Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne "forgatókönyvet" írni?

Figyelt kérdés

Olvastam több oldalon (nem csak ezotériával foglalkozó oldalon) hogy ha szeretnénk növelni az önbizalmunkat és a boldogságba vetett hitünket, akkor egy hétig naponta szánjunk arra 20 percet, hogy leírjuk hogy milyennek szeretnénk az életünket fél/1év/5év múlva.

1-2 hét után ezt már elég csak olyan gyakran csinálni amikor szeretnénk.

Én tényleg szeretnék változtatni az életemen, és pár tanács amit eddig olvastam elkezdett segíteni.

Nagyon "gyenge" voltam idáig, a párkapcsolatomban sem mertem kiállni magamért, és most hogy vége, szeretnék változtatni az életemen mert többé nem szeretném hogy eltapossanak.

Változtathat rajtam ha elkezdem leírni hogy milyennek szeretném a jövőmet?


2016. máj. 7. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak annyit csinálsz, hogy leírod X alkalommal, akkor nem. Azonosulnod kell azzal, amit leírsz, át kell érezned, meg kell értened. Másként csak írsz, de nem történik semmi. Ha sikerül vele azonosulni, érzed a motivációt, és erőt magadban, hogy változz, akkor pedig tenned kell érte. Másként nem fog működni, mert nincs ami működjön, és nincs mi által működnie. Egyszerű írás lesz, amivel időt pazaroltál el.
2016. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kell ahhoz forgatókönyvet írni! egyszerűen elhatározod, hogy változtatsz rajt, és passz!!! sokat meditálj, az növeli az önbizalmat is!!! mindig az legyen a gondolatotban, hogy nem különb az az ember nálad, aki el akar taposni, csak a gyenge karatodat látja, és azt csinál veled amit akar! szólj vissza, vágj vissza/szóban, a gondolatodat mond el bátran, nem lesz ettől semmi bajod, legfeljebb megsértődik a másik ember, vagy ott hagy, de ha ez megtörténik akkor nem is volt réá szükséged, már mint arra az illetőre!!!
2016. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fish1 ***** válasza:

Az írás is egy jó dolog.

Önbizalmat növelni sikerélmények által tudsz. Olyan dolgokkal, amikben nem vagy biztos, hogy sikerül. (Ami biztos sikerül, az nem lesz nagy kihívás, ezáltal nem növeli az önbizalmat sem hosszú távon.)


Javaslom még pszichológiai témájú könyvek olvasását, vagy Szabó Péter és Brian Tracy videóit a YouTube-on.

2016. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Bakancslistádban akárhányszor leírod a K2 meghódításának tervét, még nem kerülsz közelebb a csúcshoz!

.

Nem elég a vágy, valamivel több az akarat/akarás, de tett nélkül egyik sem sokat ér.

2016. máj. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak az, ha leírod? nem. az változtathat, ha te most határozottan eldöntöd, és szem előtt tartod a céljaidat. nem kell feltétlenül leírni, csak fontold meg mit akarsz, és tűzd ki az életcéljaid közé.
2016. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: és ugyebár tenned is kell érte. ne hagyd hogy kis csip-csup akadályok eltérítsenek.
2016. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!