Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan élhetnék át alvásparalí...

Hogyan élhetnék át alvásparalízist?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy rossz, illetve senkinek se kívánnátok stb...

De eddig csak olyan alvásparalízisem volt, amiben semmi extra nem volt, és az is nagyon kevésszer... A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám gyakoribbá tenni az alvásparalízist a számomra? Aki afféléket írna, hogy "ne akard" illetve egyéb lebeszélő mondatokat, őket megkérem, ne írják! Tudom, hogy lehet nagyon ijesztő, tudom, hogy lehet rossz élmény, nem kell ezt mégegyszer megjegyezni. Így csak a feltett kérdésemre szeretnék választ kapni. Előre is köszönöm!



2022. jan. 28. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tedd tönkre az alvásciklusodat, pl egyik éjjel maradj fent hajnali 4ig, és kelj fel 4 óra alvás után, aztán feküdj le délután, még napfényben aludni a hátadra.
2022. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ezeknek nagyrésze nálam mindennapos, például nyáron, szünetekben, rosszabb esetben hétköznapokon is megesik, hogy fent vagyok hajnalig és korán kelek, délután lefekszem. Délután a hátamon aludni amikor fáradt vagyok még nem próbáltam, úgyhogy ezt majd megpróbálom :) Köszi a választ


Továbbra is szívesen fogadok válaszokat, tapasztalatokat, hogy kinek, hogy sikerült elérnie.

2022. jan. 28. 21:19
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet ijesztő, ha nem vagy felkészülve vagy nem számítasz rá.

Ha tudatában vagy, hogy mi történik akkor egész érdekes élmény, nem negatív.

Olyan ez mint amikor acid tripnél azt mondják, ha sárkányt látsz akkor nem megrémülni kell tőle, hanem felülni a hátára és együtt repülni vele.


Huzamosabb idejű kialvatlanságnál, vagy rendszertelen alvásciklusnál jelentkezik legtöbbet.

Nálam akkor volt sokszor amikor olyan melóm volt, hogy heteken át naponta kellett máshova utaznom. Minden éjjel máshol alvás, és ébredés utáni még kómás állapotban néha csak néztem körben az idegen szobában és fogalmam se volt hol vagyok éppen miközben mozdulni se bírtam.

2022. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Legdurvabb miko almomban volt paralizisem.. tehat azt almodtam h elaludtam majd ott is almodtam valamit..es jott a paralizis..nem tudtam mozdulni hummogtem hangosan.. majd felebredtem, nagyon orultem, elkezdtem jarkalni a szobaba, mrgvoltam gyozodve h ebren vagyok..de nem! Csak a belso almombol ebredtem fel..majd nem sokkal kesobb teljesen felebredtem paralizis nelkul
2022. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A válaszod alapján úgy tippelem, hogy még iskolás vagy. Ha már most is volt párszor, akkor ne aggódj, lesz még bőven, főleg ahogy idősödsz. Mondjuk el nem tudom képzelni, hogy ki akarja ezt átélni. Ha tippelnem kéne, hogy mibe halok bele, akkor szerintem majd egy ilyen alatt fogok infarktust kapni...
2022. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kezdesz elaludni és meg akarsz fordulni ne fordulj meg hanem maradj ugy es figyelj csak a légzésedre semmi másra
2022. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

4es nekem rendszeresen ilyen, nagyon para.

Viszont nem értek egyet azzal aki azt írta, gyarapodni fognak az esetek. Én ahogy idősödöm egyre ritkul, viszont más a jellege. Pár éve jött a testen kívüli élmény és az álom az álomban.

Tényleg háton fekve gyakoribb és igen, ha megzavarod az alvásciklusodat.

KB. 13 éves koromban kezdődött, most 44 vagyok és már csak évente egyszer kétszer fordul elő.

2022. jan. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7/7

megkérdezhetem, hogy tizenéves korodban kb havonta hány alkalommal fordult elő nálad?

2022. jan. 29. 13:23
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nekem kb 16 évesen kezdődött, és egészen 19 éves koromig minden egyes alkalommal, amikor lefeküdtem ilyen délutáni szunyára (sosem tudtam este időben elaludni, reggel meg suli volt) volt paralízisem. Ez olyan heti 3x volt. Amúgy azóta se javult az alvási ciklusom, de nincs már annyi epizódom, most már kb havonta 1-2x van, vagy van, hogy 0. 21 vagyok.
2022. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Aludj háton fekve.
2022. jan. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!