Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Paranoiás vagyok? Vagy mi...

Paranoiás vagyok? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Már több mint fél éve áll fent nálam olyan probléma, hogy téveszmék lépnek fel a fejemben. Hiába tudom legbelül hogy nem történhet olyasmi, mégis betegesen azon rágódom, reszketek, félek, parázok.

Most hogy mondjak egy példát, attól félek hogy egy családtagomat buszbaleset éri. (kb. 12 km-re van egy hely ahol dolgozik így busszal közlekedik)

Rengetegszer teljesen átjár a félelem a rettegés hogy mi van ha baj történik, van hogy nagyon megijedek majd megörülök ha esetleg 10 perccel később ér haza mint szokott.

Egyrészt nagyon belefáradtam már ebbe tudom hogy hosszútávon így nem mehet, másrészt pedig tudom hogy ez már nem normális viselkedés.

Nem igazán mertem még elmondani senkinek, mit tegyek?

Köszönöm a segítséget előre is.



2018. jún. 11. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A paranoia nem egészen ezt jelenti. Üldözési mánia, amikor azt hiszed hogy megfigyelnek, követnek stb.


Ez már nem ide tartozik de a pszihológia szerint mindig a nagyon jelentéktelen emberek a paranoiásak.


De neked valami más bajod van. Te valami tragédiától félsz. Nem nagyon értek hozzá sajnos én nem tudok segíteni.

2018. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nem paranoia de legalább paramore...

2018. jún. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a ragaszkodásból van! Nem kell aggódni, a ragaszkodás szinte mindenkiben ott van! Jónak hisszük ezt a világot, pedig nem az! Egyszer mindent itthagyunk! Fájdalmas lesz, az biztos. Én kb. fél éve veszítettem el a kutyámat. Egy csodálatos lény volt! Jobban szerettem, mint a szüleimet!
2018. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem paranoiának, hanem szorongásnak tűnik
2018. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!