Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ez a mondat?

Mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam ezt: „Ismered azt a különös érzést elalvás előtt, mikor az egész testedben megrándulsz? Ha egy kamera ekkor felvenné, mi történik veled, soha többé nem aludnál el.” Magát a tartalmat értem, még mielőtt valaki nekem esne, csak azt nem tudom, hogy az “írója” pontosan mire gondolt? Démonok, szellemek, valami természetfeletti? Én úgy gondolom, hogy ez egy teljesen normális emberi reakció, mit lát ebben valaki paranormálisnak?

2020. ápr. 26. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen normális dolog. Valami "okos" ember jó eséllyel bemagyarázta hogy ilyenkor szállnak meg a démonok vagy tudom is én és hogy ijesztő lenne ezt látni.

Elalvás előtt azért van hogy összerándulsz mert félálomban vagy és valami kizökkent ebből az állapotból. Nálam többnyire egy kezdődő álom történése szokta ezt kiváltani. Szó sincs paranomális dolgokról

2020. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, egyszerűen én sem tudom megérteni, hogy hihet valaki ebben. Én olyankor szoktam ezt érezni, ha pl. álmomban elesek, vagy zuhanok, vagy megijedek valamitől. Csak kiváncsi voltam, hogy mások hogy vélekednek erről. Köszönöm a válaszod! :)
2020. ápr. 26. 21:11
 3/6 anonim válasza:
100%

Az az alom elötti megrandulas sokszor a test (az agy pontosabban) jelzese az oxigenhianyra. Nem jol veszed a levegöt,vagy rosszul fekszel es nyomsz valami eret . Tulsuly, orrsövenyferdules stb ilyesmi is okozhatja. Felriaszt az agyad egy kicsit.

De van mikor nem ezert van hanem mert kimerito napod volt az agyad ezerrel dolgozott, (fizikai es szellemi aktivitas) es mikor abba a fazisba kerul h epp elalszol akkor egy olyasfele feszultséglevezető jelet kuld az izmoknak,mint mikor ki-be kapcsoltad a regi tevet es hanga volt, az energiatoblettol.

Az hogy ki miben hisz... nezd ,többezer éves mesében hisznek ma is szentíras néven. Szal. Nem lepődök meg semmin.

Mindenkinek szíve joga miben hisz. Az viszont hogy sohatobbet nem aludnal el ha latnad hülyeség mert az embernek szüksege van alvasra, ha nemalszol az kinyir. De hamarabb ajulsz el es alszol egy nagyot. Szoval nyugi. Elobbutobb elalszanak.

Eleg erdekes feltetelezes hogy ha megneznenk sosem aludnank el, ez alapjan valaki megnezte es tobbet nem aludt el vagy csak megint egy feltetelezes egy olyantol aki nem nezte meg(egyertelmu h nemnezte meg mert akkor nem mondana ezt,hisz vagy nemelne vagy azota aludt volna tehat hamis allitas) de allitja nem aludnank ha megneznek. Teljesen ellentmond önmaganak.

2020. ápr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én ebben nem hiszek, de tudom, hogy mások igen, de hát az ő dolguk. Csak kiváncsi voltam. Köszönöm a válaszod :)
2020. ápr. 27. 08:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, én hiszek a szellemekben, de ezen esetben egyet értek az előttem szólókkal. Gondolom aki ezt írta, az valami olyasmire gondolhatott, hogy ilyenkor a kamerán látszik amint valami emberfeletti megérint, megráz minket, vagy épp megszáll. Az, hogy megszáll azért is van kizárva, mert akkor már minden ember őrült, ördögi, démon álltal megszállt módon viselkedne, valahogy úgy, mint az ördögűzőben a csaj.


Ez a rángás egy fajtája az elalvás előtti alvásparalízisnek. Ilyenkor a testünk már készen áll az elalvásra, ellazulunk, de az agyunk még nem, az kissé le van maradva. Ezért aztán vagy nagyon hangosfémes puffanó, vagy ágyúdörgés szerű hangokat hallunk félalomban amire akaratlanul is felriadunk, vagy pedig ugrunk egyet (hirtelen rándulnak egyet az izmaink. Ilyenkor az agyunk genderál hozzá egy álomképet is, ami lehet zuhanás elesés, stb. és amikor épp földetérnénk akkor jön a rángás és felriadunk. Én személy szerint legtöbbször olyat szoktam ilyenkor álmodni, hogy furcsa, a valóságban lehetetlen módon dőlök el oldaldra, vagy előrefele, egy asztalról, vagy ágyról, vagy ilyesmi és a kezeim meg mint ha össze lennének kötözve, nem tudom használni őket, hogy érkezéskor azzal támasszak ki, hanem csak mint egy darab fa, dőlök elfele és amikor a dőlés végénél járok és épp földet érnék akkor ugrok egyet és felriadok (természetesen ez így leírva hosszúnak tűnik, de valójában néhány másodperc alatt lezajló folyamat).

2020. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm utolsó! :) Amúgy én is hiszek a szellemekben, de ezt butaságnak tartom akkor is, mint te.
2020. ápr. 28. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!