Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A meditáció pontosan mire jó?

A meditáció pontosan mire jó?

Figyelt kérdés
(Nem tudom hogy jó témába tettem e) nem arra gondolok hogy harmónikusabb lesz tőle az élet, hanem a meditációval lehet valamit fejleszteni? Ha igen mit? A bizonyos hatodik érzéket hogyan kell értelmezni? Pontosan mit tud az? Mit lehet elérni hosszú távú meditációs gyakorlatokkal? (Troll válasszokat nem kérek)

2017. ápr. 24. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez négy kérdés.


Egyenként is hosszú lenne a válasz.


A meditáció, egy olyan folyamat, mikor belsőleg nyugodt és éber vagy, elgondolkozol, hogy ki vagy és mire alkalmas?

2017. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 thoomas26 ***** válasza:
100%
Az igazi énedet elnyomják alapesetben a fizikai érzékszerveiddel felfogott észleléseid, s az elméd gondolatai. Ha ezeket kizárod, az igazi éned teret nyerhet magának. Tehát azon kívül, hogy nyugtató hatású, felszínre engedheted a belső énedet. Egy olyan tudatállapotba kerülhetsz, melyben képes lehetsz nem fizikai érzékszerveiddel való észlelésre, tehát használhatod a "hatodik érzékedet". A tudat ilyenkor egy sajátságos állapotba kerülhet. De azt gondolom, ez mindenkinél más és másképpen jön le, teljesen egyéni lehet, hogy mit és menyi idő múlva élsz meg a meditáció alatt. Testelhagyás, reinkarnációs emlékek felidézése, lehetséges jövőképek meglátása, öngyógyítás lehet a cél többek között.
2017. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

#1


A meditáció nem a gondolkodásról szól, hanem az elme lecsendesítéséről. Ez persze önmagunk jobb megismerését eredményezi, de alapvetően a meditáció nem-gondolkodás. Inkább figyelés.

2017. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel koncentrált gondolat irányítás..., mindenre.
2017. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
A meditáció sok mindenre jó . Tudod vele manipulálni a gondolataidat . Esetleg tudsz koncentrálni a következő nap eseményeire. Sok pozitív élményt szerezhetsz vele . Fényesebben bírsz mindent tenni . Az elme lecsendesítést nem mondom. Hanem az elméddel koncentrálsz . Ilyenkor akár teljes vizuális képeket is kollektivizálhatsz az imádság közben is teheted . Talán s lelkedet segíti megnyugasztani. Plusz a felső éned ami a lelked azzal több kapcsolatot táplálhatsz. Esetleg gyakorolhatsz olyat meditációt ami a harmadik szemedet aktiválja . A harmadik szem nem azt jelenti hogy láthatsz lényeket meg ilyesmik. Az saját igazságaidra rájössz a válaszokra és lépésekre. Nekem a meditációm 1000 pozitív élményt is nyújtott . Ajánlom hogy csináld. Persze az attól függ miket akar az cselekedni és tenni. Ennyi
2017. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az elméddel koncentrálsz? Hát nem éppen...
2017. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

Arra,hogy a pénzed kidobd az ablakon.

Akit ismerek,annak csak xarabb lett az élete,mert teljesen rátette az élete alakulását (jobb állás,lottó 5-ös,kaparós sorsjegy nyeremény,stb...)

Ahelyett,hogy maga alakította volna az egészet.

2017. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7


Attól, hogy fogalmad sincs a meditációról, az ismerősöd pedig hülye, az még nem a meditációt minősíti. A dolog nagyon is működik. De te ne próbáld ki.

2017. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Járattak gyerek agykontrollra,hidd el tudom mi a meditáció...
2017. ápr. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az agykontroll nem meditáció. Ha az lenne, agykontrollnak hívnák. Hidd el én is tudom.
2017. ápr. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!