Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy tanuljak?

Hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
Agykontroll, vagy valami?

2014. nov. 12. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szorgalommal mindenképp.

Vagy valami: https://www.youtube.com/watch?v=AW4vIl8c5NY

2014. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kellemes hangokat kell hallgatni:

https://www.youtube.com/watch?v=wTlUu0a9oWc

2014. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Sok könyv foglalkozik ezzel a témával, ha valóban érdekel olvass utána. Minden tanulmány szerint megtérül a tanulás tanulásába fektetett idő, többszörösen.
2014. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Agykontrollon tanultam, hogy klasszikus zene mellett a legjobban tanulni (vagy pedig nincs zene).

Az agy kb. 20 percig képes egyfolytában koncentrálni, utána elkalandozik, akkor is, ha nem veszed észre. Tehát érdemes ekkor pár perc szünetet tartani.

Ismered az elmetérkép technikát? Fura neve van, de baromi jó, mivel a legtöbb ember vizuális és ezt a képességet lehet kihasználni vele. Ez egy jegyzetelési technika, nézz utána, nekem nagyon bevált. Igaz sokat kell gyakorolni, de egy idő után már teljesen természetes lesz.

És vannak különböző relaxációs technikák is, mint a jóga, agykontroll stb... (a lényegük ugyanaz). Arra kell vigyázni, hogy ne aludj el közben. :)

2014. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem értek egyet azzal, hogy az agy 20 percig képes odafigyelni valamire. Nyilván meghatározás kérdése, hogy mit veszünk úgy, hogy "akkor ő most figyelt/koncentrált ez alatt az idő alatt". Egy filmet simán végig lehet nézni úgy, hogy folyamatosan koncentrálsz a cselekményre, de mondjuk ha 5 fps-el vetítenek különböző háromszögeket akkor nem biztos hogy egy másfél óra alatt kiszúrod azt az 1 kakukktojást,ami négyszög. Lehet órákig folyamatosan effektíven tanulni, nem kell folyton 10 perces szünetet tartani, de valakinek szüksége van rá.
2014. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én az erős koncentrációról beszéltem, ami a tanuláshoz szükséges, nem pedig egy film megnézéséhez. Azért van különbség a kettő között.

Ez a kb. 20 perc a tudomány megállapítása, nem én találtam ki.

2014. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!