Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Paranoiás lennék? Mit tegyek?

Paranoiás lennék? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1. A kutyákat mindig is szerettem, nem szoktam tőlük félni annyira. (Persze ha ilyen pitbull el van engedve, akkor persze, meg ha keritesen at ugat a kutya.) De annyira nem feltem még mint mostanában. Mit tegyek, hogy ne féljek amikor a kutya keritesen af ugat?


2. Félek a tükörtől. Igazából nem mindig csak fürdés után. Meg van hogy futok a világosba csak mert sötét van. Este alvasnal nem felek, mert eg egy kicsi lámpa, csak az utcán, vagy ha lekapcsolják a villanyt.De ez a horrorktol lehet, amiket a baratnoimmel neztunk, de mostmar nem nezunk 2-3 honapja, de meg felek, es mar nagyon banom hogy horrort neztem. De kerlek segitsetek, hogy ne feljek ezektol.....


3. Félek egyedül lenni. Ha pl otthon egyedul kell lennem,probalom megorizni a hidegverem, de belul konkretan sikotok. Mit tegyek hogy ne feljek az egyedulléttől??


Ezek idáig nem voltak igy csak mostanában igy kb fél eve, az egyedüllétet talan sosem szerettem, de a tobbi csak mostanaban jott elo. Kerlek segitsetek, nem tudom mit tegyek... Javaslatok??

Elore is nagyon szepen koszonok mindent mindenkinek!



2016. jún. 11. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy paranoiás, amit leírtál annak köze sincs hozzá. Egyszerűen csak félős vagy.
2016. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jo koszi, de ezeket le lehet gyozni es en le os szeretnem. Nincs otletetek hogyan csinaljam?
2016. jún. 11. 22:12
 3/7 Yog-Sothoth ***** válasza:
100%

Tényleg nem paranoia.

Ha valamiért egyedül kell lenned, akkor próbáld meg valahogy lekötni a figyelmed, például olvass, nézz filmet, vagy talán az a legjobb, ha chatelsz/ skype-olsz valakivel, akkor máris nem érzed magad olyan magányosnak.

2016. jún. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hallgass zenét, vagy csinálj valami háttérzajt magadnak :) pl indíts el egy filmet. Az éjszakai dolgok pedig... csak egy módja van: kényszerítsd magad, hogy ne fuss el.nehéz, tudom... De így, hogy ráveszed magad, hogy csakazértis megtedd, amitől félsz (akár ok nélkül is)... így le tudod győzni a félelmet. Láttam már olyan embert, aki tériszonyos volt már attól is, ha székre állt... de összeszedte magát, és a végén rászokott a sziklamászásra :D több tíz méteres magasságokban mozog teljesen nyugodtan azóta :) szóval, csak akaraterő kell hozzá. Kezdetnek pedig, ez, hogy eldöntötted, hogy legyőzöd :) egész jó :)
2016. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

De a tükörtől való félelmemmel mit kezdjek?? És hogy ne ijedjek meg a kutyáktol?

2016. jún. 13. 13:49
 6/7 anonim válasza:

Hidd el, nálad én még fosósabb vagyok/voltam, Anyukám mellett aludtam 14 éves koromig és a mai napig küzdök a félelmeimmel (pl. egyedül élek és nekem is van, amikor egyszerűen a hideg futkos a hátam a félelemtől, pedig csak a fürdőszobába mentem ki).


Anyukám egy nagyon hasznos mondása viszont számtalan helyzeten átsegített már: ha félsz, mert úgy érzed valami van a bokor mögött, akkor menj oda és NÉZD MEG mi az (!).


Ezt lehet konkrétan is érteni (voltam hasonló helyzetben: elhúztam a függönyt és nem volt ott semmi, megnyugodtam) és átvitt értelemben is: nézz szembe a félelmeiddel és meglátod mennyire alaptalan volt a félelmed.


Minden a fejedben van, a félelmeid is, ne engedd, hogy irányítsák az életed, uralkodj felettük!


Üdv.,

A.

2016. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A probléma forrása a manipuláló agymosó horrorfilmek nézése, javaslom ne nézz többet, nem mindenkinek bírják az idegei. Ha a kutyától félsz ami ugat a kerítésen át az meg nem nagy ügy. A tükörtől való félelem is gyanítom hogy egy Bloody Mary sztorihoz kötődhet. Ne nézz horrort!
2016. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!