Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvási paralízis. Mitől lehet...

Alvási paralízis. Mitől lehet és hogyan tudom kezelni?

Figyelt kérdés

Eddig három alkalommal találkoztam vele. A lehelső nem volt nagyon maradandó, már régebben volt (azt hittem utólag, hogy alvás közben szívinfarktusom volt és meghaltam, majd feléledtem...RÉGEN VOLT) Talán egy hónapja volt a második ami már komolyabb volt. A lényeg, hogy felkeltem viszont nem tudtam mozogni. A pláne, hogy azt hallucináltam, hogy álmomban hányok, konkrétan éreztem, hogy a hasamon folyik le és hogy meleg. A harmadik, egyben a legrosszabb tegnap este történt. Hallottam, hogy a ház másik végében elindult a szárítógép, ajtócsapkodást hallottam, mindeközben tehetetlenül feküdtem az ágyamban, moccani se bírtam. Azt hittem abban a pillanatban, hogy megőrültem, viszont olyan sok idő eltelt, hogy rá tudtam jönni, hogy ez az egész megint egy álom lehet, megpróbáltam a fejem elfordítani, elég hosszas erőltetés után sikerült is és hirtelen felébredtem. Szörnyű élmény volt mind a három. Ha van erre valamilyen mód kérlek segítsetek megoldani.

(Bocsi hogy ilyen hosszú lett.)


15/F



2018. febr. 20. 14:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
54%
Ha ilyen komoly, akkor mindenképp érdemes orvoshoz fordulni. Szólj a szüleidnek, és látogassatok meg egy pszichológust.
2018. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek csak körzeti orvost, hogy adjon beutalót alváslaborba.
2018. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a bénult állapotban két dolgot tudsz irányítani: a légzésed (ezt nyilván nem korlátozhatja a paralízis) és a szemedet. Ez már elég lehet ahhoz, hogy jóra fordítsd a helyzetet. Ha ebben az állapotban képes vagy felismerni a valós helyzetedet, vagyis azt, hogy ez csak egy AP, akkor csak annyi a dolgod, hogy lecsukod a szemed, es visszaalszol úgy, hogy például felidézel egy képet, egy helyszínt, aminek semmi köze a szobádhoz. Ha megjelenik a kép, képrészlet, akkor elindulsz felé... Sok más technika is létezik, érdemes megismerni őket, mert így kiszabadulhatsz ebből a helyzetből, és még különleges, pozitív élményekben is lehet részed.


Van, hogy felvilágosultabb pszichológus is hasonló módszert ajánl, gyógyszeres kezelést inkább elkerülném. Ha sikerül kezelned a helyzetet, próbáld magad megoldani, persze beszélj a szüleiddel is róla!


Találtam egy cikket, ami érdekes lehet számodra:

[link]


Keress fórumokat! Ha tudsz angolul, akkor ajánlom az LD4all-t:

[link]

2018. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...nem is gondoltam volna, hogy ez komolynak számít, főleg nem annyira, hogy pszihológus segítsége kelljen hozzá.
2018. febr. 20. 17:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell túl komolyan se venni.

Ez messze nem egyedi eset, nem is ritkaság. Velem is sokszor megtörtént, mire rájöttem, hogy ez nem az álom része, hanem nyitott szemmel történik. Gyakran nem is volt ijesztő, egyszerűen csak nyitott szemmel ébredtem, és álmomban is láttam a szoba egy verzióját...

2018. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
A mélyalvásnak van egy olyan tulajdonsága, hogy a test ilyenkor megbénítja önmagát, mivel ha futásról, ugrásról, vagy hasonlóról álmodsz, közben leesnél az ágyról és el is fáradnál. Ez egy természetes védekező reakció. A valósnak tűnő álmokat pedig fejben kell "leküzdened", tehát reggel tudatosítanod kell magadban, hogy az csak álom volt, és nem valóság. Ez fejben dől el. Nem kell rögtön pszichológushoz futni, először próbáld meg Te magad rendbe tenni a dolgokat a fejedben. Plusz elalvás előtt ne egyél túl sokat, de ne is feküdj le éhesen, és igyál pár korty vizet.
2018. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy entitástól, aki dolgozik rajtad. Úgy tudsz ellene, hogy dolgozol magadon, elsajátítod, amit megakar tanulni.

Milyen rossz érzeteid, érzéseid voltak? Emlékezz vissza s lásd, nincs ok, hogy ezeket érezd.


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__9158462..

2018. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3#, Majdnem félig jó, de nagyon el vagy tévedve, ha azt hiszed, hagy elaludni.
2018. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Nekem kétszer volt ilyen életemben,szerencsére már régebben,és azóta nem tapasztaltam. Mind a kétszer szólni is akartam szüleimnek, de nem tudtam, nem jött ki hang a számon, illetve valami szájzárfélét éreztem, és mozdulni sem tudtam.Sírtam is kínomban, mert megijedtem. Egyszer még Anyum hangját is hallani véltem az ajtón kívülről, pedig később kiderült, nem is volt otthon. Egyik alkalommal sem tudtam, mi ez, de igyekeztem megnyugtatni magam, majd lecsuktam a szemem, hátha visszaalszom és megoldódik a dolog magától.Nem aludtam vissza, de amikor pár perc múlva kinyitottam a szemem és próbáltam moozogni, beszélni, már ment. A lényeg, hogy tudjad, mi ez és megnyugtasd magadat, hogy vége lesz. Szem becsuk, pihenés, meditálás.
2018. febr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az előző vagyok: annyit hozzátennék az írásomhoz, hogy nem hangosan sírtam, mert nem tudtam hangot kiadni,hanem csak maguktól folytak a könnyeim.
2018. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!