Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez az álom?

Mit jelenthet ez az álom?

Figyelt kérdés

Leírtam a naplómba ébredés után, szóval onnan másolok mindent.

"

Ahova jártam gimnázium annak a művészeti termében voltunk néhányan. Voltak bent szétszerelt gépek és pár tanuló, meg tanár. Az én asztalomnál voltak bent képek is, egy lányról kék ruhában. 5 kép volt ott, mindegyik más. Az első 3 képen normálisan állt, magasabbnak, idősebbnek tűnt, a negyediken terhes volt, de ugyan olyan idős és magas volt, az utána lévő képen pedig egy idősebb baba volt a kezében. Amikor megnéztem a képeket, valami zsigergő érzés fogott el (mint mikor a gyomorszájad morog egyet, csak én így hívom.) és ahogy felálltam és elmentem a képektől, egy baba volt a kezemben akivel beszélgettem is, de a nevét nem mondtam ki. Kérdeztem tőle hogy "az mi, az ki", meg ilyenek és amikor mutattam neki egy asztalt és rámondta hogy "Astal", megörültem és mondtam neki hogy igen, asztal, ügyes vagy és megöleltem, adtam neki puszikat és elkezdtem könnyesedni. Mások is nézték hogy milyen aranyos, és az egyik tanár mosolyogva felénk közelített(itt történt egy váltás szerű dolog, megváltozott a helyszín). Egy parkban voltunk, ami egy másik iskola udvarának tűnt. Hegyes, gombos hely volt, és volt egy hatalmas boltív és egy torony. Ott rengetegen voltak és beszélgettek, én is beszéltem valakinek valamiről de nem értettem, hogy mit mondok. Tipikus "hangzavar a tömegben" hangokat hallottam csak. Aztán odajött hozzám valaki (egy srác) és kérdezett valamit és megfogta a kezem, valaki csinált egy osztályfotó szerűséget és láttam a kék ruhás lányt azon a helyen, ahol én álltam. Aztán felébredtem."


A bal kezem, amiben a babát fogtam és a srác is megfogta a kezem, érzékeny volt,mintha minden érintésnél szúrna a tenyerem, vörös is volt, az erek is vastagabbak voltak mint a másik tenyeremen, ráadásul volt rajta egy ilyen... mint mikor megnyomod valamivel, mondjuk fülhallgatóval a tenyered és a formája ott marad, hasonló, viszont ma este nemhogy fülhallgatóval nem aludtam, mindent lelöktem az ágyról alvás előtt és messze tettem mindent, annyira meleg volt. Semmi más nincsen pedig, amivel meg tudtam volna nyomni a kezem.

Ehhez hozzátenném, hogy azok a csíkok a tenyeren (életvonal, vagy mi), az egyik vonal megváltozott, van a végén (a mutató-középső ujjam felé kb) valami változás. Olyan mintha egy mutató kéz lenne. Mármint mutatóujj kinyújtva, többi becsukva és az ujj az életronalra mutat és az ujjhegyből indul ki. A nyomás másik végénél pedig mintha lenne egy új vonal. A másik kezemen nem ilyen. Annak, hogy felébredtem, már több, mint fél órája. Az a nyomás eltűnt, a csíkok pedig jobban kitűnnek.


Elég érdekes álom, és az a bajj, hogy már több, mint két éve ilyeneket, ennél bizarabbakat álmodok, de ami szemetszúr az három dolog:

1. mindig van valami nyom, ami megmarad rajtam az álomból, még ha nem is veszem észre.

2. Ha ilyet álmodok, mindig beszélek álmomban és nagyon ritkán, de felkelek rá, akkor pedig megugrik pl a lábam és félig felébredek, mert látom, hogy ez a valóság az meg csak álom, de a kettő mintha "rétegelnék" egymást mert a kettőt egyszerre látom. Ilyenkor mindig visszafekszek és próbálom "játszani" az álmot, hogy visszaaludjak és folytatódjon. De ami érdekes: amikor ébredezek, álmomban összeesek, amikor kezdek visszaaludni, álmomban felsegítenek és kérdezik jól vagyok-e.

3. az álmaimban mindig nő vagyok, annak ellenére, hogy a valóságban ez nem így van. Néha hallok nevet, vagy valami dolgot ami úgy megragad. Volt, mikor egy kórházzal álmodtam, hogy látom, futok a folyosón, nagyon gyorsan, befutok az egyik szobába, egy korombeli lány szül, eltűnik, megszületik a baba, aranylóan ragyog de takarja az arcát és nagyon hosszú kezei voltak, magamhoz ölelem, mondok neki valamit, és mintha belém ivódott volna a baba, elkezdtem ragyogni (láttam, hogy női testem van) és felébredtem.

Volt, hogy egy olyasmi épületről álmodtam, mint az országháza, hogy ott sétálok néhány emberrel a folyosón és összeesek, elkezdtem ébredezni, és egyszerre hallottam ahogy testvérem kint beszél telefonon, és azt, hogy az álomban mondják, hogy "Timi, jól vagy? Hívjatok egy orvost!". Aztán visszaaludtam és folytatódott minden, mondtam hogy jól vagyok, ők pedig mondták hogy üljek le egy székre, leültem és azonnal fel is ébredtem.

Az a probléma, hogy mióta ilyen álmaim vannak (azaz 10 éve, 10 éves korom óta), egyre kevésbé érzem magam "otthon" a testemben, az életemben. Ez az érzés az utóbbi időben elég erős lett, és a beszéd/írás stílusom, mikor barátságosan írok/beszélek... mindig megkérdezik, hogy lány vagyok-e, mert nekik úgy tűnik. Amikor meg beszélek, van pár alkalom mikor megkérdezik, pl boltban vagy volt hogy egy barátom kérdezte, hogy meleg vagyok-e, mert tényleg úgy tudok beszélni, viselkedni néha mint egy lány (de persze nem, a nőket szeretem).


Rengeteg ehhez hasonló álmot tudnék még írni, amik megragadtak bennem, volt, amiben nem volt semmi utaló jel arra, hogy álmomban nő volnék, hanem mondjuk szimbólumokat láttam, totemoszlopot, egy könnyező szemet, egy farkast, de volt olyan is, hogy azt, ami aznap történt velem, álmomban újra álmodtam, csak nőként, azaz a fentebb hangoztatott "Timiként". Ezek közül az álmok közül, a kórházasat 3 éve, az összeesőset kb 5 éve álmodtam. Nagyjából 10 éve írogatom füzetekbe az álmaimat, ha emlékszem rájuk, vagy furcsák voltak. Jelenleg 20 vagyok. Elég sok, vastag füzet betelt már velük.

Mit jelenthet ez az álom? Lehet köze a többihez? A 3 pont amit felvittem, van értelmük?


2020. aug. 6. 08:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha valaki rendszeresen jegyzeteli az álmait, nem meglepő, hogy élénk álmai vannak. Élvezd őket.

Nem lehet, hogy nyugtalan láb szindrómád van?

2020. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!