Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mit tegyek, hogy ne törjenek...

Mit tegyek, hogy ne törjenek be a gondolataim ha meditálni próbálok? Hogy ne zökkenjek ki?

Figyelt kérdés
Könyvből tanulom az agykontrollt és nem nagyon jutok sehova mivel a Silva által írt könyben a 100-tól egyig való számoláskor miközben számolok mindig be-be villannak gondolatok, nem mindig ugyan az de valami mindig és ki is zökkenek, ha arra koncentrálok, hogy ne törjön be akkor azért hisz görcsölök, hogy ne...ha nem koncentrálok rá pedig arra eszmélek, hogy nem számolok hanem gondolkozom. Próbáltam hangfelvételről, Domján László - Alapgyakorlatát hallgattam de még így is betörnek a teljesen véletlenszerű gondolataim a meditációba, hiába a hangfelvételre koncentrálok és így mindig kizökkenek. Mit tegyek ?

2013. szept. 20. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. :\
2013. szept. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne próbálj még hagyd egy kicsit a gondolat ürességet. Az egy rendkívül nehéz elérni, egyenlőre.

Kezd előbb a következő meditációval: Behunyod a szemed és hagyod, hogy jöjjenek a gondolataid, de nem avatkozol közbe, csak megfigyeled őket, csöndben. Látni fogod, hogy a semmiből jön és a semmibe megy! A gondolataid érzelmeid nem te vagy!

Na már most ha ezt tudatosítottad kb. 1 hétig kell gyakorolni utána. Utána folytasd a meditációt, amit írtam, de próbáld meg gondolat csendet elérni közben. Ne erőszakosan! Csak mindig egy kicsit, növelni a szüneteket. Ez kb még egy hét lesz. Ha már pár percig megbírod tartani a gondolat csendet utána, ki nyitott szemmel. Ez még egy hét.

Ezek után menni fog a gondolat csend (nekem 8 perc a rekordom), de mellette kell még gyakorolni.

Sok sikert!

2013. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolj!
2013. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Jógán azt mondják, hogy nyugi, ha elmész valamerre, akkor elmentél. Az is jó. Egyébként meg ha a légzésedre figyelsz, vagy a testedben más dolgokra (hideg, meleg, lazít, feszít), akkor elvben nincs annyi zavarás.

De a meditáció nem arról szól, hogy üres lesz a fejed - olyan nincs. Úgyhogy igen, csak gyakorolj.

2013. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!