Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szokott olyan flashetek lenni...

Szokott olyan flashetek lenni , amikor mar merulsz alomba , latod magad elott a kepeket, ugye alvas elott , hogy megbotlasz az utcan vagy korcsolyazol es elesel , vagy lezuhansz es felkelsz?! Ha van ilyen ezt minek hivjak?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 04:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
 1/8 anonim válasza:
100%
Fingom nincs mi a neve de szokott lenni xD
2022. jún. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen, zuhanni is szoktam, gyűlölöm, borzalmas érzés, utána jó ideig nem tudok vissza aludni.
2022. jún. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen normális érzés. Nem mindenkinél jár álommal - én pl. csak annyira összerándulok, hogy felébredek -, de az emberek nagyon nagy része éli át.

Elalvási myoclonus vagy hypnick rándulás kulcsszó alatt utána tudsz olvasni, de lényegében akkor van ilyen, ha "túl gyorsan" alszol el. Az agy nem tudja megfelelően követni az izmok ellazulását, a légzéslassulást, egyszerre próbál mindent rendbehozni, szóval ez egy vészreakció a tested részéről, hogy meg ne halj nekem!!! :D

(De vannak rá más elméletek is, hogy mi lehet az oka.)


Ami közös az elméletekben, hogy a nem megfelelő alvás, kimerültség, rendszertelenség okozza.

2022. jún. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Te ilyen éber álomra gondolsz szerintem, nálam ez akkor van ha sokat alszok és nem kelek fel, akkor tudom ezt.
2022. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Hipnagógia: [link]
2022. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt már párszor zuhanásérzésem. Szerintem érdekes élmény volt, nem volt benne semmi rossz.
2022. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alvásparalizis előtt van ilyen, én úgy tudtam hogy hozzátartozik. Pl amikor zuhansz akkor hirtelen megijedsz és az agyad tesztel, hogy elaludtál e.

Ha igen akkor nem érzel semmit, ha viszont nem akkor vagy felriadsz, vagy belezuhansz az álomba, persze ha sikerül nyugaton maradnom, onnantól az álom általában tudatos.


Érdekesség, nekem volt eddig zuhanás, bicikliről leesés, volt hogy a matrac megolvadt és éreztem ahogy forró és belesüllyedek, volt hogy legurultam az ágyról mintha valaki lelökne, volt hogy hangokat hallok, pl az ágyam alól dobog a szívem és mellé minden lüktetésnél megmozdul az ágy, vagy hogy mögöttem hangosan szeretkeznek és még sorolhatnám. Sokan rettegnek ettől, ahogyan az alvásparalistől,de szerintem inkább érdekes.

2022. jún. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!