Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A 9 órás meditáció milyen...

A 9 órás meditáció milyen hatással van a szervezetre?

Figyelt kérdés
Most meditáltam 9 órát. Reggel felkeltem,akkor láttam neki. Kis szünetekkel megszakítva pl. Evés,ivás,wc-zés. Van káros hatása a hosszú meditációnak?
2017. jún. 10. 20:02
 1/8 flying whale ***** válasza:

Ha ülve csinálod akkor lehet, ezért érdemes mozogni a szünetekben, illetve ha rendszeresen szeretnél ilyet akkor nagyon javaslom hogy sportolj, fuss, ússz.


Amúgy mire a 9 órás meditáció?

2017. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Álmositó és el űlöd vele a seged. Én probáltam már meditálni de sajnos az a tapasztalatom hogy egy helybe ülés kényelnetlen kicsit. Igazábol a sport ami szellemileg frissen tart és testileg. Tapasztaltam már. Ha friss is akarsz lenni akkor szokj le minden mesterséges anyagos piárol és igyál vízet azaz hidratálj. Nekem ez segitett a legtöbbet a frisseség elérése érdekében.
2017. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a meditáció ha helyesen csinálod ..akkor ki üríti a gondolataidat.... ha csak futsz akkor még ugyan tudsz gondolkodni... ha esetleg valami nagy koncentrációt igénylő vagy veszélyes sportot művelsz akkor az is segíthet de másképpen csak frissít....
2017. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szoktam futni,edzeni,és meditálni. Tegnap megpróbáltam órákat meditálni,hogy megnézzem milyen eredményt érek el. Valójában nagyon jó eredményt értem el. Ma frissen ébredtem,és nem idegesen vagy dühösen. Ma egyszer sem lettem dühös. Mert alapjáraton nagyon sokat haragszok másokra és magamra is egyaránt. Sosem nyugszok le,és nem tudok egy alap eseményre úgy reagálni,hogy ne legyek nyugodt. Ezért próbáltam ki a több órás meditációt,mert nekem a 40 perces meditáció nem segített. :)
2017. jún. 11. 12:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok egy alap eseményre úgy reagálni,hogy ne legyek dühös" Elírtam bocsi:D
2017. jún. 11. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Van, ha nem mozogsz és iszol rendesen. Trombózis veszélye fenállhat. Gamerek haltak már bele hosszabb játék-maratonokba. Úgyhogy csak óvatosan.

Illetve ne aludj el véletlenül olyan helyzetekben, ahol fenáll a veszélye, hogy megáll a keringés a végtagban (lótusz), mert elhalhat a végtag.

2017. jún. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5ös. Én engem nem lehet egyszerüen feldühiteni:D ez meditáció nélkül:D
2017. jún. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 flying whale ***** válasza:

Értem. Kitartást akkor a gyakorlásban, én személy szerint mondjuk megpróbálom elosztani a meditációs időt, és maximum 2 órát szánni rá egy nap.


Illetve harag kontrollra jó a légzés szabályozás, szimplán, amikor észreveszed, hogy kezdesz mérges lenni, akkor egyből megváltoztatod a légzésedet.

Különböző légzés ütemek vannak különböző érzéseknél, meditációnál pl ezért is a hosszú mély lassú lélegzet, mert az nyugtat.

Persze még az elején, mielőtt az ember feje teljesen elborult, utána már nehezebb.

Még a személyiség fejlesztő gyakorlatok is segítenek, mások megértése, mindenkit megpróbálni "szeretni". stb

2017. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!