Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ez az álom?

Mit jelent ez az álom?

Figyelt kérdés

Szóval otthon vagyok és éppen a két testvéremmel festjük kívülről a házat.

Először nővérem elkezdte festeni a ház hátulját rózsaszínre, én pedig mondtam neki, hogy a zöld ablak keretekhez az nem menne.

Azután az öcsém festette a ház oldalát kékre. Neki is szóltam ugyanúgy.

Erre ketten összefogtak és mondták, hogy én nem is akarok segíteni anyának ki festeni a házat, meg nem csinálok semmit. Meg itthon hagytam őket, segítség nélkül.


Jelenleg egyébként Olaszországban vagyok önkéntesként. Mostanában megfordult a fejemben, hogy mit kellene csinálnom a jövőben, mert szeretnék külföldi egyetemre menni, de nem tudom, hogy reagálnának a szüleim ha 1 év után haza jövök és már menni akarok tovább.

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. máj. 30. 23:46
 1/1 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia Kérdező!


A leírásban meg is fejtetted az álmod. De ezzel még nincs megoldva a problémád, ami nem is egyszerű. Ha jól gondolom sejted, hogy reagálnának a szüleid, csak magadnak sem mered bevallani.


Leírom a saját történetem. Általános suliból a Bánki szakközépbe akartam menni, mert országos hírű volt az oktatásuk, onnan pedig a BME-re. A szüleim miatt itthol maradtam. Technikus lettem. 20 évvel később együtt dolgoztam egy mérnök sráccal velem egy idős. Büszkén mesélte, hogy a Bánkiba járt, azért lett olyan sikeres. Rám meg majdnem a sirás jött, hogy tudtam mit szeretnék, kellene tanulnom, de mégsem tettem.

Van úgy, hogy a szülőknek érdekes a felfogásuk. Anyám azt akarja, hogy minden nap bejárjak a kis falunkba egy munkahelyre dolgozni egész életemben, mint apám is tette 40 éven keresztül. Nekik ez a természetes. Nem értik, elfecsérelt időnek tartják, amikor napokat ülök a laptopom előtt és gépeket tervezek CAD programmal, vagy Angolról fordítok, vagy Spanyolul, Héberül tanulok. A szüleimnek ez teljesen felesleges időtöltés, butaság, mert apu egyész életében az önkormányzatnál volt karbantartó. A legtöbb szülő büszke lenne, ha olyan lenne a gyereke, mint én, hogy 36 évesen, hajnal 3-kor még tanul. De az én szüleimnek ez időpazarlás.


18 éves voltam, amikor a barátnőm ezt mondta nekem:


"Tűzz ki egy célt és azt értd el bármi áron!"


Én ugyan ezt javaslom neked ;)


Legyen szép a napod!

2020. jún. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!