Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Babonaságot lehet "gyógyítani"?

Babonaságot lehet "gyógyítani"?

Figyelt kérdés
Lehet nagyon hülyén hangzik de nagyon babonás vagyok, méghozzá olyan szinten, hogy kb 20-30 babonám van egy napra(pl:mindig ugyan azon a ponton állok fel a buszon, tusolásnál mindig ugyan úgy kell egymásután mosni a testrészeimet, minden nap olvasnom kell 15 oldalt, csak ugyan azzal a fejhallgatóba mehetek suliba amíg el nem romlik, nem hallgathatok bizonyos műfajú zenéket amik nagyon tetszenek, a díszpárnákat az ágyamon mindig ez bizonyos pontra kell helyezni ugyanígy a takarót is és ezt reggel ugyan úgy is kell visszatenni..és még sorolhatnám ..) és ezeket mind "meg kell csinálnom" különben a következő nap elképesztően rossz lesz.Ha egyet is kihagyok vagy véletlen elfelejtek minden ami csak történik velem rossz lesz (jegyek, lányok, humor, érzések stbstb..) mindent rosszul csinálok és már alig várom hogy vége legyen a napnak. Lehet, hogy csak beképzelem a dolgokat és ezek ígyis-úgyis megtörténtek volna ,de ha mindent megcsinálok és JÓL, akkor minden perfect csak ahogy említettem 20-30 is van egy napra és ha már egyet is elfelejtek készvége a holnapomnak..Próbáltam már, úgy megközelíteni, hogy nem kell foglalkozni vele nézzem a jót azon a napon de belül mélyen mégis érzem, hogy nem jó ez így.Tudom, hogy ez eszméletlen nagy hülyeség de egyszerűen nem tudok mit csinálni és már elegem van... Esetleg nem tudnátok egy oldalt ami ezzel foglalkozik, vagy akár ha nektek is van tanácsotok ÉS ÉRTELMES akkor azzal nagyon sokat segítenétek :) köszi

2013. dec. 1. 22:15
 1/7 Passiflora ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!


Nem vagyok pszichológus, és laikusként nem igazán érzem úgy, hogy haszonos tanácsot tudnék adni Neked.


Ugyanakkor az alapján, amit leírtál, nekem ezek a cselekvések nem "babonaságnak" tűnnek, hanem inkább egyfajta kényszeres cselekvésnek.


Találtam egy olyan oldalt, ahol olvashatsz erről a témáról. Közel sem biztos, hogy igazam van, de nekem úgy tűnt, hogy amit a kényszercselekvésekről (idegen szóval kompulziókról) írnak, az eléggé hasonlít azokra a kényszeres szokásokra, amikről - mint írod - Te magad is tudod, hogy "eszméletlen nagy hülyeség", mégis nehezen tudsz ellene tenni.


[link]


Azt gondolom, hogy azzal, hogy felismerted és megfogalmaztad a problémádat, megtetted az első lépést a gyógyulás felé vezető úton.


Azt kívánom Neked, hogy sikerüljön megtalálnod a lehető leghatékonyabb segítséget, ha egyedül nem tudsz "megválni" ezektől a szokásoktól.

2013. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

>Azt gondolom, hogy azzal, hogy felismerted és megfogalmaztad a problémádat, megtetted az első lépést a gyógyulás felé vezető úton.


Pontosan. Ez valószínűleg kényszerbetegség, és úgy tűnik, hogy erősen kihat a mindennapi életedre is. A pszichológia valószínűleg tud ezen segíteni.

2013. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
inteligenciával
2013. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az első hozzászóló vagyok. Utólag még az jutott eszembe, hogy (mivel írtad, hogy suliba jársz), van lehetőséged arra, hogy felkeresd az iskolapszichológust, és tanácsot, segítséget kérj tőle.


Üdvözlettel: Vera

2013. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsőre én is hajlottam a kényszeres cselekvésre, de jobban belegondolva talán mégsem az. Addig ne menjj pszichológushoz, amíg magad nem próbálsz meg tenni ellene, mert ők aztán tuti, hogy találnak valamit, ami kezelésre szorul.

Szóval szerintem írd össze, mik azok a babonák, amiket végig kell csinálnod, aztán jegyezd a naptárban, mi van, ha ezt, vagy azt kihagyod. De ugyanígy írd fel azt is, amikor nem hegysz ki egyet sem. Néhány hét alatt látni fogod, hogy a kellemes, vagy kellemetlen események uygaolyan számban szerepelnek a mindennapjaidban, akár olvasol 15 oldalt, akár nem.

2013. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szándékosan csinálj mást!
2013. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a rossz napon is csinálj mást.probáld elfoglalni magad valamivel.valami érdekes dologgal ami leköti a figyelmed.pl.múzeumlátogatás,film
2013. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!