Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan kell meditálni?

Hogyan kell meditálni?

Figyelt kérdés

Tudom, rengetegszer volt a kérdés, meg sok oldal van róla, de mi a helyes, mert már 5 félét is találtam, a zuhanás érzést, az ellenkezőját, h pont h emelkedni kell, olyat, hogy mindent zárj ki az elmédből és gondolj vmi egyszerűre, pl. a holdra, stb.

És vmi olyat szeretnék, amit bárhol, bármikor csinálhatok, szal nem kell egy huszonötperces videó, ahol folyton beszél hozzád, h csak a hangjára figyelj.

Ja, igen, sokszor olvasni, h alakváltás, meg lebegés, meg ilyen a meditációról, na ezekkel ne etessen senki, köszönöm.

Aki esetleg rendesen válaszolna, megkösönném, h esetleg vmi angol oldalt, szöveget linkeltek, az sem baj.



2015. júl. 9. 12:36
 1/9 Duenna ***** válasza:
Miért nem iratkozol be egy tanfolyamra, ahol rendesen megtanítják a meditációs technikákat?
2015. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Duenna ***** válasza:
29%

Szellemi valóság- belső utazás (Spiritual reality)


https://www.youtube.com/watch?v=WBbLsfFS9wo


Ha ennek a tanításnak sem hiszel, akkor menthetetlen vagy!

2015. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Menthetetlennek lenni az olyasmi mint 39%-on lenni a gyakorin? :)
2015. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Duenna ***** válasza:
65%
3-as! Tudom, hogy csapatostól járjátok a gyakorit lepontozni a normális válaszokat! És mondd, jól fizetnek?
2015. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tai Chira gondolsz, 1-es?

Az a baj, h két edzésre is járok, és ezért gondoltam otthonira.

Egyébként lehet, h a stílusomból az jött le, h nem hiszek benne, de a meditálásban hiszek, csak a többi hülyeségben nem itt az ezotéria témában, ahol megijednek, h ecsapta a huzat az ajtót, és vagy a szellem volt, vagy Isten, vagy egy idegen intelligencia jelezni akar.

És a meditálós oldalakban meg csak nem értem melyik a jó, ha gyakori az ellentmondás.

2015. júl. 9. 17:27
 6/9 A kérdező kommentje:
De egyébként köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 9. 17:27
 7/9 huskyloverapach ***** válasza:
Lebegés esés balblabla. A meditácioban egy dologra figyelsz annyira koncentrálsz rá hogy a külvilágból kapott információk (érzékeles)megszûnnek IDE tartozik az egyensúly érzék is.
2015. júl. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kim Bo Mao válasza:

Azért van sokféle meditáció, mert nem mindenki ugyanazon az úton jut el a célig (módon a meditációhoz). Valakinek az segít ha egy Holdra koncentrál, valakinek az, ha a légzésére, valakinek a mantrázás segít. Mindben egy a közös, megpróbálni ébernek maradni (tehát nem elaludni, tudatodnál lenni), és kizárni a "száguldozó, fecsegő gondolatokat". Ezt azzal érik el, hogy valamire koncentrálnak (de nem verejtékező erőlködéssel), csak finoman figyelve azt (pl.: légzést). Az írásodból az jön le nekem, hogy szeretnéd elhinni, hogy a meditáció létezik (elfogadod, mert sok helyen írják a létezését), de mivel nem tapasztaltad meg, ezért nem tudod milyen lehet. A bátyámmal is ez volt, körülbelül fél-1 év alatt jött rá hogyan is kell. Ő a zenés, mantrázós technikával tud meditálni, és a szimpla "csend"-ben (ahol nem beszélnek hozzám és dalszöveges zene sem szól) tudtam meditálni a légzésemre koncentrálva (azt figyelve).

Leírom az én technikámat hátha segít. Én a falhoz ültem (szőnyegre) kinyújtott keresztbetett lábakkal (kényelmesen) a kezeim a combomon nyugodtak. Lehunytam a szemem és végeztem 5x mély és lassú ki-be légzést, utána próbáltam kényelmesen lélegezni, de azért lassan és mélyen. Figyeltem a levegő áramlását amit érzek az orromban a légcsövemen át a tüdőmig amit éreztem. Eleinte volt persze, hogy "elfelejtettem" erre figyelni és a hétköznapi gondok előjöttek, de aztán visszatértem a figyelemre. A "kitérők" (amikor a figyelmem lankadott) egyre kevesebbek és rövidebbek lettek és aztán "átléptem" a meditatív állapotba. Nem néztem videót, mert nekem az túl "vicces", de ezt a módszert Osho egyik könyvében olvastam. :)

2015. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tényleg nem mindenki.


Én megalkottam a saját rendszeremet.


Ha szomorú vagyok, akkor mindig azt képzelem, hogy meztelenül fejest ugrok a tengerbe, és egyszerűen csak merülök. Ha pedig elakarok tűnni a világból, akkor néhány rózsaszín felhőn lógatom a lábamat képzeletben.



Leülök , vagy lefekszem, és számolom vissza 50től. Mikor leszámoltam 5öt, elmondom magamnak,hogy a felhőn fekszem, hogy érzem magam, mi vesz kerül, és ha a nullára érek, akkor a felhőn fekve fogok felkelni. Ez általában beszokott válni.


Van, hogy fejest ugrok a tengerembe, és addig úszok lefelé, amíg a felhőimre nem zuhanok.

2015. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!