Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A félálom-állapotot, hogyan...

A félálom-állapotot, hogyan lehet előidézni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, amikor az ember felébred, és van kb 1 percig az az állapot, hogy minden össze van mosodva, nem fogja fel a tudat, hogy az aktuális dolgot kinek mondták, amit hallunk azt is csak szövegfoszlányokban.

Ezt hogyan lehet hosszabb időre előidézni? Drogok nélkül persze..


2013. febr. 1. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

nekem két módszerem van:

1. alvás előtt: későn fekszek le, hogy nagyon fáradt legyek, és teljes sötétség van a szobámban. egyenes testtartásban fekszek az ágyamon, és nagyon erősen gondolok arra a témára, amiről álmodni akarok. innentől magától jön.

2. ébredéskor: ahogy felébredek, nem nyitom ki a szemem (nagyon fontos), hanem folytatom az álmot. mivel az elme már ébren van, teljesen kedvemre irányítom az álmot, sokszor szoktam hőst játszani egy zombi apokalipszisban :D

2013. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De most nem a tudatos álomra gondolok...

Erre a fura instabil hipnagóg állapotra értem a kérdést.

2013. febr. 1. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Vizsgák előtt gyakorlatilag bármikor.
2013. febr. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sándorjános válasza:
Salvador Dalinak és egyéb álomfestő művészeknek volt egy módszere. Egy széken, vagy valamilyen ágynál kevésbé stabil inkább függőleges helyen aludtak el, hogy ébredéskor kevesebb vér legyen az agyukban (persze ez nem tejesen biztos indok). A kezükbe valamilyen fémtárgyat helyeztek, a kezük alá egy fémfelületet. Amikor elaludnak előbb-utóbb kiesik a kezükből a fémtárgy és a fémlappal/üveglappal ütközve csengő hangot kellett hallatnia, mert ez rezonál legtovább. Ekkor felébrednek. Nekik általában bevált, bár szerintem inkább rövidtávú álmok memorizálására hasznos. Még sose próbáltam - teszem hozzá.
2013. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

sándorjános, köszi a kommentet, ez már hasznos :)

bár nem egészen erre gondoltam,de ez is izgalmasan hangzik

2013. febr. 2. 17:20
 6/6 anonim ***** válasza:
A félálom állapot nagyon hasonló az alfához, így az előidézése is hasonló. Tanulmányozd az agykontrollt. Nekem a visszafelé számolás mindig segít. Hanyattfekszem, teljesen ellazulok, és nyolctól kezdek visszaszámolni. MIre egyig érek, félálomban vagyok.
2013. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!