Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Olvastam az alvasparalizisrol,...

Olvastam az alvasparalizisrol, és nagyon félek, nem merek elaludni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
úgy is elfáradsz és elalszol. nem kell nagyon parázni tőle,mert ha el is kezdődik ki tudsz vergődni belőle
2018. okt. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem alszol, meghalsz (jó, úgyis elnyom az álom sokkal hamarabb :D). OK, akkor... Úgyis aludni fogsz (hacsak dögfáradtan nem lépsz autó elé s meghalsz meg ilyenek).

Én inkább a haláltól félnék, de még a kialvatlanság kisebb veszélyeitől is.


Nekem volt már alvásparalízisem. Nem poén, de csak 1-2-szer volt, szerencsére. Nem tudhatod, mit hoz a jövőd, ennyi erővel állandóan félhetsz mindenfélétől, ami nem élet. Ha csak olvastál róla, miért félsz, miért lenne olyanod? Esély van, de nem hatalmas és amúgyis túléli az ember.

2018. okt. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól aludtál? :)


Próbálj meg felkészülni egy ilyen helyzetre. Alvásparalízisnél mintha megfeszülne az egész tested, és teljesen lebénul. Gyakorlatilag érzéketlenné válik, mintha nem is te irányítanád, mintha kiszálltál volna belőle. Előfordul, hogy azt érzed, levegőt sem kapsz. Épp csak a tudatod van kapcsolatban vele, de éppen ezért nagyon jól lehet kontrollálni.


A legfontosabb - bár tudom, ez olyan, mint amikor azt mondják egy szorongó embernek, hogy ne stresszeljen -, hogy el tudd engedni magad. Ha utolért a bénulás, tudatosítsd, hogy ez az állapot átmeneti, amiket látsz, hallasz, azok nem valós dolgok, igazából álmodsz, csak ez az álom most kivételesen nagyon valóságos. Gondolj rá úgy, hogy nincs tétje, mi történik, és tereld el a gondolataidat. Próbálj meg "elaludni", és összpontosíts arra, hogy amikor ismét felébredsz, akkor ennek nyoma sem marad, egyenletes lesz a légzésed, és jó nagyokat fogsz nyújtózni a pihentető alvás után.


Hogy igazán jól aludj, érdemes lehet kipróbálni étrend-kiegészítőket, pl. melatonin és triptofán. Utóbbi a tejben is fellelhető, ezért szokás lefekvés előtt még inni egy pohár meleg tejet.

2018. okt. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó jó tippeket adott.

Nekem régóta van alvási paralizisem, és bár néha ijesztő, elvagyok vele, főleg mióta megtanultam relaxálni.

2018. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha alvásparalízisban találod magad, szorítsd meg a gégefőd hogy ne tudj levegőt venni, pár másodperc múlva felébredsz.
2018. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Ne félj tőle,tanuld meg iránytani.Én teljesen véletlen jöttem rá, nem is tudtam hogy létezik ilyen.Betudtam annak hogy rossz álom volt. Aztán egyszer sikerült irányítanom,és azóta megy.Én imádom de sajnos ritkán jön elő.Ne pánikolj, tudom nehéz mikor nem tudsz mozogni,de sikerülni fog kilépni a "testedből" és fentről szemlélni a dolgokat,akár repülni.
2018. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 1-2 havonta elő szokott jönni, kb 8-10 éves korom óta, ez sajnos nagyon rossz arány, de megtanultam vele együtt élni, és nehezen ugyan, de ki tudom magamat ebből az állapotból "szabadítani". Ilyenkor a fejemben még megy egy álom, de a szememet már próbálnám kinyitni, de nem megy, csak résnyire, a testem meg meg sem mozdul. Ilyenkor 2 dolgot tehetsz: 1. Visszaalszol pár másodpercen belül. 2. Kiszabadítod magad, és ara kényszeríted az agyadat, hogy felébredjen, én ezt úgy szoktam, hogy amennyire tudok elkezdek fészkelődni, esetleg megpróbálom megmozdítani a nyelvemet, ha egy testrészem megmozdul, akkor a többi is(legalábbis nekem), így fel tudok kelni. Esetleg megpróbálok hangokat kiadni, hogy valaki a közelemben egy hatásos mozdulattal felébresszen.
2018. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nekem sokszor volt, és valószínűleg lesz is még. Az alvás előtti alvásparalízisnél nagyon zavaró álomszerű képet látok, ami annyira rossz, hogy mindenképpen felébredek rá. Ilyenkor valami megnyugtatót nézek youtube-on, pl valami gyerekmesét, mert ha nem tudok megnyugodni megismétlődik.


Az alvás utáni teljesen más, teljes sötétség, semmidet sem tudod megmozdítani, az első pár esetnél azt hittem, hogy teljesen megbénultam, utána olvastam az alvasparalízisről, az óta mind8g tudom, hogy nincs baj.


Ha felébredek, és alvásparalízisem van, mélyeket lélegzek, kifúlyok. Gyakorlatilag az egyetlen izmod amit használhatsz a rekeszizmod, illetve a bordaközi izmok, így a lélegzés mknden akaratlagos cselekvés, amit tehetsz, bár nem vagyok benne biztos, de szerintem ez az akaratlagos mozgás segít, hogy elmúljon a bénulás. Nagyon ilyesztó, de kb 10 másodperc alatt nálam elmúlik.

2018. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!