Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy kell valakit véglegesen...

Hogy kell valakit véglegesen kitörli az emlékeimből?

Figyelt kérdés
Egy évig voltam vele együtt (én vagyok a fiú amúgy) és én szakítottam vele, de még mindig szoktam gondolni rá. Próbálom lekötni magamat, tanulással, sporttal meg ilyenekkel. Hogyan lehet teljesen kitörölni? Hogy egyáltalán ne gondoljak rá? Valami jó meditációs, agykontroll technika van rá? :(

2015. febr. 25. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Érd el, hogy megmentse az életed. Garantáltan el fogod felejteni. Vagy vegyél fel nála hitelt.


Miért szakítottál vele egyébként?

Miért baj, ha emlékszel rá?

Foglalkozzál a jelennel és a jövővel.

A múltat nem lehet kitörölni, csak a jelenben hathatsz a jövőre.

2015. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmit és senkit nem tudsz véglegesen kitörölni az agyadból, szóval fogalmazzunk másképp! Nyilván nem fáj, ha a szomszéd nénire gondolsz, és nem akarsz szabadulni az emlékétől. Tehát az érzést kell megváltoztatni, amit kivált az, amikor eszedbe jut. Zárd le magadban a történteket, vagy beszélgess vele egyet, gondolkozz el, hogy mit kellett a kapcsolatból/szakításból tanulnod és tedd a megfelelő polcra a fejedben, szívedben a dolgot.
2015. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1# nem akarok beszélni róla

2# igazad van, bár én írni sem bírok neki, nem hogy beszélgetni vele... köszi a választ amúgy

2015. febr. 25. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen módszer, és felesleges is lenne. Csak vond le a megfelelő tanulságokat, és lépj tovább. Ha elfelejtenéd, akkor minden amit együtt átéltetek, vagy minden szenvedés amit most érzel, felesleges lett volna.
2015. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért nem?
2015. febr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jelentkezzél a CIA-nél kísérleti nyúlnak,ők majd kitörlik őt az emlékezetedből
2015. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Legoman ***** válasza:

Az első és második válaszolónak is igaza van.

Nem tudod kitörölni véglegesen vagy elfelejteni, mert úgyis eszedben jutna. Változtasd meg az érzést.

Egyszerűen csak engedd, hogy erőt adjon neked az érzés, mikor rágondolsz. Úgy gondolj rá, mint erőre a barátnőszerzéshez. Hisz, ha ő nem szakított veled, akkor valószínűleg valamit jól csináltál. Csak arra kell rájönnöd, hogy mit, ha eddig még nem tetted meg, és indulhat a csajozás. :D Ne a rossz oldalát nézd. :)

2015. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kérdés paradoxon.

Ugyanis, arra kéne választ adni, hogy: milyen módon emlékezzek arra, hogy semmiképp ne jusson eszembe az illető.

2015. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1984-ben már írtak erre egy módszert. Először is el kell felejtened, majd azt kell elfelejtened, hogy elfelejtetted...
2015. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nem az a lényeg, hogy elfelejtsd, hanem csupán az érzelmi töltést kell feloldanod, megszüntetned vele kapcsolatban. Így már emlékezhetsz rá, nem okoz majd gondot.


Most elnyomni próbálod, de ez csak azt jelenti, hogy tudatalattidba próbálod áttolni az emlékeket. Így csak az érzelmi töltést fogod erősíteni. Próbálj inkább objektíven megfogalmazni mindent, amit vele kapcsolatban gondolsz, érzel! Írd le papírra! És ha eszedbe jut, csak olvasd el újra!


Viszont, ha újra akarod éleszteni a kapcsolatot, akkor inkább cselekedj, tegyél érte MOST! Ne kínozd magad hiába!

2015. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!