Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez alvási paralízis vagy csak...

Ez alvási paralízis vagy csak furcsa rémálom? 20/F

Figyelt kérdés

Már többször volt szinte teljesen ugyan ilyen álmom, kb havi 1 van.

Minden ilyen álmomban az van, hogy nagyon nagyon fáradt vagyok és elalszok/elájulok. Ez ilyen vissza térő elem és körülötte a történet mindig más. De hihetetlen mód valóságos, a többi rendes álmom meg se közelíti azt az érzést amit ezek az álmok alatt érzek. Tényleg olyan mintha a valóságban lennék nagyon fáradtan.

Leírom az utóbbi 3 ilyen álmom amiben ezt a fáradtságot éreztem:

1. A valóságban elaludtam az ágyamban és az álmomban felkeltem teljesen ugyan onnan, körülöttem is minden ugyan olyan volt mint mikor elaludtam. Hallotam hangokat a szobámon kívülről és elkezdtem gondolkozni, hogy ez most álom vagy valóság, de olyan fáradt voltam, hogy megmozdulni se akartam csak a szemem kinyitni és vissza aludtam, majd megint felkeltem és megint gondolkoztam, hogy ez mi, de megint vissza aludtam, mert úgy voltam vele, hogy biztos a valóság és csak fáradt vagyok, mert még keveset aludtam, majd megint felkeltem megint gondolkoztam, de mostmár úgy voltam vele, hogy kikelek az ágyból, mert ez tuti a valóság és ilyen rosszul aludni nincs értelme, akkor inkább csinálok valami és majd délután alszok. De nem bírtam megmozdulni csak a szemem mozgatni, megijedtem és akkor már tudtam/reméltem, hogy ez nem a valóság és még mindig fáradtságot éreztem, ezért megpróbáltam vissza aludni, hogy vége legyen az álomnak és felébredjek a valóságban. Vissza aludtam, felébredtem de még mindig nem bírtam mozogni és sokkal fáradtabbnak éreztem magam, erőlködtem, próbáltam megmozdítani a testem vagy kiabálni, de nem sikerült semmi. Majd megint elaludtam és megint felkeltem és megint próbálkoztam, ez még kb 5-ször megtörtént mire rendesen felkeltem a valóságban. Ott már nem voltam fáradt, de nagyon félelmetes volt ez az egész így folyt rólam a víz és remegtem.

2. Azt álmodtam, hogy a haverommal megyünk az iskolába. Leszálltunk a buszról, de reggel volt ezért nagyon fáradt voltam. Sétáltunk az iskolába, alig bírtam menni, mert olyan fáradt voltam. Egyszer csak össze estem a fáradtságtól. Aztán felkeltett a barátom és mentünk tovább, de olyan fura érzésem volt, és az egész világ szürkébb lett. Kicsit haladtunk és azt vettem észre, hogy felrobban mellettünk egy autó, erre minden vissza nyerte a színét és a felrobbant kocsi nem is volt ott, mi meg sétáltunk tovább az iskola felé. Majd megint összeestem megint felkeltem és megint szürke volt minden és brutális gyilkosságok, horror dolgok történtek körülöttem, majd megint felébredtem és megint minden színes volt és mentünk tovább, majd megint össszeestem és ez még vagy 5-ször megismétlődött, mire a valóságban felkeltem.

