Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodom kiskorom óta...

Miért álmodom kiskorom óta ezt? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az anyukám ezotériával foglalkozott, (angyalírássalg,gyógyítással) már egészen pici korom óta. Engem nem különösebben érdekelt, de aztán elkezdett egyre rosszabb lenni, szellemekről démonokról beszélt amiben sosem hittem. Vagyis hiszek dolgokban, de próbálom kizárni a rosszat. Szóval nem vettem figyelembe, de sokszor volt olyan álmom amiben rettegek a démonoktól, és mindig egy konkrét szobában, mégpedig a Wc-ben játszódik az álmom. Továbbá az az érdekes ebben az álmokban, hogy amikor villanyt kapcsolok, nem kapcsolódik fel. Teljes sötétség marad, vagy egy nagyon apró halvány fény. Aztán hatalmába kerít a félelem és úgy ér véget az álom, hogy felébresztem magam. Ez 8 éves korom óta visszatérő álom, bár nem nagyon folgalkoztam vele eddig. De azóta felnőttem, elköltöztem és tegnap éjjel megint előjött az álom, csak már a mostani lakásom fürdőszobája volt az a szoba, ahol nem tudtam fényt kapcsolni, és ott jött rám a rettegés, majd megint felébresztettem magam, teljesen leizzadtam mint egy tipikus rémálom után. Nem félek semmitől, de azért most már kiváncsi vagyok, hogy csak gyerekkori traumaként élem meg, hogy mást nem hallottam az anyámtól, vagy nemtudom. Nektek mi a véleményetek erről? Azóta már az anyám sem foglalkozik ezzel, nem is nagyon beszélünk róla.


24/N



2020. jún. 18. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereknek már az is nagyon ijesztő és nagy trauma lehet, ha egy mesében, filmben hall szellemekről, démonokról és aztán a szülei próbálják nyugtatgatni, hogy ez csak kitaláció, démonok nem léteznek, még sokáig lehetnek rémálmai emiatt. Ehhez képest neked anyukád mondogatta, hogy ezek léteznek, hogy vannak láthatatlan gonosz entitások, és tudtad, hogy ő maga is hisz ebben, hát az úgy elég kemény....

Az tipikus szorongásos álom egyébként, hogy az ember kapcsolná a villanyt, de nem kapcsol fel, vagy halványan. Nekem szorongós időszakaimban jön ez elő. (Nekem is nagyon hasonló visszatérő álmom van, mint a tiéd, paranormális erőkkel, villanykapcsolókkal és kilincsekkel, szóval át tudom érezni. Borzalmas. Pedig én csak pár dokumentumfilmet láttam gyerekként ilyesmikről, a szüleim pedig teljes mértékben materialisták.)

2020. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(Nekem is az itthoni szobámban játszódott mindig is, aztán mikor elköltöztem albérletbe, és megint jött ez a rémálom, akkor már az albérletbeli szobámban játszódott, az ottani kilinccsel, az ottani villanykapcsolóval.)
2020. jún. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hű..hát nem gondoltam volna, hogy van még valaki rajtam kívül aki ilyen villanykapcsolós természetfeletti dolgoggal álmodik. De igen, valószinű hogy ez valami szorongásos dolog lehet, és azért kicsit megnyugtat, hogy van rajtam kívül ember aki tudja sajnos, hogy milyen szörnyű ez. És nem kívánom senkinek. de köszönöm hogy válaszoltál, és megosztottad velem.
2020. jún. 18. 12:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Dolgokkal*
2020. jún. 18. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen... a villanykapcsolós rész az álomban a szorongást és a bizonytalanságot jelképezi.

Én akkor álmodtam ilyen villanykapcsolósat (végig mentem az egész lakáson álmomban és bárhol kapcsoltam fel a villanyt vagy nem kapcsolt fel, vagy csak baromi halványan [mint neked is] és ilyenkor nagyon rossz érzés lett úrrá rajtam és a legdurvább az volt benne, hogy annyira nagyon valóságosnak tűnt) amikor általános iskola 2-3-ban keményen kiközösített az egész osztály. Nyilván ez a kiközösítés váltotta ki belőlem azt az álmot.

2020. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!