam, kutyám, mindenem van.

Próbálok úgy gondolni erre hogy van aki cukorbeteg az is anyagcsere zavar, nekem meg ez a "kehem". :-D

2012. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a tinédzser kort lezáró hormonális változások váltottak ki pánik betegséget (szerintem), akkor jó másfél évig nyűglődtem vele.

A tetőpontján elájultam a villamoson, utána egy hét leforgása alatt elmúlt az egész, és azóta sincs semmi bajom.

2012. dec. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, hogy nekem is mindenem megvan és mégis kínoz ez a dolog.

Másfél éve kezdődött.

Olyan tanárhoz vettem fel egy tárgyat akiről tudtam hogy kihív majd a táblához, és ettől elkezdtem félni. Nagyon durván főleg amikor ott voltam, de nem került sor erre (megoldottam hogy ne kerüljön). Azóta félek minden ilyen helyzettől, nem tudok nagy (de lehet akár csak egy 7-8 emberes is) tömeg elé kiállni, semmilyen képpen, nem is vállalok el semmi ilyet. De ha nem kell kimennem csak felszólitanak, akkor is rámjön a szivdobogás, szóval elég erős "lámpalázam" van.

Egy évig csak ettől tartottam, de most szeptemberben elfajult egy kicsit, volt egy hónap szeptemberben amikor minden apróságra baj volt, ha idegennel kellett beszélnem és előre tudtam akkor is ugy mentem oda hogy alig birtam megállni a lábamon (semmi okom nem lenne erre, sok barátom van, semmi fura dolog nincs a külsőmön se).

Utána jó lett, mert változott picit a helyzetem (nem akarom részletezni miben, nem lényeg) de egyszer rámjött egy pánikroham a buszon sok ember között (csak kb. 1 perces volt, de le akartam menekülni, végül fenntmaradtam) és azóta már buszozni sem merek. Nem is volt több ilyen rohamom hálistennek, de szorongok, és nagyon. Vizsgák előtt is teljesen parában vagyok de nem a vizsga miatt, hanem mert félek attól például hogy ki kell majd jönnöm közben. Itthon semmi bajom.

Dohányzom valamennyire, de előtte is megvolt ez. alkoholt is iszom, de ittam előtte is. Füvet nem szeretem, mert felpörgök tőle és pánikolok. (ezt csak azért irtam le mert az is ilyen rohamot vált ki belőlem, de egyébként nem szoktam, szóval ne írjátok hogy hagyjam abba)

2012. dec. 20. 18:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tehát megvan az oka a pániknak. Anno nem kezeltetted, csak tovább romlott. Mellette cigizel iszol, füvezel. Most akkor mi az, amit nem értesz? Gondold végig, ha elvégzed az egyetemet, lesz egy jó állásod, de vajon el tudod majd azt látni tele félelmekkel? Ilyenekkel, vagy még rosszabbakkal..

2012. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én is pánikos vagyok. Okom rá semmi.

Szerető családom, munkám, házam, kutyám, mindenem van. "


Kedves 4. Olvasgasd csak a kérdezőt! Ő már rájött, mi okozza nála a problémát. Te is megtalálod magadban. Hidd csak el. ha akarod.

2012. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező!

Tehát megvan az oka a pániknak."


itt akkor arra gondolsz hogy az, hogy félek a szerepléstől?

a következő részt meg félreértetted. A dohányzás is csak alkalmanként van, inni meg annyit mint az átlagember, heti kb egyszer elmegyünk jól érezni magunkat páran, de olyankor nincs bajom. És mint írtam, nem füvezek, az szerintem nem olyan nagy baj ha kipróbáltam 1-2x régen.

2012. dec. 21. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!