Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A képzelet (gondolat és...

A képzelet (gondolat és érzések) akkor is ugyanúgy működik, mint amikor valaki valóban látja "lelki szemei előtt" élesen a KÉPet vizualizálás során?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy sokak számára hihetetlen, de képtelen vagyok valóban LÁTNI KÉPet lelki szemeimmel.

De a gondolataim és érzéseim nagyon erősek, amint a vizualizálandó tárgyra, személyre, körülményre gondolok.


Ellazulva, nyugalomban, behunyt szemmel képes vagyok nagyon részletesen végigGONDOLNI azt, amit szeretnék elérni. Közben nagyon erős pozitív érzések is kialakulnak bennem a vágyott témával kapcsolatban. Képes volnék részletesen is beszélni róla, milyennek gondolom, milyen érzéseket vált ki bennem, de KÉPet NEM LÁTOK.


Pl. "Képzelj el egy piros almát!"

Emlékszem, hogy milyen lehet egy alma, méretre, tapintásra, színre, ízre, stb. Pl. képes vagyok még megéhezni is egy jóízű almára, de magát a KÉPet, a "Piros almát" egyszerűen nem látom.


Ez olyan képek nélküli "vizualizáció", de az érzések nagyon erősek és részletesen végig tudom vezetni a helyzetet gondolatban.


A "meditáció" így is működhet, kihathat a saját személyes dolgaim alakítására? Vagy így teljesen felesleges végezni az egészet?


Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat!



2018. jan. 3. 15:07
 1/7 A kérdező kommentje:

A kérdés javítása:

A képzelet (CSAK a gondolatok és érzések belső átélése által) akkor is ugyanúgy működik, mint amikor valaki valóban látja "lelki szemei előtt" élesen a KÉPet is vizualizálás során?

2018. jan. 3. 15:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Emlékszel mi volt a jeled az óvodában?

Rajzold le!


Egyébként meg nem szükséges meditációhoz képeket képzelni. Sőt, szerintem felesleges. Attól függ mi a célod. Agykontrolhoz nem árt, de én meg nem szeretem az agykontrolt.

2018. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Azt se tudom eszik vagy isszák a meditációt, azt se tudom eszik vagy isszák az agykontrollt, azt se tudom... Szóval nem tudom. Viszont ezek nélkül is megy a vizualizálás. Van amikor erősen elképzelek valamit és ugyanúgy látom, mint rendesen. Képeket, hangokat is tudok vizuálizálni. Hátulütője, hogy ilyenkor elbambulok és valamennyire kizáródik a valóság érzet. Nem tudom, hogy normális-e. Biztos nem! Magadnál vagy? — mondják. Hahó! — mondják. Megráznak és akkor térek magamhoz. Elég kellemetlen. :D Valóságban is eltudom képzelni. Ennek köszönhetően jól tudok rajzolni. Például egy sima papíron látom a képet, amit kigondoltam és csak átrajzolom az egészet. Eltudom képzelni, ha neki kezdenék meditálni, vissza se térnék a valóságban. Veszélyes dolog ez és ciki. xD
2018. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként nálam volt már olyan is, hogy leültem egymagában elgondolkodtam valamin valamilyen problémát megoldani meg ilyesmi, míg végül a megoldáshoz jutottam órák teltek el, nekem viszont fel sem tűnt. Kinéztem az ablakon és éjszaka volt vazze, pedig délelőtt kezdem neki. :D
2018. jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én csak elalvás elött látok képeket, akkor se mindig, és nem tudom befolyásolni őket, viszont megtanultam úgy "nézni" hogy ne tünjön el, mert ha rákoncentrálok azonnal eltünik. Ha elég sok kép van és nem vagyok annyira álmos, akkor tudatos álmom is lehet, de ez ritka
2018. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 r.sentinel ***** válasza:
Igen, ugyanugy mukodik, ugyanis azt tudnod kell az agy nem tud kulombseget tenni a kozott amit a mindennapi eletben latsz es erzel es amit meditacio alatt erzel vagy latsz, igy a hatasfok azonos tud lenni. A hit az ami a mindennapi eletben tovabb visz mint ahogyan a hit az amit a jmeditacioban megteszel es elorevisz, a ketelkedes, se meditacio se a mindennapi eletben nem segiti utadat. Mindenben a gyakorlas ad onbizalmat es a hited az ami tovabb visz.
2018. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen betegség, úgy hívják, kongenitális afantázisa.


[link]

2018. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!