Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tudatos Álom: Milyen, Hogyan?

Tudatos Álom: Milyen, Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is köszönöm majd az értelmes válaszokat! A tudatos álomról lenne szó.

Akik kipróbálták már, milyen érzés volt? Olyan mint a valóságban? Pl. ha valaki hozzád ér akkor azt érzed?

Hogyan lehet elérni? Azt a valóság tesztes módszert csinálom, de még nem sikerült. Vannak más módszerek is, és mennyi idő alatt sikerült?

És ha pl. magam elé gondolok egy embert, akkor ott lesz és tudok vele beszélgetni?

Ilyen apróságokra lennék kiváncsi.



2017. márc. 12. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én amikor hallottam a tudatos álmodásról, meg, hogy milyen király minden este erősen arra gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha lenne. Kb egy hét után már sikerült is. Először nagyon király volt, tényleg. De mindig fáradtan keltem fel. Aztán már meg is untam szóval abba hagytam. De ezt sajnos már kifejlesztettem ezért azt csinálom, hogy az álmokat szabadjára engedem, nem szólok bele, hogy mi fog történi, miközben tudom, hogy álmodok. Csak annyira nem tudtam koncentrálni a suliban a tudatos álmodás miatt (mert fáradt lettem tőle, nem aludtam ki magamat), hogy muszály hanyagolnom. De ez a fáradság csak velem van, veled nem biztos, hogy így lesz....
2017. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Többször volt már tudatos álmom, akkor is, mikor sokat foglalkoztam az elérésével, de spontán is összejött párszor. A legfontosabb szerintem az, hogy tényleg komolyan vedd az álmaid, jelentőséget tulajdoníts nekik, nálam például mindig erősen vágyott dolog az alvás, mert tudom, hogy akkor álmodhatok majd. Fontos tisztáznod magaddal hogy miért is akarod, hogy erős legyen a motivációd, a legsikeresebb technikának nálam az álomnapló bizonyult.

Az érzés fenomenális. Tényleg olyan, mint a valóság, de közben mégsem, van az egészben valami képlékenység és nehezen körülírható dolog. Nagyon realisztikus, mondjuk nekem nem volt a legerősebb a tudatossági szintem, amint valamit erősebben akartam módosítani, már kezdett töredezni. De persze ezen is lehet dolgozni.

Egyébként onnantól hogy komolyabban foglalkoztam vele, 1-2 hét alatt összejött az első.

2017. márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem rengetegszer volt már, először spontán alakultak, aztán néha csak féléber állapotban, közel alfa hullámhosszon ha akartam, hogy sikerüljön, akkor meg is történt általában.


A 2. válaszoló jól leírta az érzést, még hozzátenném, hogy nekem igen fura, amikor ránézek a kezeimre. Ez adja meg azt az érzést, hogy én irányítok, mivel a kezeim tényleg úgy mozognak, ahogy szeretném.


Sokszor megesett, hogy csak "átcsusszantam" a tudatos álomba, féléber állapotban voltam, és csak ki kellett nyitni a szememet. Ez igen macerás, mert mindig tartok tőle, hogy a valóságban is kinyílik. Szinte kivétel nélkül az akkori lakhelyemen keltem fel. Kiugrottam az ablakon, és utána felfedeztem a terepet, ami mindig újabb érdekességeket tartogatott számomra.


Voltak teljesen más helyszínek is, és a tudatosság olyan szintjét is elértem, amikor már építeni is tudtam, mint az eredet című filmben. A leglenyűgözőbb az egészben, mint a filmben is valamennyire kifejtik, a tudatos elménk adja meg a vázlatot, hogy mit is akarunk, de a tudatalattinkkal együttműködve lesz részletgazdag, és elképesztően kreatív minden.


Legeredetibb élményem pedig mindenen felülkerekedik. Régebben imádtam a stronghold crusader stratégiai játékot, még elalvás előtt is a játék történései forogtak a fejemben.

Egyik este az agyam meglepett, és az álmomban ott voltam a játékban, mintha csak a képernyőt néztem volna. Tudtam mozogni a pályán így látva az eddigi épületeket.

Egy darabig csodálkozva nézelődtem, majd gondoltam, hogyha itt vagyok, akkor el is kezdek játszani. Le is bírtam rakni egy fakitermelő épületet, de sajnos tovább nem jutottam, viszont ez életre szóló élmény maradt.

2017. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!