Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utolsó gyerek vagyok a házban...

Utolsó gyerek vagyok a házban és lassan én is el fogok költözni véglegesen. Anyámnak nincs más érték az életében, csak az anyaság. Mik a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

A házassága apámmal gáz. Nem verik egymást, semmi ilyesmiről nincs szó, inkább lelki feszültség van közöttük, de azt vágni lehet néha. Igazából soha nem láttam kettejük között szerelmet, de igazából még szeretetet se. Nem rossz-szándékúak, de nagyon nem illenek egymáshoz és az tény, hogy csak a gyerekek miatt nem vált még anyám. Most se vagyok olyan hű de aktív részese a mindennapjaiknak, de ha elmegyek és csak ketten maradnak egymásnak, nem tudom, mi lesz. Félek, hogy anyám nehezen/nem fogja tudni feldolgozni, hogy vége a gyerekek otthonlétének örökre és depresszióba esik. Hobbija nincs, szoros baráti társasága nincs, sportolni nem sportol csak kényszerből (fogyás), nem is tudom. Ha még nyugdíjba is megy (1 éven belül), akkor nem tudom, mi marad neki. Szerintem egy kicsit elrontotta az életét, nem látok semmit, ami boldoggá teheti őt.

Igazából tudom, hogy nem várná el, hogy otthon maradjak, bár nagyon örülne neki. De én már őszintén szólva néha rosszul érzem magam itthon és már kedvem is van az elköltözéshez, amint végzek az egyetemmel (szülővárosom egyetemére járok, ezért nem költöztem külön). Az a fő kérdésem, hogy másnak van-e ilyen tapasztalata, hogyan szokott alakulni ilyenkor a helyzet.


2015. febr. 23. 22:04
 1/3 anonim válasza:

Én egyke vagyok, és tavaly költöztem el anyutól.

Mindennap beszélünk telefonon, átmegyek hozzá ha ráérünk épp mind a ketten, múzeumba, étterembe járunk.

Foglalkozz vele, és nem lesz elveszve. Plusz ott a többi gyerek (unoka?), ők is törődjenek vele és nem lesz gond.

Ahogy elengedte a többieket, téged is el fog, örül hogy ide jut a gyereke.

2015. febr. 24. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mi családunk helyzete annyiban volt más, hogy apám elhagyta anyámat, viszont hagyott jókora adósságot meg jelzálogot maga után, egyes hiteleket anyámmal vetette fel..A két öcsém ugyan még vele élt, de el voltak idegenedve egymástól, anyum depressziós volt és magányos. Nálunk ezt a helyzetet én oldottam meg. Ugyanis külföldön élek és mikor már megtehettem, felajánlottam anyumnak, hogy jöjjön ki, próbáljon meg itt (Németország)új életet kezdeni. Szerencsére minden jól alakult, munkája van, saját albérlete, barátokat szerzett, nemsokára autót vesz:) Én a magam részéről ki sem tudom fejezni szavakkal, hogy ezzel mennyire megkönnyebbültem.
2015. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az én szüleim között is hasonló a viszony, annyi különbséggel hogy az én édesanyám örül a gyerekei életének, bennünk megtalálja a boldogságot. ez az élet rendje hogy felnövünk, és szerintem tisztázni kéne hogy ezzel csak a te dolgodat nehezíti meg.

Azért mert elkötözö, attól még a gyereke maradsz.

Beszéld meg vele. Gondoljon bele abba, hogy amikor ő vált le a szüleitől, milyen érzés lett volna úgy otthagyni őket, hogy boldogtalanok...

tanácsolj neki valami hobbit, amit élvez is, találjatok ki programokat, és nyugtasd meg hogy azért még találkozni fogtok.

A gyerekvállaláshoz az is hozzátartozik hogy amikor felnő a gyerek akkor elengedjük. ezzel számolnia kéne egy szülőnek amikor gyereket vállal, hogy egyszer fel fog nőni.

2015. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!