Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodhattam ezt?

Miért álmodhattam ezt?

Figyelt kérdés
Egy elég nyomasztó és elgondolkodtató álmom volt az éjszaka. Szeretném leszögezni, hogy nem, nem volt sok a horror, nem volt olyan film, jatek semmi. Azt álmodtam, hogy sétálok egy úton, mögöttem erdő, mellettem egy folyó. A folyó erőteljesen folyik, nem zaavartatva magát semmitől. Mintha háborogna. A folyó mellett van egy két ház. Én egyre csak beljebb megyek az erdőbe, még látom a folyót és az utat amin jöttem, egyre mélyebben megyek az erdőbe, de az utat már nem látom. A folyó ottvan "valahol" és, ahogy ottvagyok bent az erdőben az a mély nyomasztó hangulat uralkodik el. Szeretnék visszatalálni az útra, de nem lelem az vissza vezető ösvényt. Kezd elsötétülni minden. És csak az erdő mélyén vagyok a sötétben, ahonnan nem lelem a kiutat. A félelem,a hideg átjár. Mintha valami ott figyelne. Aztan elkezdem mégis keresni az utat, valamit találok. De itt vége szakadt. Hirtelen egy másik álomrészbe kerültem, ahol a fürdőszobánkban álltam, és mosom a kezeim. Felnézek a tükörbe, és a szememből, és az arcomból ömlik a vér, a pólómat teljesen átáztatta. Mintha nem is a fürdőben lennék, hanem teljesen máshol. Az arcom bal oldala, ami ugye a tükörben a jobb, teljesem vérben ázott. A szemeim egy pillanat erejéig vöröses színt vettek fel. Édesapám benyit, mondom neki menjen ki. Nem akarom, hogy lássa. Aztán amint visszanézek a tükörbe újra minden rendben. Miért álmodhattam ezt? Mi lehet a hátterében ennek a 2 álomrésznek miszerint a bal szememből ömlik a vér és egy pillanatra vörösen villannak fel?Vagy amikor akármerre nézek sötétség van körülöttem, és nem lelem a kiutat az erdőből.?

2021. máj. 17. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami probléma nyomaszt ami egy "sebből vérzik" szimbolikusan tehát egyszerűbb megoldani mint ahogy te gondolnád ezt szimbolizálja hogy te a bal szemedet vérezni láttad. De ugyanakkor ez a nyomasztó probléma titok is mert édesapádnak nem beszélsz róla ezt szimbolizalja az álmodban az ajtó jelenet.


A problémát egy nyomasztó dolognak érzed ugyan elkezdted megoldani séta az úton de nyomaszt erdő mélye amit te nyomasztónak érzel. Valaki figyel érzés szimplán a tudatalattid is lehet hogy figyeli azt hogy hogy reagálsz. Az agyad meg akarja oldani a problémát teszteled saját magad tudat alatt hogy tudatosan is meg akarod-e oldani a problémádat.


De csak tipp.

2021. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Otthonunk, Nosso Lar c. filmet, és megérted, mi az a sötét erdő.
2021. máj. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az erdő az életedben való bizonytalanság, a hideg a félelem, a folyó lehet az idő, ahogy érzed, hogy múlik (s valamennyire fenyegetően), miközben keresed az utat, a megoldást. A házaknak lehet több értelmezése (otthon, biztonság, stabilitás), amítől most távol kerültél.

Az álmod második része:

A kézmosás utalhat a lélek úgymond megtisztítására valamitől. Valamilyen érzéstől (ami képletesen egyfajta "kosz" a lelkeden) próbálsz megszabadulni, megtisztítani magad. A tükörben magadat látni lehet saját magaddal való szembesülés. A vér valami olyan dologra utal, ami mélyen érint téged, és ugyanúgy, mint a kézmosás, szintén szimbolizálhatja a megtisztulást. Valószínűleg apukádnak köze van hozzá, mert nem akarod, hogy lássa. Valami miatt lehet, hogy bűntudatod van.

2021. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért mert el fogsz tévedni az erdőben és meg kerget eggy farkas és utána beleugrassz a folyóba és a tóban úszol hazáig és csak akkor jössz rá hogy megharapott a farkas.
2021. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!