3. Azt álmodtam, hogy haza értem egy buliból és leültem még a gépem elé valamit csinálni. Egyszer csak megjelent mögöttem a haverom részegen és kiabált, hogy menjünk még tovább bulizni, mondtam, hogy fáradt vagyok, de sikerült rávenni és elindultunk, de mikor kiléptünk a szobám ajtaján egy óriási kést állított a hátamba. Ahogy megéreztem a testemben a kést azt hittem meghalok, de nem ez történt hanem felébredtem az ágyamban és megkönnyebűltem, hogy csak álom volt. Ki keltem az ágyamból el indultam kifele vízért, kiléptem a szobám ajtaján és anyám fejbe lőtt egy puskával. És megint az ágyamban ébredtem és megint azt hittem, hogy a valóságban ébredtem fel, mert annyira valóságos volt gondolkoztam is rajta, hogy jó ijesztő volt ez az álom. Elindultam kifele a szobámból és az öcséim szaladtak felém késekkel és összeszúrkáltak. Megint az ágyamban ébredtem. Itt már nem tudtam eldönteni, hogy ez álom vagy valóság, mert mindig ugyan az történik, de nem mertem már kimenni a szobámból. De muszáj voltam, mert a falak elkezdtek közeledni, kimentem az ajtón és megint megöltek a családtagjaim. És megint az ágyamban ébredtem, minden ébredés után kimentem az ajtón és megpróbáltam vissza menni, de sose sikerült, mert addig megöltek. Ez kb 10-szer megismétlődött és az utolsónál sikerült vissza jutni a szobámba, de akkor utánam jöttek és bent öltek meg, viszont ez után már tényleg a valóságban ébredtem, de ezt nem tudtam, mert ugyanúgy történt mint az álmomban. Már kb sírtam mikor felkeltem megint, de nem jöttek a falak így pár perc után rávettem magam, hogy kimenjek az ajtón és szerencsére már tényleg a valóságban voltam és senki nem akart bántani.

A 3.-at volt a legijesztőbb átélni, utána 1 egész napig nem bírtam másra gondolni.

Mitől lehetnek ezek, mit tudok tenni, hogy több ilyen ne legyen?



2020. okt. 9. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

A fáradtság az álmaidban azt jelenti hogy valami nagy megpróbáltatás ért az életedben amin még nem jutottál túl. Biztos nem véletlen hogy minden álmodban valami szerepe van a fáradtságnak.

Próbálj meg bele gondolni abba hogy mi okozhatja ezeket.

Nem tartozik a témához de egy időben mindig azt álmodtam hogy üldöznek a sötét utcán és hallom ahogy kopog a cipője és egyre közelebb ér. Énpedig egyre nehezebben lépek mintha hatalmas súlyok lennének a lábaimhoz rögzítve. A végén kúsztam másztam a járdán mielőtt elkapott mindig dobogó szívvel ébredtem. Aztán egy nap megfordultam és megnéztem ki üldöz. És a mai napig nevetek rajta hogy a nagymamám volt.. És megfogta a vállam hogy jólvagy kislányom? És megkönnyebbültem és soha többet nem álmodtam olyat.

A félelmeid az érzéseid visszatetszhetnek az álmaidban és ez sokszor nagyon ilyesztő. Megkell fejtened az okokat.

2020. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Csak rémálom.
2020. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha elkezded tudatosan gyakorolni a testelhagyást pl. tibeti álomjóga vagy Bob Monroe féle "Gateway" nagy eséllyel megoldódik a problémád.

Érdemes utánanézned a spirituális védelem témakörével is. Főleg akkor

ha használtál mostanában valamilyen komolyabb drogot.

2020. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

De jó a mai ifiknek, hogy 2020-ban ilyen kérdéseket van lehetőségük kiírni.


Én 2002-ben voltam 20 éves, de nekünk még nem volt ilyen pompás lehetőségünk...


Még ha ilyet álmodtam is, felébredtem és másik oldalamra fordultam az ágyikómban.


38/f

2020. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
#4 Akkor még nem volt igazán durva visszatérő álmod eddig. Szerencsére. De van olyan szint amikor átfordulás az ágyikóban kevés... :-)
2020. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a hármashoz, egyfelől jó, hogy a félig éber félig álom állapot határán mozogsz, mert a testelhagyást, éber tudatállapot megtartása az álmok során, és egyéb utazásokat lehet gyakorolni, másfelől rossz, ha semmi ilyesmivel nem akarsz foglalkozni :)

Esetleg ha használsz-használtál drogokat, azok is okozhatják az ilyen "nyitásokat", jellemzően alsóbb világok élményeire.

2020. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!