Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy lehet tudatosan álmodni,...

Hogy lehet tudatosan álmodni, esetleg álom közben a testünkből kilépni és a valós világot megfigyelni?

Figyelt kérdés

2018. febr. 16. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Hogyan tudnád a valós világot figyelni ha te nem vagy ott???
2018. febr. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

"A tudatos álmodás az álmodás egy fajtája, melynél az alvó személy tisztában van tudatállapotával, felismeri, hogy épp álmodik, és jártasságától függően bármely elemét befolyásolhatja vagy meghatározhatja."

[link]


A tudatos álmodás nem teszi lehetővé a valós világ megfigyelését - ha a valós világon az ébrenléti állapotban tapasztalható világot érted.

2018. febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
78%

Én vágom, miről beszélsz :)

Épp most írtam le valamelyik kérdésnél, mint élményemet. Kiskoromban egyszer álmomban kiléptem a testemből, a plafonnál lebegtem - bár kicsit tudtam variálni a magasságon -, és simán végig tudtam repülni az egész házon. Láttam magamat fentről és a családomat is. Lehet mondani, hogy csak álom volt, de 27 éve tudatosan álmodom és tudom, hogy az álom nem ilyen érzés. Nekem bipoláris zavarom van, sajnos nem tudom, hogy te hogyan érhetnéd el ezeket, mert nekem sosem kellett erőlködni ahhoz, hogy irányítani tudjam az álmaimat, mióta az eszemet tudom, így van. Nekem abba fura belegondolni, hogy másnál nem így működik :D

A "repülés" más kérdés, fogalmam sincs, hogy anno hogyan sikerült, pedig nagyon szeretnék rájönni a nyitjára. Azóta szörnyen vonzódom a lebegés gondolatához, siklóernyőzni járok de az nagyon nem ugyanaz :)

2018. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
egy jó tanács... ne erőltesd a tudatos álmodást. én profi módon elsajátítottam, még arra is képes voltam hogy tudatosan ne ébredjek fel, csak akkor amikor én akartam. a vége az lett hogy sokszor ébren is azt hittem hogy álmodok. és már 2 éve nem tudok elaludni...
2018. febr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Legközelebb, ha nem vagy biztos benne, hogy álmodsz, vagy ébren vagy, kapcsolj fel egy lámpát. Álomban a lámpák, pontosabban a villanykapcsolók nem működnek.
2018. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

3-as vagyok, na ez a villanykapcsolós dolog baromi érdekes :)

Nálam sem kapcsolódnak a lámpák, rohadtul meg is szokott ijeszteni, mert mindig sikerül valami természetfelettire asszociálnom. Egyszer rá is vettem a férjem álmomban, hogy nézze meg, miért nem működnek, közben meg meghallgattam, hogy a hűtő megy, szóval áramnak kell lennie - és még jobban megijedtem persze :D Meg nem egyszer menekültem ki miatta a lakásból.

Azért nem értem ezt a dolgot, mert előhúztam a telefonom és azon simán be tudtam kapcsolni a vakut és más álmaimban is simán használtam zseblámpát már.

Akkor ez meg miért van?

2018. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Passz, de így van. Valószínű, hogy az agyunk nem tudja rekonstruálni álomban a hirtelen fényváltozást. A betűk is gyakran összefolynak, olvasni sem nagyon lehet.
2018. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bordás Béla válasza:

7-es!

Az álom a fantázia, a képzelet világa. Éppen ezért abban az állapotban bármi lehetséges és csakis az egyéntől függ!

Villanykapcsoló? Elemlámpa? Olvasás? Teljesen mindegy!

Vannak akik színesben álmodnak és vannak akik "csak" fekete-fehérben! Ez is azt mutatja, hogy mindenki másképpen teszi ezt, és hogy éppen aznap - mert minden nap álmodunk, legfeljebb nem emlékszünk rá, mert túl hosszú az utolsó, az "ébredési-szakasz" - attól függ, hogy mit éltünk át, és hogy éppen milyen kérdések foglalkoztatnak.

2018. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A valós világot akkor figyeld, mikor nem alszol!
2018. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha csak álmodni akarsz akkor pohárvíztechnika, olyat hogy tudj mindent álmodban és follyon tovább az álom, és mennyi ideig, és mi céllal, erről nem tudok. Ha emlékszek az álomra akkor abban már ébren vagyunk, nem? És ezt hosszan? Ez talán kincskeresésre jó. Méh azt tudom hozzáfűzni hogy önismeret mert általában magunkról tudjuk hogy mi a megszokott, hogy mégtöbbet megtudni inkább a lényeg mert akkor tudni hogy mi a képesség stb
2018. febr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!