Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Létezik olyan, hogy valakit...

Létezik olyan, hogy valakit hipnotizálással vegyenek rá valamire? És mi a helyzet az agymosással?

Figyelt kérdés

Pl. valakit hipnotizálnak, aki elvégzi ezáltal a rá bízott feladatot akkor is, ha amúgy nem tenné.

Az agymosással kapcsolatban pedig annyit kérdeznék,hogy létezik olyan, hogy valakinek "átmossák az agyát", emiatt pedig teljesen más ember lesz? Egyáltalán, hogy tud bárki ilyesmit csinálni?

Előre is köszi!



2015. jan. 28. 20:55
 1/10 anonim válasza:
100%
Igen is, meg nem is. Az egyénnek valamilyen szintű beleegyezése mindenképpen kell, hogy "átmossák az agyát". Viszont kerülő úton megoldható pl. akaratot gyengítő szerekkel, de ez szerintem már bűncselekmény.
2015. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Állítólag olyanra nem lehet rávenni az embert hipnózisban sem, ami ellenkezik erkölcs nézeteivel.
2015. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az előzőek mondták. Tapasztalatból is tudom. Voltam egy helyen, ahol meditációt is tanultam (meditációkor és a hipnóziskor ugyanabban az állapotban vagyunk), és az oktató megcsinálta azt, hogy közben mondott olyat, amivel nem értettem egyet, és egyből kizökkentek, visszakerültem a normál állapotomba.
2015. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
A hipnózis lényege a tudattalan felszínre hozása úgy, hogy az éber tudat is viszonylag jelen van. Éppen ezért nem lehet rávenni az embert olyasmire, amit a tudattalanja, azaz az élethez szükséges ösztönei elleneznek. Az agymosás általában úgy kezdődik, hogy az illetőt a tudata, és ösztönei tűréshatáraira sodorják kínzással, és drogokkal, majd finoman még rúgnak rajta egyet, hogy összetörjön. Aztán szuggesztióval, és további fizikai, és szellemi nyomással, drogokkal új sémákat kényszerítenek rá az amúgy teljesen kikészült szerencsétlenre. De ez utána meg is látszik az illetőn. Nem lehet olyan agymosást végezni senkin, ami nem látszik. A hipnózissal végképp nem. Az ösztönök védekeznének ellene.
2015. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fish1 ***** válasza:
51%

Nemrég megnéztem ezt a videót, és azért elgondolkodtatott. Nem mondom, hogy minden igaz belőle, de egy része biztosan.

Ti mit gondoltok?

https://www.youtube.com/watch?v=Lp_8LgPOI2A

2015. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt hogy nem nyitok meg youtube linkeket :D
2015. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Hipnózis.

Ami erkölcseiddel összeegyeztethetetlen, arra hpnotikus állapotban sem tudnak rávenni!

.

Agymosás.

Már az is ebbe a kategóriába tartozik, ha valakinek addig mondogatok bármit, míg azt magáénak fogja vallani, etikájába, életvitelébe beépíti azt.

.

Mindkét esetben drogok, tudatmódosító szerek és testi kényszer használata esetén!

2015. jan. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Missi_Key ***** válasza:
Nah..ezt sima pszichologiával is el lehet érni.
2015. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha kitakaritod a wc met kapsz 3000000ft ot tuti hiptnozis:)
2015. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akartod ellenére hipnózisban se tudnak rávenni oylasmire, amit egyébként nem tennél meg (pl.emberölés) és nem mossák ki az agyát csak felszínre jönnek a mélyebben fekvő dolgok.
2015. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!