Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért vannak tudatos álmaim?

Miért vannak tudatos álmaim?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy csak úgy maguktól, kb minden harmadik éjjel. Ez mi miatt van? Miben más egy tudatos álom, a rendestől? Az emberek nagy részének ez miért nincs? Nekik miért kell ezt megtanulni? Nekik miért nem jön természetesen? Miben más az én alvásom? Ez mennyire gyakori, hogy valakinek gyakorlás és tanulás nélkül ilyen gyakran legyen?


Hát ez a kategória annyira nem szerencsés, mert nem hiszek ezoterikus dolgokban, de nincs jobb.



2021. jan. 21. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Nincsen veled semmi baj. Tudod mindenki más. Valaki egyből megérti a matekot másnak úgy kell kalapáccsal bele verni.

Különbözünk. Nincsen ezzel semmi baj. Én kicsit irigyellek is mert nekem ritka ha tudatos álmom van.

Igazából nincsem konkrét oka.

Abban más hogy ilyenkor tisztában vagy vele hogy álmodsz. A sima álomban nem tudod hogy álmodsz és a realitásért felelős agyi funkciók is csökkennek. (Emiatt van az hogyha pl tudsz úszni a lávában nem tűnik fel hogy ez nem szokványos dolog.

Meg tudatos álom közbem tudod irányítani az álmod. (Bár nekem ez is nehézkesen megy sajna)


Azért szokták ezt gyakorolni mert nem egyszerű felismerni azt hogy álmodsz. És azért valljuk be. Eléggé király dolog bármit megtenni.


Hogy mennyire gyakori azt nem tudom, de elhiheted hogy ez nem baj és nem vsgy egyedi eset 😄


Ha van más kérdésed itt vagy privátban felteheted.

2021. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ohh köszi. Akkor jó. Féltem, hogy ez azt jelenti, hogy nem olyan pihentető az alvásom, mert túl éber vagyok. De akkor jó. Én ha rájövök, akkor irányítani is tudom. Igaz néhol buggol a dolog és van, ami nem úgy sikerül. :D
2021. jan. 21. 21:45
 3/14 anonim ***** válasza:

Gyakran nálam is buggol de hát na. Semmi sem tökéletes 😆

Esetleg ha lenne alvási paralízised nyugodtan szólhatsz. Arról is tudok beszélni🙂

2021. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Érzelmes típus vagy? Szerintem ez is számít.
2021. jan. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Még sose volt alvásparalízisem. Ez is érdekes. Sokszor hallom, hogy emiatt félnek a tudatos álmodástól. Pedig nekem ég sose volt. Azt se tudom, hogy honnan tudja valaki, hogy alvás paralízise van, vagy csak egy rémálom. Ezt honnan tudni?


Nem vagyok érzelmes típus.

2021. jan. 21. 23:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Én érzelmes típus vagyok (nem is tudtam h ez esetleg számít) és ugyanígy vagyok,csak többször,de én élvezem,kívéve azokat az eseteket amikor jelen vagyok,tudok irányítani,de mégis meg kell tennem dolgokat. (Pl egy random ütközés vagy amikor szemmel láthatóan észre fognak venni és akkor tényleg észrevesznek,és akkor mehetek vissza hogy újra próbáljam vagy megoldom a helyzetet,csak ezen mind közben agyalni xd) Meg én általában úgy kapcsolódok be (kb olyan mint a Beavatottban,alkalmazkodni kell egy környezetben és egy szerepben),vagy nem tudom mindenkinél így van-e vagy valaki eleve magát az álmot is megtudja-e tervezni (hol legyen,kikkel stb). Ha igen az elég menő lehet,én próbálok olyat álmodni amit szeretnék,de valahogy a személyek nehezen jönnek össze.
2021. jan. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az a különbség hogy ilyenkor nagyjából mindenkivel ugyan az történik. Fel ébred majd az ágyában van, de mozogni nem tud. Szokott látni a szeme sarkában egy szörnyet. Ha esetleg az illető nehezen kap levegőt akkor a szörny rá ül a mellkasára.


Az történik hogy a tudatos álomban az agyunk aktívabb mint egyébként ezért előfordulhat hogy az agyunk hamarabb ébred fel mint a testünk. Tehát az agyunk ugyan ébren van, de a testünk még úgy érzékeli hogy alszunk. Ezt a mozdulni nem tudást ezzel magyarázza az agyunk. Mivel ha nagyon félünk ugyebár nem igazán merünk mozdulni.

2021. jan. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Oh köszi a válaszokat, megint.

#6 nekem van, hogy teljesen meg tudom szervezni (nem mindig persze). Az álom közben rájövök, és módomban áll akár az egészet megváltoztatni. Néha az eredeti álom is próbál visszatérni, azt meg úgy kezelem, hogy mondjuk ha egy múzeumban akarok lenni, akkor mondjuk egy-két kép nem festmény, hanem az eredeti álom megy rajtuk, ilyen videószerűen. De egyébként minden éjjel van szerintem nem tudatos álmom is. Én gyakran felébredek, így egy éjjel több álomra is emlékszem, és azok szoktak tudatosak lenni, amik a reggeli ébredés előtt vannak. A többi nem. Sőt azok amik, a lefekvéshez közel vannak, azok nem is szólnak semmiről se, csak ilyen érzelmek, meg random képek. Nincs sztori. Gondolom ezekben feldolgozza az agyam azt, ami szükséges. :D A személyek alatt nem tudom mire gondolsz. De engem nagyon zavart, hogy egy teljesen idegen szerepében az egyik tanárom van. Mert az agyam csak az ismert arcokat használta. Úgyhogy elkezdtem nagyon figyelni az emberek arcára. Tanulmányozni, hogy kinek milyen. És így már képes vagyok generálni olyanokat, akik hasonlítanak ugyan, de nem olyanok mint az általam ismert emberek.


#7. Ez érdekes jelenség lehet. És eközben nyitva van az ember szeme? Nekem csak olyan volt, hogy úgy érztem teljesen ébren vagyok, annyira tudatosan álmodtam, hogy gondolkodás lett belőle. De a szemem nem tudtam kinyitni. Ilyenkor aztán reggel sose tudom, hogy amikor ilyen történik, akkor alszom, csak nagyon tudatos vagyok, vagy nem alszom, csak nincs erőm mozogni.


Uhhh tök érdekes ez a téma. :DD Nagyon menő mikre képes az agy.

2021. jan. 22. 12:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen. Az illető szeme nyitva van. Csak halucinál
2021. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Oh honey, azt észreveszed, hogy nem csak egy rémálom. 😬 Nekem hetekre elveszi a kedvem az alvástól is minden egyes paralízis. Sajnos régebben komolyan érdekelt a tudatos álmodás és ez is, nagyon fogékony lettem rá, és azóta sem hagy nyugton a dolog. Párom például kifejezetten élvezi a paralízis részt is, én rettegek tőle. Gyakran egyszerre is átéljük, elég félelmetes. 😄
2021. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!