Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan álmodhat olyat az...

Hogyan álmodhat olyat az ember amiről nincs emléke?

Figyelt kérdés

Mivel az álom emlékek alapján dolgozik, ezért nem értem hogyan álmodhat az ember olyat amiről nincs emléke, mert még nem tapasztalta meg.

Gondolok itt a testi érintésre, szexuális élményekre, vagy hogy azt álmodja az ember hogy levágják a kezét és visszavarrják.



2020. dec. 13. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak saját átélt emlékekből származhat álom, hanem inkább élményekből, amik hatással voltak rád.
2020. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja, nem emlékekből épül fel az álom. Ösztönöktől kezdve az érzéseken át a gondolatokig, a valós események pszichében való lecsapódásáig, mások élményeivel való kapcsolatba kerülésig minden alapanyag az álmokhoz. Az álmokban megjelenő dolgok, még akkor is, ha emlékekre hasonlítanak, valójában nem az adott esemény újraélése, hanem egyfajta szimbólum. A képekhez, és más ingerekhez, amik álmodban megjelennek fogalmi értéket rendelt a psziché (ennek a fogalmi értéknek a szimbóluma az adott kép, hang, stb), és egy bizonyos okból hívta elő, vagy tört elő magától álom közben. Például olyan időszakban, amikor szorongsz napközben, olyan álmaid lesznek, ahol szorongással összekötött képek, események, személyek fognak szerepelni az álmaidban. Például ha féltél a nagybátyádtól kiskorodban, akkor jó eséllyel fog megjelenni az álmaidban olyankor, amikor feszült, szorongó időszakot élsz át. A hasonló érzés előhívja a képet, azaz szimbólumot. A testrészek elvesztése olyasmi, amit manapság rengeteg helyen láthatsz már kiskorodtól kezdve. Filmekben, és hasonlókban, de mit esemény erről mindig is tudtak az emberek. A lehetőséget az elme képes összekapcsolni valós képekkel. A szexuális élmény pedig az egyik legalapvetőbb ösztönöd. Képeket láttál róla, a szexuális preferenciád már kialakult, így nem egy bonyolult dolog ilyet álomképként megélni. Ha mindezek hiányoznának, az érzés akkor is létezne az ösztönszférádban, és akár képek nélkül is képes lennél ilyet álmodni. Avagy valami olyanhoz kapcsolná az elméd, amit képes összepárosítani ezzel az ösztönös érzéssel.
2020. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pl soha nem tudtam szexszel álmodni amíg szűz voltam. Valahogy mindig vége lett a behatolás előtt.

Nincs jogsim, de rengetegszer álmodom mostanában hogy vezetek, vagyis vezetnék, mert általában egy parkolóban ülök és épp indulni készülök, de vagy végeszakad az álomnak, vagy nem akar indulni az autó, soha nem jutok el vele sehová.

Viszont a filmek is nagy hatással vannak ránk, meg a sztorik amiket hallunk, a könyvek amiket olvasunk, tuti hogy ezeket is át tudjuk venni.

2020. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

"Mivel az álom emlékek alapján dolgozik"


Hát ezt meg ki mondta neked?

2020. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4/4


Szerintem ez magáért beszél , ha Pókemberrel álmodok akkor nyilván azért mert emlékszem rá a filmből hogyan néz ki :D

Ugyanígy van a helyekkel is, emberekkel is stb :D

2020. dec. 14. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Jó, akkor elárulom, nem így van.
2020. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kifejthetnéd üzenetben amúgy :)
2020. dec. 14. 13:18
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Kifejtem itt is.

Szóval, te abból az általad axiómának vélt feltételezésből indultál ki, hogy "az álom emlékek alapján dolgozik". Te ezt triviálisnak tekinted, viszont ha megvizsgálod, hogy miért gondolod így, rájössz majd, hogy egyszerűen csak azért, mert "csak". Nincs rá különösebb alapod, hogy ezt gondold, sőt az a tény, hogy te is álmodtál már olyasmit, ami az emlékeidben nem szerepel, nem is szerepelhet, nyilvánvalóvá teszi azt, hogy az álom nem csak emlékekből építkezik. Innentől fogva, maga a kérdés alapját kérdező téves, maga a kérdés cáfolja ezt meg.

2020. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!