Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollal hogyan tanuljak...

Agykontrollal hogyan tanuljak történelmet?

Figyelt kérdés

becsukom a szemem és elkezdek lazítani, de akkor hogyan olvassak


annyit tennék hozzá hogy a hátam közepén egy púpként helyezkedik el a történelem, nagyon utálom, de tudom a mai oktatás, és az emberek megkövetelik hogy tanuljuk és ezt elfogadtam mivel itt ezen a földön élek


szal hogyan lehetne gyorsabban és fájdalommentesebben tanulni?



2012. ápr. 30. 23:54
 1/4 étoile et lune ***** válasza:
Hát, sok ilyen tipp van. Például hogy hallgass Mozartot, mert közben könnyebben megy a tanulás. Vagy hogy vedd fel magnóra, amit meg kell tanulni, és játszd le sokszor, még alvás közben is, bár ezt el se merem hinni, túl egyszerű lenne. Élvezve a legjobb igazából... Ha rossz a hozzáállásod, nem fog menni. Mondogasd, hogy menni fog, menni fog. Én például mindent szépen kiírtam, legépeltem, kinyomtattam, aztán jött a filccel a lényeges mondatok kihúzása, és igazából a tanulásom háromnegyede ezekből állt, a maradék időben meg átolvastam őket. Sosem próbáltam fejből mondani. Mindig csak olvastam, olvastam, nekem ez a módszer bejött. Ja meg a tételeket már úgy tanultam, hogy föléjük írtam 5-10 kérdést, és ha azokra tudtam makogni valamennyit, akkor már elégedett voltam. :P
2012. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
én történész hallgató vagyok, és megnyugtatlak róla, hogy amit a középiskolában tanulsz, az tökéletesen felesleges, de ami a nagyobb baj, azért okoz nehézséget, mert értelmetlen. Tökéletesen életidegen módon mondanak el tökéletesen érdektelen dolgokat, jórészt azért, hogy ne kelljen rendesen elmagyarázni. Gyorsan és fájdalommentesen úgy lehetne tanulni, ha a magad képére tudnád formálni az anyagot, de ehhez például utána kéne olvasni egy kicsit. Elvileg úgy lenne értelme, ha sokat olvasnál, keveset magolnál. Ami így megmaradna az megmaradt, ami nem, az meg majd megmarad, ha máskor előjön. De ez elég sok energia lenne, és főleg nem tudnád tartani a tempót. Így az a javaslatom, hogy vedd lazára a dolgot. Például figyeld meg, hogy mit próbál beadni neked a tanár vagy a könyv szerzője. A kiindulási alap az, hogy mérget vehetsz rá, hogy a dolgok nem úgy voltak, ahogy elő van adva, mert általában a dolgok jóval bonyolultabbak, mint ahogy ott előadják. Így tehát mindenféle hülye klisékkel próbálják meg ledugni a torkodon. Ilyeneket lehet észrevenni, mint pl a szerző folyamatosan azt erőlteti, hogy minden azért van, mert a gazdasági érdekek így meg úgy. Amikor megvannak ezek a klisék (általában minden korszaknak vagy témának más kliséje van, de mindig 5-6 klisé tér vissza újra meg újra) akkor kezd el gúnyolni. pl a "1848-ban azért így meg úgy volt, mert a nemtomkik gazdasági érdekei..." klisét. "Most komolyan gondolja valaki, hogy azért mentek összevissza márc 15-én pest-budán mert a gazdasági érdekük hívta őket?? Mi abban valakinek a gazdasági érdeke, hogy le-föl menetel az utcán. Max ha zsebtolvaj. Vagy révész, aki egy valag pénzt beszedett a Dunán ide-oda hajókázásért. (még nincs Lánchíd). Szóval hacsak nem a bérfuvarosok, a révészek meg a zsebtolvajok állnak márc 15 mögött, akkor bizony kétségbe kell vonnunk, hogy valakinek a gazdasági érdekei miatt történt." Így egy csomót lehet tanulni, a kigúnyolás rávilágít a töménytelen hülyeségre, és közben átforgatja az anyagot az agyadban, így az órán elő tudod hozni abban a tálalásban, ahogy a tanár kényszerképzetei megkívánják. És ahogy így jól eladod magad még hülyére is vetted azáltal, hogy azt hiszi, hogy te most rohad komolyan vetted a hülye dolgait. Te meg magadban röhögsz, amikor tanulod és magadban röhögsz, amikor felelsz. Csak nehogy elröhögd magad hangosan :D
2012. máj. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Háromujj-technika! :)


27/L

2012. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elme tükrével (asszem azt villámolvasáson mondják el), meg a siker programozásával, de jóformán főleg három-ujj technikával ("szórakozásból") lettem töri oktv-n 6. pár éve. Az agykontroll nagyon jó erre (is). Gyakorolj és fog menni.
2012. máj. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!