Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Milyen egy tudatos (lucid) álom?

Milyen egy tudatos (lucid) álom?

Figyelt kérdés
Azt hallottam róla hogy abban te irányítod a dolgokat és hogy akármit csinálhatsz pl.: kirepülhetsz az űrbe, teleportálhatsz stb.. De ez tényleg így van? Mert ez szerintem furcsa és nem tudom annyira elképzelni. Valaki olyat szeretnék kérdezni aki átélt már ilyet. Meg még azt, hogy ha próbálkozom az ilyen tudatos álmodással nem veszélyes? Olyan szempontból hogy alvásparalízisem lesz vagy ilyesmi.

2023. ápr. 30. 04:55
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Ja tenyleg igy van
2023. ápr. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy technika, amit meg lehet tanulni. Igen, a profi tudatos álmodók képesek irányítani az álmot, kb. olyan az élmény, mint egy személyes virtuális valóság. Idáig eljutni viszont nem megy azonnal, legalábbis az emberek döntő zömének.

Veszélye nincsen, alvási paralízis előfordulhat (ami ijesztő lehet, ha valaki nem ismeri, de nem veszélyes).

2023. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekkorom óta álmodok tudatosan, nekem nem kellett megtanulni, csak úgy jött (Nagyon szerencsés vagyok :D). De nyilván meg is lehet tanulni.


Akkor álmodsz tudatosan, ha tisztában vagy azzal, hogy éppen álmodsz, hogy tudod, hogy ez nem a valóság.


"...kirepülhetsz az űrbe..." - Igazából ha tudatosan álmodsz bármit megtehetsz, amit csak el tudsz képzelni.


"...nem veszélyes?" - Nem, nem veszélyes.

2023. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jaj mit misztifikálod ezt túl kérdező?
2023. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!