Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent egy olyan álom,...

Mit jelent egy olyan álom, amiben az édesanyámat az öngyilkosságról próbálom lebeszélni?

Figyelt kérdés

Először is, nincs ilyen hajlama, már amennyire tudom.


Mégis, azt álmodtam, hogy megmondta kerek perec, hogy meghalni készül, én és a testvéreim elég idősek vagyunk, kiveszi a bankból az összes pénzt, szétosztja és aztán átmegy a szomszéd településre...


Annyira lazán beszélt róla, mintha a bevásárlást tervezte volna.


Eléggé megrázott a dolog.


Nem volt a családban haláleset az utóbbi időben, pláne öngyilkosság. Az amennyire tudom, soha.



2022. máj. 31. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Elképzelhető, hogy magába fojt valamit, ami nagyon bántja.


Az én édesanyám nagyon nem akart élni - minden meg is tett, hogy mielőbb eltávozzon a földi életből. Nyilván még mindig gyászolom.


Légy résen, mert ez akár FIGYELMEZTETŐ JELLEGŰ(!) álom is lehet!

2022. máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
100%

A halál szinte sosem valódi halált jelent az álomban, hanem valami nagy változást, ami egy egész életszakaszt, korszakot zár le. Amit az álomról mondtál, az alapján két lehetséges magyarázat jut eszembe. Édesanyádon látod a jeleit annak, hogy éppen lezárni készül egy életszakaszt, amihez te ragaszkodnál, mert ezt szoktad meg, ezt ismered, a változástól félsz.

A másik lehetséges magyarázat szerintem egy hajszálnyival valószínűbb, de azért nem annyival, hogy kizárja az előzőt. Itt édesanyádról valójában sz sincs, a te életed érkezett egy záró szakaszhoz, amiben édesanyád nagy szerepet játszott, és innentől függetlenebbnek kell lenned tőle. Édesanyád lehet magának az életszakasznak a szimbóluma is. Gondoskodás, mindig van, akihez fordulhatsz, van egy hely, ahová bármikor visszatérhetsz, otthon. Amikor ennek a korszaknak vége, a benned élő édesanya kép meghal, vagy eltávolodik. A szomszéd városba költözés például erre utal.

Én a te életszakaszod lezárására szavaznék, de az elsőt sem lehet kizárni, meg egy sor más magyarázatot sem, amit én nem találok.

2022. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Grimfox, van benne valami.



A tesóim most kezdenek kirepülni, szóval igen, ez is van benne.


Illetve én is költözöm, két város közt, bár anyummal már jó 10 éve két külön országban élünk, szóval vele nincs kapcsolatban a dolog.


Mindenesetre fel fogom hívni a héten...

2022. máj. 31. 14:58
 4/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Az anya jelentheti az otthont, a régi életet, az otthonos biztonságot is, nem csak a tényleges anyát. De egy telefon édesanyádnak mindenképpen jó ötlet.
2022. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!