Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem tudok meditálni?

Miért nem tudok meditálni?

Figyelt kérdés
na szóval arról lenne szó hogy én már csomószor próbáltam, meg próbálok meditálni. de egyszerűen nem megy. nem tudok nem gondolni semmire..mindig van valami..ha nem a madár csiripelés, akkor a gondolat hogy úgy tartsam magam ahogyan vagyok a meditáláshoz, ha nem az akkor biztos gondolok valami másra..nem tudok nem gondolni semmire..éés nem értem h miért?! velem van a baj? komolyan ennyire szerencsétlen vagyok hogy már nem tudom mennyiszer próbáltam s csak nem megy?! vagy én nem tudom...

2014. máj. 13. 14:21
 1/3 anonim válasza:

Nyugodtan elmélkedj valamin...pl. ülj úgy, hogy a talpad érintkezzen a földdel, és képzeld azt, hogy a talpad legyökeredzik a földbe, és a bolygó magjából végtelen, békés energia áramlik a talpadon keresztül a testedbe, és ez Téged mámorító nyugalommal tölt el.

Nem hiszem, hogy éber állapotban lehetséges lenne semmire sem gondolni. :D

A meditálás inkább a Téged boldoggá, harmonikussá tévő gondolatok "beerőszakolása" a fejbe...

2014. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A meditáció lényege nem az, hogy nem gondolsz semmire, hanem hogy a figyelmed egy adott dologra összpontosítod, ez általában a légzés, mert ez az a dolog, amit akarva akaratlanul megállás nélkül csinálsz. Ha jön egy gondolat nem kell egyből elhessegetni, vagy erőszakosan próbálkozni a semmire gondolni, mert olyan nincs. Csak hagyd, hogy elszálljon, ne bonyolódj bele, ne gondold tovább. A meditáció nem fog egyből menni. Ha megtanulod összpontosítani a tudatod, nemhogy a madárcsicsergés, de még az ütvefúrózás sem fog zavarni. :)
2014. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elárulom hogy nem fogsz tudni meditálni mert olyat nem lehet csinálni! Az egy állapot ami bekövetkezik ha megvalósulnak a feltételei.


Még egy jó darabig nem fogsz tudni olyat sem csinálni hogy nem gondolsz semmire. Az emberek agya egyfolytában pörög. Ez mérsékelni lehet de leállítani először még nem fogod tudni. Nem is ez a lényeg hanem a meditatív állapot feltételeinek megteremtése.

2014. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!