Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Nem álmodok! Mit tehetnék?

Nem álmodok! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szerencsére engem ritkán gyötörnek rémálmok, de sajnos álmodni is alig szoktam. Legjobb esetben is csak hetente egyszer alszom, viszont akkor is alig emlékszem rá (egyébként jó a memóriám, csak ha álmokról van szó akkor gyenge). 16 éves vagyok, mélyalvó és bagoly típus. Próbáltam már elalvás előtt sokat gondolni valakire, nézegettem a képét, azonban akkor voltam a legközelebb hozzá amikor neki készítettem álmomban egy képet és arra is alig emlékszem. Tudom, talán meg kelllene próbálnom, hogy tíz óra helyett éjfélkor alszom el, ám ezt csak hétvégén próbálhatnám ki, mert hét közben reggel hat órakor kell felkelnem. Nagyon szeretnék álmodni (főleg arról a személyről akiről próbáltam, mert ő messze él tőlem, eddig még személyesen nem találkoztunk és az első találkozás ki tudja mikor lesz), kérem valaki adjon egy-két hasznos tippet



#álom #mélyalvás #álmodási zavarok
2013. nov. 30. 10:18
 1/3 ez-meg-az ***** válasza:
olyan nincs hogy nem álmodsz. csak nem emlékszel rá.
2013. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress rá a google-ben a Tudatos álmodás kifejezésre, meg lehet tanulni elég jól. Amikor foglalkoztam vele, nekem több hétig volt, hogy napi 3-5 álmomra is emlékeztem. Az előttem szóló jól mondja, mindig álmodunk, csak nem biztos, hogy emlékszünk rá.


Ami segít: ébredés után ne ugorj ki az ágyból rögtön, hanem lazíts, és próbáld felidézni, amit álmodtál, hátha emlékszel rá. Ha valami beugrik, kezdd el leíri (legyen kéznél papír, ceruza), és az írástól jó eséllyel be fog ugrani még több dolog. Vezess álomnaplót, ez nagyon sokat segít abban, hogy egyre inkább, és egyre tisztábban emlékezz az álmaidra.


Meg lehet tanulni irányítani az álmokat, de ehhez kitartás kell. Én odáig jutottam el, hogy felismertem, hogy álmodom, és meg tudtam valamit változtatni az álomban, sőt kétszer teljesen le tudtam állítani. Ebből az egyik alkalomnál fel is ébredtem, a másiknál visszaaludtam.


Nagyon jó érzés az, amikor benne vagy az álomban, és érzed, hogy itt azt teremtesz meg, amit csak akarsz, hihetetlen kontroll-érzetet ad. De ehhez lehet, hogy hetekig, vagy akár hónapokig kell gyakorolnod, és ha abbahagyod, akkor valószínűleg újra kell kezdeni a gyakorlást.

2013. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha igaz amit mondasz, az azt jelentené, hogy nem is alszol
2013. dec. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!