Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan kontroláljam a félelmei...

Hogyan kontroláljam a félelmeimet? Rettegek a darazsaktól!

Figyelt kérdés

Kikelek önmagamból ha a közelemben van,kellemetlen helyzetbe hozom magam. Elszaladok,visitozok...

Remegek,áthat a félelem.Mintha megtudna ölni.

Már felnőtt vagyok,5-éves kororm körül csipett meg egyszer.


2018. febr. 23. 22:36
 1/6 anonim válasza:
ugyanígy vagyok a békákkal, én is kíváncsi vagyok a válaszokra :)
2018. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dettó. Dongó, méh, bármi egyéb, aminek négynél több lába van, tud repülni, csípni, harapni, ugyanez a helyzet. Kültéren kevésbé, ott a dög arrébbrepül, én arrébbmegyek, de zárt térben nagyon durván be tudok parázni tőlük.
2018. febr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bogárként tekintesz rá ezért félsz.
2018. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát kérdező átérzem... Ugyan engem még nem csípett meg, de én betegesen paranoiás vagyok... Ha már csak meglátom panikolok egyből a kiutat keresem... Borzalmas...
2018. febr. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy a gyerekkorodban átélt trauma végett félsz tőlük.

Abba gondolj bele, ő jobban fél tőled és csak a legvégső esetben támad, nem közvetlenül ellened irányultan.

Minden rovar esetében ez a helyzet, ők jobban félnek tőled, mint te tőlük.

Ha egy keresztes pókhoz hozzá nyúlsz, amikor nem a hálójában van, akkor összehúzza magát és csak fekszik a földön, ha tovább piszkálod, akkor támad, de már csak a legvégső esetben.

Más bogarak, rovarok a kiutat keresvén vagy ha veszélyben érzik magukat, akkor támadnak, ez egyfajta védekező mechanizmus.


Arra kell gondolni, ő jobban fél tőled, mint te ő tőle.

Egyszerűen nem kell piszkálni, nem kell semmi fajta hirtelen mozdulatot tenni, mert a darázs a légáramlatra támad, egyszerűen sétálj el mellettük lassan vagy legyél nyugodtabb és nem lesz baj.

Egyszer ivott rólam egy darázs, még pár éve a nyár folyamán, hatalmas élmény volt, mivel nem kedvelem a darazsakat, nem félek tőlük, csak nem kedvelem őket, ellentétben más bogarakkal, rovarokkal.

Csak rám szállt, éreztem ahogy a szájszervével lenyalja az izzadtságot rólam és személy szerint, végig néztem az egészet, nem akadtam ki, csak néztem, megfigyeltem, pár másodperc volt az egész, ő tovább repült én megnyugodtam, de számomra ez egy nagy élmény volt.

Ha mondjuk csapkodtam volna vagy tettem volna bármi nemű hirtelen mozdulatot, tuti megcsíp és tuti én húzom a rövidebbet, de persze ezt nagyon nehéz kibírni, egyszerűen a természet másképp működik és tisztelni kell.

Egy darázs nem egy kutya, macska, megvan a maga világa, szépsége.


Próbáld magad, a gondolataidat hozzá szoktatni a helyzetekhez és nyugodtan kezelni, próbáld megismerni az ő világukat, mire hogyan reagálnak, azokat kerüld el és máris jobban fogod kezelni a darázs helyzeteket.

2018. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Próbálj meg nyugton maradni, ismételgesd magadban, hogy "ez csak egy darázs". Amíg nem rohangálsz, nem fog csípni.
2018. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!