Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Milyen érzés, ha elhipnotizálnak?

Milyen érzés, ha elhipnotizálnak?

Figyelt kérdés

2017. febr. 10. 12:49
1 2
 1/20 Shai-Hulud ***** válasza:
63%
EL??? Hova el? :-o
2017. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Érted, hogy értem vagy csak szórakozol? :) (amúgy igazad van!)


Kérdés módosítva:

Milyen érzés ha hipnotizálnak?

2017. febr. 10. 13:06
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Minden hipnózis önhipnózis, tehát ugyanolyan, ha érdekel, tanuld meg annak a technikáját. Nem nehéz.
2017. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

,,Minden hipnózis önhipnózis," Ezt hogy érted?

És hogy lehet megtanulni?

2017. febr. 10. 19:15
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
3-as! tényleg, válaszolj, erre én is kíváncsi vagyok!!!
2017. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
87%

Először is a hipnózis módosított tudatállapotot jelent. (Legalábbis így magyarázzák).

Létezik önhipnózis (autohipnózis) és heterohipnózis más személy által kiváltott hipnózis.

Hogy milyen érzés azt nem lehet tudni ugyanis minden ember másként reagál a hipnózisra. Viszont ha jól sikerül akkor nem emlékszik rá a páciens csak kiesik neki egy kis idő.

Azt viszont le kell szögezni nem úgy működik a dolog mint a filmekben, vagy a bűvészeknél. Az nem úgy megy, hogy megvillantak egy fénylő tárgyat és máris kotkodácsolsz mint egy tyúk. A hipnózist neked is akarnod kell. Az elmédet meg kell nyugtatni, hogy elfogadja az utasításokat. Vannak bizonyos úgynevezett programozási módszerek (bizonyos szerek és kínzások) amelyekkel szeretnek kísérletezni bizonyos körök, de az eredmények nem megfelelőek (az egészséges tudat harcol a programozás ellen). Ha amúgy is használsz tudatmódosító szereket akkor könnyebben vehetnek rá olyan dolgokra amit normál állapotodban nem tennél meg. Magyarországon általában gyógytérapákon használják. Pl. szorongás oldása (ha félsz odamenni egy csinos lányhoz/fiúhoz), függőségekről való leszokás, egyéb fóbiák megszüntetése.

Amúgy miért érdekel milyen érzés?

2017. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
A rendes hipnózist èszre sem veszed. Akár az utcán egy idegennel beszèlve is megtörtènhet, ha rájött a hogyanra mert jó megfigyelő, vagy ha tanulta.
2017. febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6. és 7. válaszadó.

Köszönöm szépen a válaszaitokat, de melyikőtöknek van igaza, csakmert számomra egy kicsit ellentmondóak. (persze az is lehet, hogy a válaszaitok nem különböznek) :)


6.Válaszadó

Azért érdekel mert rengeteg helyen utánanéztem a hipnózisnak és sok helyen máshogy írták le, hogy milyen érzés.

2017. febr. 13. 15:35
 9/20 anonim válasza:
100%

Mondom ez embere válogatja.

Van aki fogékonyabb rá de van olyan is akit egyszerűen nem lehet. Ez csak mentális állapot és felkészülés kérdése. Az meg hogy az utcán csak úgy egy találkozásra hipnotizálnak majdnem kizárt. A szemfényvesztőkbe ezt csinálják ugyan de az csak film. Az hogy valakire rákiabálsz hogy aludj nem fog működni max orrba vág :).

Az is igaz, hogy aki fogékony a hipnózisra azokat megfelelő körülmények (fény, hang, illatok) segítségével lehet hipnotizálni.

Érezni meg nem érzel semmit. Akik azt mondják éreztek ezt meg azt csak feltűnősködni akarnak.

2017. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Szia,én voltam hipnózison. Egy mély relaxalt állapotot képzelj el. Amikor már el vagy lazulva egy kép ugrik be,és azt próbáljátok megfejteni a hipnoterepeutaval. Egyébként nekem nem segített, de szerintem azért mert annyira de annyira vártam h megváltozzon a dolog, és sajnos a hipnoterepeuta nem Világositott fel,hogy mi fog történni, miből állnak a relaxacios lépések.
2017. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!