Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodom mostanság...

Miért álmodom mostanság mindig azt, hogy közel a halál (sajátom)? Kezdek parázni...

Figyelt kérdés
Először csak azt, hogy egy épületben voltunk, ami balesetveszélyes volt, na azt megúsztuk mind mi, akik bent voltunk. Ott is fel voltam készülve a legrosszabbra. Azóta viszont kb. minden álmom arról szól, hogy nemsokára meghalok. Nem rémálom, nem durva, szereplőkre se emlékszem, csak magára az érzésre, én meg hatalmas nyugalomban vagyok a ténytől. Kezdek megijedni...

2023. jún. 6. 18:18
 1/7 Grimfox ***** válasza:
62%

Az álomban a halál egy életszakasz, emberi kapcsolat, vagy hasonló, az életedre nagy hatást gyakorló dolog lezárulását mutatja. A leírásod alapján nem egy konkrét személyhez kötődik a dolog, szóval inkább valamilyen nem személyfüggő élethelyzetről van szó. Az is lehet, hogy csak egy korábbi személyiségjegyed fog teljesen átalakulni, ami már most folyamatban van. Avagy olyasmitől szakadsz el, ami eddig szerves részét képezte az életednek. Nem kell félned a tényleges haláltól, de ha halál jelzi valaminek a végét az álmodban, az elég nagy hatású lesz, és többnyire nem könnyű az adott lezárási időszak.

Ez innentől csak érdekesség: Nem gyakori, de előfordul az öngyilkosság álomban. Ez egészséges embernél azt mutatja, hogy az egyén aktívan részt vesz abban, hogy lezárja azt, amit az álom szimbolizál. Ő "öli meg" a korábbi életszakaszt.

Az is ritka, hogy az álomban a halál nem rossz élmény, hanem kellemesen éli meg az álmodó. Ilyenkor felszabadító álomról van szó, ami olyan dolog megszűnését jelzi, amit az álmodó ébren kellemetlennek talál.

2023. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen Grimfox a terjedelmes, érdekes, tanulságos kommentet! 2012 óta elég sok területen nyűglődik az életem, szóval kifejezetten örülnék, ha jönne valami olyan átalakulás, ami előre tudna mozdítani végre... Illetve igen, jó lenne egy csomó régi, felesleges vackon túl lenni, letenni végre, és csak új, pozitív dolgokkal foglalkozni. Tényleg hálás vagyok a kommentedért, innen nézve teljesen érthető az a végtelen nyugalom, ahogy a témát kezeltem az álmomban.
2023. jún. 6. 18:42
 3/7 Grimfox ***** válasza:
62%
Az álom többi eleme utalhat arra a konkrét dologra, ami "haldoklik", aminek közeledik, vagy folyamatban van a vége. Ha ilyet álmodsz, próbáld meg felidézni a lehető legtöbb részét, és akkor esetleg ki tudod következtetni, hogy az álom minek a végét szimbolizálta.
2023. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az első álmot leszámítva szinte csak a konkrét érzés, ami biztos, a többi mind elveszett. Az első, majdnem balesetesnél még nagyjából úgy néztem ki, ahogy a valóságban is, ott volt számomra fontos szereplő is, utána viszont már idős emberként szerepeltem szinte az álmaimban (talán még a nemem is más volt, de igazából teljesen lényegtelennek éreztem azt is), és mintha egy régi könyvesboltban lettem volna, ahol mondtam talán valakinek (vagy csak érzékeltem ezt is?), hogy na igen, tudom, hogy lassan meghalok, nincs ezzel semmi gond, elfogadtam. Olyasmi volt az egész, mint egy hatalmas leltár / renoválás előtt.
2023. jún. 6. 19:09
 5/7 Grimfox ***** válasza:
62%
Életszakasz lezárásának tűnik a szimbolika alapján, ha az általános szimbólumokat nézzük. Személyes szimbolikát nem tudok fejteni. De ha álmodban nem érezted, hogy ez egy rossz dolog, akkor az éber életben sem rossz dologra utal.
2023. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, meg ébredés után is olyan kellemesen, békésen éreztem magam. Ma kezdtem el csak kissé parázni, hogy miért álmodhatom ezt ilyen sokszor.
2023. jún. 6. 19:28
 7/7 Grimfox ***** válasza:
62%
Ébren kevesen lelnek békét a halál gondolatában. Az éber elme nem szimbolikusan gondolkodik. Ezért van az, hogy az álomban szerzett benyomásokat kell figyelembe venni ilyen esetekben. Az éber elme a maga logikája alapján igyekszik értelmezni, és ez nem feltétlen azonos a tényleges jelentéssel(sőt, általában nem az).
2023. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!