Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges halott személybe...

Lehetséges halott személybe szerelmesnek lenni?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt láttam egy 80-as évekbeli dráma filmet, amatőr színészek játszottak benne, és a főszereplő külseje/karaktere nagyon megtetszett. Rákerestem a színészre a neten, bár sok mindent nem találtam róla mivel nem volt túl híres, de annyit igen, hogy depressziós volt és fiatalon öngyilkos lett, a születésem előtti évben, és ez az egyetlen ismert film amiben játszott. Igazából akkor egyszer néztem meg a filmet, és már évek óta nem volt az eszemben, viszont pár napja a semmiből azzal a színésszel álmodtam, hogy egymás mellett álltunk egy párként. Ezután ismét megnéztem a filmet, olvasgattam a színészről megint és nyomaszt az érzés. Hisz rokonszenvesnek tartom, én is depresszív hajlamú vagyok sajnos, öngyilkosságot is kíséreltem, és úgy gondolom, megértem ő hogyan érezhetett akkor, anno. Folyton nyomasztóan az eszemben van, hogy az az ember már nem létezik, még csak esély sincs hallani róla valami újat, esetleg kapcsolatot felvenni vele. Ez miféle rajongás vagy szerelemféle lehet? Mit lehet tenni, ha az első pillanat óta folyton eszembe jut az a színész, hogy milyen jóképű volt, és a nyomasztó érzés, hogy halott?

2021. okt. 30. 05:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Plátói szerelem lehet halott iránt. Sőt képzelt alak iránt is.

A szerelem, mint rózsaszín köd, az, mikor önmagunkban szeretünk bele, amilyennek a másik mellett, szemében, társaságában látjuk magunkat vagy képzeljük, hogy lennénk.

Én is voltam tiniként szerelmes halott zenészbe, összeolvastam róla mindent, verseket írtam. Szerintem ez a plátói rajongás elég gyakori. :)

Álmodni meg lehet bárkivel szerelmet vagy szexet, még olyannal is, akit egyébként nem tartasz vonzónak vagy nem ismered vagy pont haragszol rá vagy undorít. Az agyad feldolgozza a nap közben látottakat, stresszt, vágyat, emlékeket és néha furcsa dolgokat köt össze. De semmiképpen nem azt jelenti, hogy minden álmod jósol valamit, utasít bármit, és pláne nem, hogy öngyilkosnak kellened lenned, hogy találkozz egy képzelt szerelemmel. Mellesleg a szerelem sem feltétlenül az élet célja, nem jó, ha bálvány egy másik ember. Sőt az élet célja mindenkinek más, így neked is az a feladat, hogy megtaláld a sajátod. Ez elől való menekülés, ha olyan magasra rakod magadnak a mércét (halott szerelem), amit lehetetlen elérni.

2021. okt. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
83%
Én meg Hercule Poirot-ba vagyok szerelmes, az még durvább.
2021. okt. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Lehetséges. Sőt, vannak, akik fizikai kapcsolatot is létesítenek halott szerelmükkel - ezt nevezzük nekrofíliának.

Ha plátói, ha nem, nem egészséges dolog és magaddal cseszel ki, mert a valóságban továbbra is egyedül maradsz, és csak egyre mélyebbre csúszol a depibe.

Szóval tessék lefoglalni magad, sport, séta a természetben, találka a barátokkal és ismerkedés! Különben be fogsz kattanni.

2021. okt. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Abba szeretsz bele, amilyennek elképzeled. Ez olyankor van, mikor az ember a valóságban nem talál senkit, akit szerethetne, pedig nagyon vágyik rá. Én is átéltem ilyet, többször is.
2021. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem Soós Imre tetszett regen,pedig a Nagypapam szuletese elott halt meg.

2,4 Jol leirja:)

2021. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy illúzió, amit te építesz fel. Az, hogy már meghalt az illető, még fel is erősíti szerintem, mert így olyannak képzeled el, amilyennek csak szeretnéd. Csak a tiéd, nálad van a kontroll. Nem lesz elutasítás a vége, nem szerzel róla rossz tapasztalatot. Viszont a pozitív élményeket átéled valamennyire a képzeleted segítségével. Állítólag az agy nem tud különbséget tenni a valós és az elképzelt események között. Nekem is volt már többször ilyen. :/
2021. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek.
2021. okt. 30. 22:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetséges. Én Giorgi Tevzadzébe vagyok az , pedig külsőre nem is az esetem de a stílusa, kisugárzása…. Nagyon megfogott. Nagy kár hogy már nem él. Sok közös lett volna bennünk. Remélem egyszer valamikor majd találkozhatok vele.☺️


25/n

Szilvi

2021. okt. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk ha nagyon rosszra fordulnak a dolgaim akkor megyek utana de ilyen remélem nem lesz mert azért tud itt jó is lenni előző voltam
2021. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Nekem egy hírességgel van így.

És igen,azért van mert a valóságban egyáltalán nem tudok ismerkedni,sohasem volt senkim így még át sem tudom érezni milyen a szerelem.

Viszont nyilván azért mindenki vágyik rá,hogy átélje.

2021. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!