Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi lehet a probléma ha már a...

Mi lehet a probléma ha már a meditáció sem segít?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig depresszióban szenvedtem. Azonban amióta rátaláltam a meditációra, vallásokról olvasgatok, sokkal jobb lehet az életem. Pozitívan gondolkodok, figyelek mások érzelmeire. Próbálok mindig mindenkinek segíteni, nem magamra gondolni. Már lassan 1 éve teljesen egészséges életmódot élek, semmi komolyabb nagyobb problémám nincs se kapcsolat, barátság, munka vagy tanulás terén. Ha valami próbléma adódik, általában meditációval könnyen túl tudok lépni rajta.


Előző héten azonban valami megváltozott. Próbáltam a szokásos meditációval túl tenni magam rajta, de meglepődésemre a dolgok csak rosszabbak lettek. Életemben előszőr nem sikerült az egyik egyetemi vizsgám. Eddig folyamatos 80% feletti átlagot produkáltam, azonban ma megtudtam az egyik vizsgám 54% lett. A barátnőmmel előző héten összevesztem. Úgy érzem én generálom a negatív dolgokat, és minden kisebb dolgon felhúzom magam. Előtte mindig pozitívan álltam hozzá mindenhez, de jelenleg nagyon könnyen lesüllyedek. A legjobb barátommal szintén összevesztem. Ráadásként erre jött az üzenet Apámtól, miszerint a hétvégén a nagymamám meghalt. Itt már olyan szinten ki voltam lelkileg, 4 napja folyamatos rémálmaim vannak. Hétfőn belázasodtam, megbetegedtem. Szerdán volt egy állásinterjúm, ami a legrosszabb volt amit valaha csak megéltem. 10 perc alatt elküldtek. Rengeteg rossz dolog történik rövid idő alatt. Nem is tudom hogy tudnék másoknak pozitív érzelmeket szerezni ha ennyira mélyponton vagyok. Tudom hogy nem magamra kellene gondolni, de annyira megviselt állapotban vagyok, a meditáció mindig kiutat mutatott, azonban jelenleg már az sem segít. Mi lehet a megoldás ?



2015. ápr. 23. 06:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Van egy hullámzás a közérzetben, most mélyponton vagy, még beteg is lettél.. Ilyenkor a legjobb kicsit belemerülni a hétköznapi teendőkbe, mosogatás, rendrakás, szekrény átrendezés, szóval teljesen egyszerű dologra figyelni, nem túl sokat rágódni. És főleg nem erőltetni a meditációt - hisz azt eleve úgy kell hogy "musotoku" -vagyis minden cél és hátsógondolat nélkül. Ezt is később nézd meg:

[link]

2015. ápr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem segít a meditáció, tanulj meg ellazulni. :D
2015. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen típusú meditációról van szó? Agykontroll?


Szerintem pihenj többet. Az is lehet, hogy valamilyen energiablokk tisztul ki belőled, vagy spirituális fejlődésed fordulópontján vagy (néhány évente van ilyen általában). Nem tudom látatlanba, hogy ebből mi igaz, lehet, hogy hülyeségeket írtam. :)


Jógával gyorsíthatod, hogy ebből az élethelyzetből kikerülj. Amúgy is ki fogsz ebből vergődni, a Te hozzáállásoddal gyorsabban mint egy átlagember az tuti. :) Kitartás és sok sikert!

2015. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a meditációnak nem az a lényege, hogy hatására, ezentúl minden pozitívan fog összejönni.Sokkal inkább az lehetne a "hatása", hogy bármi is történik az életedben , akár "sikeres vagy" akár sikertelen, akár szerencsés dolgok történnek veled, akár szerencsétlenségek, ne zökkenj ki a benső nyugodt békés lelki állapotodból.

Szerintem a meditáció ezt "tanítja".

Nem hinném,hogy a meditáció egy probléma megoldó ,és nehézség elkerülő "eszköz".

Hát nem tudom,hogy valójában a meditáció segített e eddig .Nem hinném , hogy úgy működik,hogy ha eddig jól mentek a dolgaim, biztos a meditáció segített, most hogy nem jönnek össze nem segít a meditáció.

Valami bizonyára segíthetett, ha kikerültél a depresszióból ,nézhetjük a jelenlegi helyzetedet akár úgy is ,hogy a következő fokozat , hogy tanuld meg elfogadni a "negatív dolgok " létezését is.

No igen , ezt a legnehezebb megtanulnunk, hogy "kívül "történhet bármi, "belül"akkor sem zökkent ki semmi.:)

2015. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Legoman ***** válasza:

Pont, hogy az ilyen mélypontokon kell a legtöbbet hinni, és a pozitív dolgokra (nem erőltetve) figyelni.

A negatívat el kell fogadni, és után hinni abban, hogy ez pozitívra vált.

A mágnesnek is két oldala van, az embernek is két oldala van, a bolygónak is két oldala, sőt mindennek két oldala van. Ebből te döntöd el neked melyik rossz, és melyik a jó.

A feladatod, hogy elfogadd azt, ami veled történik, és a jó oldalát nézd, majd higgy abban, hogy ez még jobb lesz, de ne erőltess semmit. :)

Meditálhatsz, de ne próbálj semmit sem befolyásolni.

2015. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

úgy könnyű jól érezni magunkat, ha minden rendben van!

a meditáció nem garantálja, hogy semmi rossz sem fog már veled történni. inkább segít abban, hogy jól vészeld át a dolgokat.

2015. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hagy időt magadnak. a barátnődtől pedig kérj bocsánatot és béküljetek ki. egy dolgozat nem a világ vége. tanulj belőle és legközelebb jobban fog menni. a barátnőddel beszélgess a nagymamád haláláról. ne aggódj ez csak egy átmeneti időszak
2015. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a segitseget, nagyon halas vagyok. Meggyogyultam, a baratnommel es baratommal kibekultem. Tuljutottam minden probleman, es nagyon boldog vagyok.

Hosszu ido ota nem alltam ilyen komoly probatetel ele, de azt kell hogy mondjam, kaptam olyan valaszokat privat uzenetben is, amik nagyon nagyban hozzajarultak a megoldashoz. Koszonom megegyszer mindenkinek, es igerem ha valakit hasonlo helyzetben latok, en is ra fogom szanni az idomet hogy segitsek neki.

2015. ápr. 26. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!