Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mit gondoltok errol az elmelet...

Mit gondoltok errol az elmeletrol?

Figyelt kérdés

Minden emberben megtalalhato a tudat,es a tudat alatti. Az allatoknak nincs ontudatuk, a tukorben megremulnek maguktol es nincsenek a tudataban hogy ok azok. A tudatalatti mindent tud a jovorol es erzelmekkel kommunikal. Mi emberek a tudatunkal tudjuk felulirni a cselekedeteinket. Ha nem lenne tudatunk, olyanok lennenk mint az allatok, osztonosen cselekednenek. Viszont megkaptuk ezt az ajandekot ami a tudat.


Legtobbunk nem emlekszik csecsemo korunkra mert akkor meg nincs ontudatunk. Mikor csecsemok vagyunk olyanok vagyunk mint az allatok, tudatosan cselekedunk, tudjuk ki tartozik a csaladunkhoz stb...


Peldaul amikor valaki komaban van, ugyanugy mukodik a szive, a tudatalatti ellatja a legszuksegesebb teendoket az emberi szervezetben de nem vagyunk tudatunknal. Hiaba van nyitva a szeme az illetonek, nez jobbra balra, nincs tudatanal, olyan mint egy allat.


A tudat es a tudatalatti erzelmekkel kommunikal. Peldaul mikor helytelenul cselekszuk mi szamit helyelennek? Kenyelmetlenul erezzuk magunkat, de honnan jon ez az erzelem ? Szerintem a tudatalattibol. Peldaul ha testepitok akarunk lenni, hiaba mondogatnak a tudatunkal hogy erosebb leszek, testunk attol nem fejlodik. Viszont eddzunk, az edzes mint fizikailag mint erzelmileg hat a testunkre amitol a tudatalattink elkzedi epiteni a testunket. Fizikailag megterheltuk magunkat, stimulaltunk az izmainkat a vegsokig, de a tudatalatti csak azt latja hogy tobb izomra van szuksegunk mert vegsokig feszitettuk magunkat.


Tehat arra szeretnek kilyukadni hogy nem csak mi vagyunk (mi, mint tudat) hanem mi es a tudatallatink. Ugye a letobb ember ugyvan hogy En vagyok magam, en iranyitom a dolgokat stb.. De olyan mintha ket fuggetlen dolog lenne egy emberben. Tehat en itt vagyok, de itt van velem meg valami ami fuggetlenul a tudatomtol iranyit mindent a szervezetemben, kommunikal erzelmekkel, peldaul mikor egy rossz erzes fog el valamivel kapcsolatban, akkor ki jelzi ezt az erzelmet? Nem en, hiszen en nem tudom iranyitani az erzelmeimet. Hiaban mondanam a tudatommal hogy most "Boldog vagyok" attol nem leszek boldog. Persze tudatommal tudom ezt befolyasolni peldaul megeszek egy csokit amitol boldog erzes fog el, de ez is azert mert fizikailag stimulaltam a testemet, ez a valami (tudatallati) pedig erzelmekkel valaszol amitol boldog vagyok.


De megegyszer, amire kiszeretnek lyukadni hogy ez olyan mintha nem is en tennem magam boldogga, en csak felulirom a dolgokat es az "valami" visszjelez ami nagyon intelligens es elore tudja sorsunkat. A tudatunk pedig olyan mintha egy feladatot kaptunk volna az eletben, mi dontunk mit csinalunk, a tudatalattink viszont mindent tud es erzelmekkel probal helyes utra terelni. (Kulfoldon vagyok ezert nincs ekezetem es nem, nincs szuksegem pszichologusra, csak most igy filozofaltam egyet hajnali 5-kor :D)



2017. jún. 29. 01:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az még nagyon sokára lesz :)

Az emberek mértelen önteltségükben és a hatalmas felsőbbrendűségtudatukkal még azzal sincsenek tisztában, miért is alszanak. A fél élete erre megy rá minden élőlénynek, de csak mellébeszélést találsz válaszként. Hogyan működik a tudatos memória? Tudja-e vajon valamelyik, magát mindenek felett állónak tekintett ember? Nem. Ma már vannak ugyan erre vonatkozó tudományos kísérletek, de az eredmény mindössze néhány egymásnak is ellentmondó, valószerűtlen hipotézis. És még hányezer megválaszolatlan kérdés van, ami csak az alapvető funkcióinkra vonatkoznak? De ezen az ösztönei által irányított, magát a teremtés csúcsának gondolt ember egyetlen másodpercig sem gondolkozik el, szemellenzőben éli le a nagyon fontos életét, akárcsak egy igásló. Lehet, hogy a maga módján az is teljes tudással rendelkezőnek érzi magát...na de mindegy is, érdemes sok pszichológiát olvasni, abból szürhet ki érdemes dolgokat az ember. Ha van rá pénzed, érdemes elmenni egy hipnotizőr képzésre is, ott szinte több használható információhoz juthatsz, mint 6 év alatt egy egyetemen, már ami a tudatalattit illeti. Ha jó oktatót választasz. Összességébn az is csak felszínes tudás, de nagyban kiszélesíti a látókörödet. Érdemes továbbá a vallások, spirituális szokások, az ezotéria minden ágának, jógának tanulmányozása, és a közös pontok megtalálása benne. Ha szerencséd van, és egy szitára helyezed a tapasztalatokat amiből a sallangot és a mellébeszélést kirázod, akkor hasznos morzsákhoz juthatsz, amik legalább az irányt megmutatják. Minden egykor írt baromság rejt egy morzsányi igazságot is, szerencse kell, hogy felismerd. Ha megismered a múltad, megismered magadat. Ha megismered magadat, megismersz mindent.

2017. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!