Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy lehet ülve meditálni?

Hogy lehet ülve meditálni?

Figyelt kérdés
Fekve szoktam de mindig elalszom 10perc után,pedig fáradt sem vagyok elötte.probáltam ülve csinálni de nem kényelmes és el sem tudom lazitani ugy a testem.

2018. febr. 5. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem te nem vagy tisztaban a meditacio szo jelentesevel.
2018. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdemes egy stabil ülésmódot megszokni. Figyelemreméltó, hogy a legtöbben a lótuszülést preferálják - stabil, ha megszoktad kényelmes, el is tudsz lazulni. Időt kell rá fordítani, ne várj azonnal eredményt!
2018. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy. Az meditülés:-)
2018. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi a célod a meditációval?

A relaxalo meditaciohoz nincs szükség semmire, ellenben mágikus célú meditaciokat komoly előkészületek előzik meg, amelyeket normál ébrenléti állapotban kell megtenni. Gondolok itt a gondolkozás transzmutaciojara, mert az a legkevésbé heteronom tudatfolyamat. Miután a gondolkozás teljes mértékben autonóm, akkor lehet a többi heteronom tudati funkciót autonómmá tenni. Ha valóban erdekelnek ezek a dolgok, ajánlom László András es Julius Evola könyveit.

László András sok jó előadása megtalálható yt-on.

Ne siess. Az ilyen műveleteket évekig gyakorolni kell. Megéri.

Ja és még Jung - Alkimiai konjukcio könyve és tanulságos lehet, bár Evolat semmi sem tudja überelni.

Minden jót.

2018. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
A meditáció egy állapot. Ha megvalósítod ezt az állapotot akkor mindegy mit csinálsz a meditáció állapotában vagy
2018. febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szenes43 ***** válasza:
Ülve általában a legtöbben elalszanak. Csináltam zsámolyon ott előfordult hogy oldalra meginogtam és visszavetett a meditatív állapot elérésében. Van egy régi karosszékem,hát és kartámasztós,nos ez a legkényelmesebb. Mindig a legkényelmesebb,leglazább testhelyzet a legígéretesebb.
2018. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet ülve meditálni?"


Egyenes gerinccel, hátat, derekat megtartva(tehát nem nekidőlve valaminek), párnán ülve,

résnyire nyitott szemmel(hogy ne aludja el). Széken fáraóülésben(támasz nélkül), földön törökülésben, vagy máshogy.

Vállakat, karokat elengedve. Kezet mindenki máshova szoka tenni, van aki ölbe van aki térdre teszi, van aki ujjait összeteszi van aki nyitott tenyérrel, ez már ízlés kérdése.


Fontos a jó tartás és a mozdulatlanság. Valószínűleg nem lesz kényelmes és izgalmas, dehát ha kényelmet és izgalmat szeretnél akkor aznap menj inkább moziba.

10 perc is hasznos, de érdemes ülni addig ameddig feladod a várakozást(mikor lesz már vége?!)

2018. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olvass José Silpha - t vagy hogy kell írni
2018. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

José Silva agykontrollos, nem sok köze van a meditációhoz. Meditálni fekve nem lehet.


Kérdező, menj el egy meditációs ülésre pl. zen, ott megtanítanak minden fontosat.

2018. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Este 22:00 től reggel 8ig szoktam meditalni utana neha bemeditalok napközben is ez van
2018. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!