Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mi az a meditáció? Hogyan...

Mi az a meditáció? Hogyan kell meditálni? Mire jó? Mi az a totemállat? Hogyan tudhatom meg, hogy mi az én totemállatom? Mit jelent a totemállat?

Figyelt kérdés
Bocsi, csak érdekelnek ezek a kérdések, dolgok.

2017. júl. 10. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Az olyan, mint a maszturbálás, csak ők lelkileg csinálják. A totemállat az valamiféle állatság lehet. Olyan, mint a pajzánkódás. 😏
2017. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy látom, valaki a második gyerekkorát éli.
2017. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

#2

Az ember annyi, ahány évesnek érzi magát. 😏

66/F

2017. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

google. sámánizmus és totemállat együttes keresésével nagyon jó találatokat ad.

de legjobb lenne elolvasni egy könyvet a dologról.

Például a Gergő és az álomfogükat. Na az nagyon ott vana szeren!

2017. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy második gyerekkorát élőtől ennyi telik, infantilizmus után álbölcsesség.
2017. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

#5

Hogy beszélsz te egy hozzám hasonló kisnyugdíjassal? Manapság nem divat tisztelni az idősebbet? Én eligazítást adok és ezt kapom érte? 66 éves vagyok, de 65-nek érzem magam plusz mínusz néhány hónap, és emiatt.. á, inkább nem mondok semmit, mert csúnya szavakat mondanék amiket kikéne sípolni meg cenzúrázni. Sok meló lenne.

2017. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van a vezetett fajta meditáció, amikor valaki mond egy szöveget, és te azokra a képekre gondolsz, megjeleníted a fejedben -ez nálam nem szokott bejönni, mert először meghatódok, hogy milyen szép, utána meg konkrétan bőgni kezdek, mert nem valódi, vagy pedig csináltam egyszer egy ilyen szeretet meditációt, azt mondta a muksó, hogy képzeljük oda azt a személyt, legalábbis egyet közülük, akivel haragban vagyunk, és képzeljük oda őt mosolyogva; én meg odaképzeltem és mérges lettem a képre, hogy miért mosolyog, hogy képzeli, hogy mosolyog, amikor én a padlón vagyok. Na, az a meditáció is elkeserített.

Aztán van olyan meditáció is, ami már szerintem több embernek válhat be, mint az előző, mert se szomorú, se haragos nem lesz tőle, van, amikor szöveg nincs, csak az aláfestő zene, tehát zene van bekapcsolva, te meg arra lazulsz, relaxálsz. Ja amúgy pl a gregorián zene, hogyha tényleg oda figyelsz rá, az pl tisztítja is az aurát; ezt valahol olvastam, kipróbáltam, és működik is. A zenében talán praktikusabb, hogyha nincs szöveg, vagy csak laláznak benne, esetleg valami angyali hangon egy kórus olyan nyelven énekel, amit nem ismersz, nem értesz. Szóval talán itt a legjobb, aminek nincsen talán semmilyen szövege, vagy valamilyen "angyalos kórus" hatása van. De vannak kimondottan ilyen speckó relaxációs zenék is.

Aztán van a legegyszerűbb verzió, amikor nem figyelsz sehova, csak kikapcsolod, lecsöndesíted a gondolataidat, csak úgy kiürítesz mindent magadból, de úgy, hogy arra se kelljen koncentrálnod, hogy ne gondolj semmire. Így pl könnyen el lehet aludni, hogyha valaki nagyon agyalós, hogy túl sokat kattog az agya, akkor ez jó arra is, csak nem szabad rágörcsölni, és hajtogatni magunkban , hogy "nem-lehet-gondolnom-semmire." Mert akkor arra koncentrálsz, ennek a meditációnak meg nem az a lényege, hanem, hogy tényleg full kikapcsolj, és ha nem kattog az agyad, máris sokkal jobban érzed magad. Van pl egy olyan kép, nem tudom, ismered-e; valami olyasmi, hogy ezért boldogabbak az állatok, vagy a kutyák, nem tudom; és akkor az van a képen, hogy a pacák meg a kutyája sétálnak, és mind a kettő feje fölött van egy gondolatbuborék; és az embernek a feje fölött lévő felhő televan ilyen mindenféle napi problémákkal; de ott van a fa meg a napsütés is, de a csomó program elviszi erről a figyelmét; na szóval a kutya meg azért boldogabb, mert ő csak a fán meg a napsütésen gondolkodik. Máhogy mennek a parkba, a gazdája meg ott agyal a mindennapok problémáin. Szóval, ha lecsitítod, lecsillapítod, megszünteted, kiüríted a gondolataidat, akkor tudsz úgy ellazulni igazán. Hogyha elengedsz minden gondolatot, és nem koncentrálsz semmire. A vezetett meditációt pedig valaki nem is hívja meditációnak, hanem, azt koncentrációnak nevezi. Mert akkor arra az egy adott dologra figyelsz, összpontosítasz is konkrétan; és így csak arra az egy dologra fókuszálsz, és így nem tudsz egyszerre egyé válni mindennel, mert az a dolog elviszi az összes figyelmedet, összes energiáidat; hogy azt kövesd, ami a magnóból, vagy a másik embertől elhangzik. És mégegy információ, hogy a meditációt, azt a valódi elcsendesedést azt egy zsúfolt, zajos, zsibongós piactér közepén is tudnod kell megcsinálni, nem szabad, hogy ki tudjanak zökkenteni mások belőle. És az az igazi, a legigazibb meditációra való képesség, hogyha még úgyis sikerül. És nem figyelsz a zajokra, és nem figyelsz oda arra, hogy esetleg furcsán fognak rádbámulni mások, hanem te csak ott meditálsz és elvagy.

2017. júl. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Meditáció összpontosított gondolást jelent.

Nincs olyan, hogy kell. Amire te szeretnél, arra meditálsz, ahogy akarod.

Legjobb először istenihez legközelebbi tudatállapot elérésére..., utána... egyéb életbeli dolgokra, de igazából ahogy minden 1, itt is csak 1 válasz van. Elmeteliség állapota felé tereld magad. Ez minden, ami minden létezőnek kell.


Totemállat? Ez hogy jön ide? E kérdést kihagyom.

Sok módon megtudhatod. Szerintem ki tudom deríteni neked, de semmit sem tudnál kezdeni adattal. Nagyon kezdő vagy még.


Ha szeretnél informálódni, segítséget kapni gyakorlataidban, írj rám nyugodtan.


Üdvözlettel egy mindenségtanító

2017. júl. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!